اخباراخبار کانادا

هزینه دویست و هفتاد میلیون دلاری پناهجویان غیرقانونی برای دولت فدرال

\اتاوا- دولت فدرال که برای مصون ماندن از انتقادات بیشتر ترجیح می دهد عبور پناهجویان و مهاجران از مرزهای زمینی را به جای <غیرقانونی>  یا illegal، <بی قاعده > یا irregular بخواند، طی یک سال و نیم گذشته، بیش از 270 میلیون دلار بر روی آنها هزینه کرده است. این اعداد و ارقام به درخواست ژان-دنیس فریچت (دبیر کمیته بودجه در پارلمان) ارائه شده است.

هر 4 سازمان و نهاد دولتی مرتبط با مهاجران، مبالغی که از ابتدای سال 2017 به این سو هزینه کرده اند را اعلام نموده اند. همانطور که گفته شد، مجموع این هزینه ها بیش از 270 میلیون دلار می باشد.

آژانس خدمات مرزی کانادا که امنیت مرزها را تامین می کند، در فاصله آوریل 2017 تا جون 2018، مبلغ 54.5 میلیون دلار را هزینه کرده است. اما آمار مربوط به قبل از آوریل 2017 را در اختیار ندارد.

وزارت مهاجرت و شهروندی نیز از ابتدای 2017 بیش از 117 میلیون دلار و RCMP از جون 2017 بیش از 7.3 میسلیون دلار هزینه کرده است.

Immigration and Refugee Board که به درخواست های پناهندگی و همچنین تجدیدنظر رسیدگی می کند، از فوریه 2017، ردگیری مهاجران غیرمتعارف را آغاز کرد. از آن زمان به این سو، کمتر از 17 میلیون دلار برای رسیدگی به 18 هزار درخواست پناهندگی در سال 2017 و 11 هزار و 760 درخواست پناهندگی  از ابتدای سال 2018 هزینه کرده است.

بر اساس پیش بینی ها، IRB امسال 20 هزار درخواست پناهندگی از پناهجویان غیرمتعارف و سال آینده نیز 20 هزار درخواست پناهندگی را دریافت خواهد کرد. هزینه رسیدگی به این درخواست ها 73.6 میلیون دلار برآورد شده است.

به گفته آژانس خدمات مرزی کانادا، برخی از مهاجران و پناهجویان غیرمتعارف، پس از ورود به کانادا برای آوردن خانواده شان به کشور اقدام می کنند. همسران، فرزندان و بستگان درجه یک این افراد بدون اینکه مهاجر غیرمتعارف تشخیص داده شوند از مرزهای زمینی رسمی عبور کرده وارد کشور می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان