املاک و مسکنمقالات
موضوعات داغ

هزینه های پیدا و پنهان خرید ملک

خرید ملک یک سرمایه گذاری بزرگ، و به احتمال قوی بزرگترین سرمایه گذاری است. بنابراین باید مخارج آن را به دقت در نظر گرفت، تا از مشکلات مالی آتی پیشگیری شود. برای کمک به شما خواننده گرامی، در ادامه بگونه ای فشرده به هزینه های مربوطه اشاره می کنیم:

بیعانه: از آنجا که به ویژه در محله های خوب برای هر ملک ارائه شده به بازار چندین خریدار بالقوه وجود دارد، ممکن است انسان ناچار شود مبلغی به عنوان بیعانه بپردازد، تا رقبا نتوانند بر او پیشی بگیرند. البته در صورت انجام معامله، این بیعانه به عنوان بخشی از پیش قسط در نظر گرفته می شود.

پیش قسط: در کانادا کمترین پیش قسط باید معادل 5 درصد ملک موردنظر باشد. اما اگر خریداری بتواند 20 درصد یا بیشتر این مبلغ را بپردازد، این حسن را دارد که از خرید بیمه وام مسکن معاف می شود.

مالیات انتقال ملک: خریدار باید در هنگام عقد قرارداد معامله، به دولت استان محل مربوطه مالیات انتقال ملک بپردازد. میزان این مالیات برمبنای قیمت ملک، مبلغ باقیمانده وام مسکن پس از کسر پیش قسط، شهرداری مربوطه، اندازه ملک، و برخی از عوامل دیگر، محاسبه می شود. البته چنین مالیاتی در استان های آلبرتا و سسکچوان، و برخی از نقاط استان نووااسکوشیا وجود ندارد.

هزینه ارزیابی جهت تعیین قیمت: این هزینه که بستگی به محل قرار داشتن ملک معمولا بین 200 تا 3 هزار دلار است، سبب پیشگیری از گرفتن وام مازاد بر احتیاج از جانب خریدار، و دادن وام بیش از اندازه از سوی موسسات مالی مربوطه می شود.

هزینه بازرسی: یکی از گام های ضروری پیش از خرید ملک بازرسی آن است، که سبب احراز اطمینان از نبودن هزینه های غیرمنتظره می شود. با توجه به اندازه، سال ساخت و شرایط ملک مورد نظر، این هزینه به طور متوسط 350 دلار است.

بیمه ملک: گرچه معمولا خریداران از این هزینه آگاهند و آن را در محاسبات شان مدنظر قرار می دهند، اما توجه به یک نکته دیگر هم مهم است. اینکه بیمه ای انتخاب شود که ضمن مقرون به صرفه بودن، بتواند موارد غیرمنتظره ای را که امکان دارد پیش بیایند، زیر پوشش قرار دهد.

بیمه های در پیوند با وام مسکن: در این پیوند بیمه های گوناگونی وجود دارند. یکی از آنها بیمه عمر وام مسکن است، که اگر برای وام گیرنده اتفاقی بیفتد، مفید واقع می شود. دیگری خود بیمه وام مسکن می باشد که همانگونه که آمد شامل خریدارانی می شود، که پیش قسط پرداختی شان زیر 20 درصد ارزش ملک است. هزینه این بیمه بین 0.5 تا 3 درصد بوده، و اگر خریدار خویش کارفرما باشد، افزایش می یابد.

هزینه وکیل: این پول که باید در هنگام عقد قرارداد پرداخت شود، بسته به وکیل مربوطه تفاوت دارد. بنابراین بهتر است، در این مورد با مشاور املاک مشورت کرد. زیرا این مشاوران معمولا وکیل مورد اعتماد خود را می شناسند، که می توانند او را به مشتریان شان معرفی کنند.

بیمه واگذاری مالکیت: این بیمه هزینه ای است که تنها یک بار پرداخت می شود، و از از دست دادن عنوان مالکیت پیشگیری می کند.

بیمه ملک و املاک: مقدار این بیمه به اندازه یک از هر هزار دلار بهای ملک مربوطه می باشد.

هزینه های نگهداری و مواد سوختی: نگهداری از محوطه چمن/ باغچه، هزینه خدمات حرفه ای، افزودن برخی چیزها و یا تعمیر موارد موجود، و مخارج مواد سوختی برای قابل سکونت نگه داشتن ملک مربوطه در تمام مدت سال، احتمالا بیشترین هزینه های صاحبخانه بودن هستند. بنابراین بهتر اینکه برای آنها طرح بودجه ماهانه در نظر گرفته شود.

هزینه های در پیوند با اسباب کشی به ملکی دیگر: پرداخت مخارج وصل تلفن، برق و سایر موارد لازم در محل زندگی جدید، هزینه کامیون استفاده شده برای اسباب کشی، و مخارج خورد و خوراک دوستانی که در اسباب کشی کمک می کنند نیز، نباید فراموش شوند.

 

پرسش و پاسخ هفته:

یکی از سوالات مهم در هفته گذشته در رابطه با چگونگی خرید مسکن توسط افرادی که با ویزای توریستی یا تحصیلی در کانادا اقامت دارند بوده است.

برای خريدارانی كه اقامت دايم ندارند بانك ها شرايط متفاوتی را ارائه داده و می بايست پيش پرداخت بيشتری داشته باشيد

ولي موسسه های مالی ديگری هستند كه امكان پرداخت 20 تا 25% پيش پرداخت به آنها وجود دارد.

از ماه اپریل 2017 قانون جدیدی در انتاریو تصویب گردید که به موجب آن خریداران خارجی می بایست علاوه بر مالیات نقل و انتقال خرید مسکن، 15% مبلغ کل خرید خانه را به عنوان مالیات نقل و انتقال افراد خارجی پرداخت نمایند. که این مبلغ در صورتی که بتوانید در طول چهار سال پس از خرید ملک اقامت کانادا را دریافت کنید به شما بازگردانده خواهد شد.

پیشنهاد:

در صورت پیش خرید خانه نیازی به پرداخت این مالیات نمی باشد و می توانید به تدریج در اقساط متعدد تا زمان تحویل ملک تا سقف فقط 35% را پرداخت نمایید که به طور معمول فاصله زمانی پرداخت ها بین 2 تا 3 سال خواهد بود. در این صورت می توانید از همین امروز خود را صاحب خانه نمایید و از افزایش رشد قیمت ها در طول این سال ها بهره مند شوید.

در صورت داشتن هرگونه سوال با من علیرضا صدیقی تماس حاصل فرمایید:
416-939-4646

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان