اخباراخبار کانادا

هزینه بی کفایتی دولت ها را در مقابله با پاندمی مردم می پردازند

 

به گزارش گلوب اند میل، با انتشار پیش بینی های نگران  کننده درباره افزایش چشمگیر آمار ابتلا به کووید-19، دولت های استانی محدودیت های جدیدی را در شهرهای پر جمعیت، از جمله در تورنتو و پیل، اعمال کرده اند. اما صادقانه باید پذیرفت اعمال محدودیت های مجدد نشانه شکست دولت های استانی در کنترل سرایت اجتماعی است و اینکه آنها نتوانستند روند صعودی آمار مبتلایان را که از ماه سپتامبر شاهد آن بودیم، کنترل کنند.

در روزهای اول پاندمی، همه سردرگم بودند و کسی نمی دانست چه باید بکند، بنابراین مشاغل را تعطیل و خود را قرنطینه کردیم تا هم از فشار بر روی کادر درمان بکاهیم و هم برای رهبران و سیاستگزاران فرصت بخریم تا برنامه مشخصی برای مقابله با ویروس طراحی کنند.

این زمان خریدن برای سیاستگزاران بهای گزافی داشت؛ از مشکلات روحی گرفته تا از بین رفتن مشاغل، درآمدها، و آموزش کودکان. اما رهبران و سیاستگزاران این فداکاری مردم را خیلی ساده هدر دادند.

دولت های استانی در سراسر کانادا نتوانستند در این فرصت روی سیستم انجام تست و ردیابی، ارتقاء سیستم تهویه مدارس، استخدام معلمان بیشتر، و کمک به صنعت رستوران و هتلداری سرمایه گذاری کنند یا برای تعطیل کردن مشاغلی که به خاطر پرداخت حداقل دستمزد کارکنان خود را در معرض ابتلا به بیماری قرار می داند اقدام کنند.

در واقع آنها، به جای رفع موانع ایمنی و سلامت، دیواری کوتاه تر از شهروندان پیدا نکردند و همه انرژی خود را صرف گوشزد کردن مسئولیت فردی آنها برای رعایت توصیه ها بهداشتی و خانه نشینی کردند. اما واقعا در سرزنش کسی که در خانه ای سرد و کوچک زندگی می کند و برای گذران زندگی مجبور است خود را با وسایل حمل و نقل عمومی به محل کارش برساند چه فایده ای وجود داشت؟

 

 

همه ما می دانستیم در پاییز اوضاع بدتر می شود. می دانستیم سیاهپوستان، بومیان و رنگین پوستان بیشتر در معرض ابتلا هستند؛ می دانستیم خانه های سالمندان چه ضربه سنگینی از پاندمی دیده اند؛ و می دانستیم با تعطیلی مهد کودک ها چه تعداد از مادران کار و درآمد خود را از دست می دهند. همه اینها را می دانستیم. اما سیاستگزاران ما دست روی دست گذاشتند، هیچ کاری انجام ندادند، و حالا بار دیگر شاهد همان اتفاقات هستیم. 

دوباره زمزمه های تعطیلی مدارس به گوش می رسد و احتمالا پشت پدرها و مادر ها از تکرار آنچه یک بار در بهار تجربه کردند می لرزد. در واقع، والدین و کودکان باید این سختی را تحمل کنند چون آموزش یک واحد اقتصادی زود بازده نیست و زور سیاستگزاران به این حوزه می رسد.

امروز نتیجه واکنش دولت ها به پاندمی، بی اعتمادی مردم به مقامات و سیاستگزارانی است که انتظار می رفت با شجاعت و جسارت، برنامه های سنجیده ای را اجرایی کنند اما در عوض به پیام های قدیمی و تکراری، و اقدامات دیر هنگام و بی اثر، اکتفا کردند.

قرار نبود به اینجا برسیم. هرچند هیچ کس از روند بیماری اطمینان نداشت، بروز موج دوم در پاییز یکی از محتمل ترین سناریوهای پیش بینی شده بود. اما دولت ها برنامه ای برای جلوگیری یا مهار آن آماده نکردند. حالا کاهشی کردن مجدد روند ابتلا، تلاش و هزینه ای گزاف می طلبد، که باز هم باید روی فداکاری کسانی حساب کنیم که از همه کم توان ترند. این وضعیتی است که رهبران ما برای ما رقم زده اند. 

واکسن بالاخره ساخته خواهد شد و پاندمی به پایان خواهد رسید، اما اعتماد از دست رفته مردم به این سادگی ها باز نخواهد گشت

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. فاکس نیوز و جمهوری خواهان و بیزنس من های عمده امریکا و کاخ سفید و داماد پر نفوذ و تینک تنک کم نظیر او کوشنر، دخترش و پسرانش هم اگر رضایت بدهند که بایدن برده و کاخ سفید را تحویل او دهند ، چیزی که کاملا در دموکراسی عادی و نرمال است ،
  بقراط و برزگر و رهبر و نوریزاده و چالنگی و امیر طاهری و میلانی و نیکفر و دیگر جاسوسان روسیه رضایت نمی دهند
  کیهان لندن ، من و تو ، ایران اینترنشنال ، ایران فردا ، رادیو زمانه تا ۴ سال دیگر افسانه می سرایند که :
  ـ تضاد داخلی امریکا به جنگ داخلی منجر می شود ،
  ـ ترامپ کنار نمی رود ، فاررایت ها اسلحه به دست می گیرند
  ـ ارتش سیاهان چنین و چنان میکنند
  ـ امریکا فرو می پاشد
  ـ انتخابات امریکا اشکال دارد ( لنین و استالین و پوتین و کیم و اسد و لوکاشنکو و مادورو اشکال ندارند )
  و مزخرفات دیگر ادامه می یابد
  اینها از لای پای پوتین نشخوار میکنند ، اسمش را می گذارند تحلیل .
  یک مزدور سپاهی می اورند در من و تو هر روز یک حرف میزند تا به زور به همه بچپانند که ملاها ایدیولوژیک هستند و می ایستند و می جنگند و تحریم و جنگ هم جلو دار انها نیست و چرندیات دیگر.
  ا ین پیش گو که چهارسال میگفت ملاها اهل مذاکره هستند ، پشت پرده مذاکره میکنند ، جام زهر می نوشند ، …… یکدفعه ۱۸۰ درجه تغییر موضع داده و وعده مقابله و موشک و تروریسم می دهد به این بهانه که ملاها امکان تغییر ندارند .
  چرا ؟
  چون این ارزوی همه چپ های روسی و پوتین است فقط اگر خامنف و جاسوسان روسی دیگر در همین مسیر نه جنگ نه مذاکره بمانند ،
  – روسیه هم چنان عشق میکند ،
  – دزدان تبه کار روسی در رژیم ملاها (سپاه ، روحانف ، قالیباف ، لاریجانی ، و دزدهای دیگر ..) کیف میکنند
  – این مزدوران سپاه در من و تو و ایران اینترنشنال ، بی بی سی فارسی ، دوچه ولله ، زمانه ، زیتون ، مردم ریپورت ، ایران فردا ، رادیو فردا ، …. هم یک شغلی دارند در لندن و امستردام و برلین و پاریس و واشنگتن ، از مزایای زندگی در بهشت لیبرال دموکراسی و بازارازاد و ازادیهای فردی و اجتماعی و سیاسی استفاده میکنند ، پول از سپاه و عربستان و امارات و دستور کار و حمایت از روسیه می گیرند و برای ویتنام ، کوبا ، ونزوئلا ، بلاروس ، و زندگی جهنمی انها تبلیغ میکنند .

  بنده بار دیگر به سازمانهای امنیتی غرب هشدار میدهم ، روابط اینها را با ملاهای روسی و روسیه زیر نظر بگیرند و لابلای خطوطی که اینها به نام سلطنت و سکولاریسم ، اما علیه امریکا و غرب و لیبرال دموکراسی و بازار ازاد و فمینیسم و حقوق بشر تبلیغ و دشمن اصلی سلطنت و سکولاریسم و لائیسیته هستند ، را بخوانند .
  اینها از تروریستهایی که تا کنون در جهان علیه بشریت فعال بوده اند و از فاشیست هایی که جنگ جهانی و جنگ های منطقه ای در مناطقی که منافع جهان ازاد غرب در ثبات در ان مکانها بوده ، راه انداخته اند ، خطرناکترند
  چون ساکن غرب هستند ، با پول متحدان غرب ، از امکانات جهان ازاد برای پیشبر دموکراسی ( مثل صداهای انگلیس و امریکا و فرانسه و اروپا و المان و …) استفاده میکنند
  علیه دموکراسی ، توسعه پایدار ، امریکا و اروپا و متحان امریکا در جهان ، لیبرال دموکراسی ، فمینیسم ، حقوق بشر ، بازار
  ا زاد تبلیغ میکنند و از دشمنان جنایت کار غرب مثل دیکتاتور ها ، تروریست ها، فاشیست های روسی ، چپ های فاسد امریکای جنوبی دفاع میکنند در شیلی ، ارژنتین ، برزیل ، ونزوئلا ، کوبا ، … بی شرمانه بدون اینکه بگویند دولت های چپ در ازادی کامل با رای مردم کنار رفتند و حالا با روش های تروریستی لنینیستی و اغتشاش و بلوا می خواهند دولت هایی را که با رای مردم امده اند فلج کرده و به زور کودتا کنند .
  دشمنی اینها با فرانسه و کانادا و ژاپن و کره جنوبی انوقت بسیار گویا است .
  اما واقعیت چیست :
  روسیه پوتین زیر بار کرونا ، فساد سیستماتیک الیگارشیک ، تحریم ها و امدن دموکرات ها ، شکست در بهم ریختن لیبی ، عراق ، شکست در قره باغ ، پایین رفتن عنقریب قیمت نفت ، دوستی اسرائیل با اعراب ، قافیه را باخته ، به گونه ای که پوتین دچار وحشت شده و فلسفه می بافد که چرا به بایدن تبریک نگفته !
  اسد و ملاها و تروریست های کرد و عرب و ارمنی و ترک پس از فروپاشی داعش و تسلیم طالبان به ترامپ و مهمتر از همه روابط بسیار نزدیک اسرائیل با کشورهای عربی ، جایی برای بازی ندارند .
  همه میدانند که اگر در جایی جنایت و جنگ و ترور نباشد و فاشیستی روسی حکومت نکند ، یا دولتی عقب مانده و مذهبی و یا مارکسیست از ترس فرو ریختن دست به دامان پوتین نشود ، پوتین و مارکسیسم روسی نمی تواند انجا نقشی بازی کند .
  دقت کنید که دوستی و دشمنی اینها دقیقا هماهنگ با دوستی و دشمنی روسیه و ملاهای روسی است .
  مثلا اگر سپاه با ترودو بر سر کشتار جنایت کارانه دو تابعیتی ها در ماجرای سرنگون کردن هواپیما با موشک روسی ، و یا بردن لایحه حمایت از حقوق بشر به سازمان ملل درگیر شود ، اینها میروند از میان بازماندگان ان هواپیما یکی پیدا میکنند که ممکن است همفکر خود همین ها باشد ، یا از میان هواداران همان ملاها باشد که نزدیکانش اتفاقی در ان هواپیما بوده ، از زبان او به ترودو و کانادا حمله میکنند ( جالب است نه ؟ )
  ایا نباید به روسیه که موشک اشغالی داد ، از سپاه دفاع کرد در سرنگون کردن ان هواپیما و اشمالی کرد و گناه انرا گردن هواپیماهای امریکایی انداخت و خامنف و سپاه و روحانف و سرسپردگی ملاها به روسیه که چنین رژیمی با این خصوصیت استالینیستی را ایجاد کرده اند ، به دولت های مارکسیستی که همدست و متحد روسیه هستند ، حمله کند ؟
  طلبکاری اینها از ترودو به چه منظور است ؟ در حالیکه ترودو بسیار بیشتر از همه رهبران کشورهای درگیر دیگر (هلند و انگلیس و اوکراین ) برای قربانیان سنگ تمام گذاشت ؟
  با فرانسه دشمنی میکنند چون ملاها و تروریست های مارکسیست متحد انها دشمن فرانسه ماکرون هستند
  همه میدانند که اسلام در درونش مثل مذاهب دیگر دوگانه است . هم میتوان از ان تروریسم خلق کرد، هم خوانش مثبتی که به پیروانش مثل دراویش ، بی ازاری ، همزیستی مسالمت امیز ، دوری از قدرت و پول پرستی را می اموزد ، افرید . مارکسیست ها ، روسیه ، اسد ، ملاها ، داعش ، طالبان ، القاعده با همدستی با روسیه ان خوانش را بزرگ کردند و بر خاور میانه مسلط و به ان رنگ امریکا ستیزی زدند و دشمنی با اسرائیل و لیبرال دموکراسی و حقوق زنان و دگر باشان و دگر اندیشان .
  و فرانسه لائیک ماکرون رو در روی اسلام تروریستی ایستاده . ماکرون رو در روی ان خوانش تروریستی ایستاده و از حق کسانی که بخواهند اسلام را مثل مسیحیت ، یهودیت ، بودائیسم ، … تجزیه و تحلی و انتقاد کند ، دفاع میکنند . اینها همدست ملاها ، مسیحیان ارتدکس ک گ ب روسیه ، بودائی گری چینی مائوئیستی هستند چون با امریکا در تضادند و با دموکراسی لیبرال .
  اما در مورد یهودیت ، چون متفکران بزرگی در میان یهودیان دموکرات هستند ، با دموکراتها هستند ، علیه دیکتاتوری ، نژاد پرستی ، .. هستند ، مترقی هستند ، از هواداران دگرباشان و دگر اندیشان و از مبارزین خط اول علیه فاشیسم و استالینیسم بوده اند ، اروپای شرقی را نجات دادند از مارکسیسم لنینیسم ، اینها با یهودیان امریکا و اسرائیل که در ین مسیر ازادی فعال هستند دشمنی میکنند و به طرز عجیبی از اولترا رایت های ضد اسرائیل ، ضد یهود دفاع میکنند ! درست مثل پوتین و ملاها و احمدی نژاد !
  عجیب نیست ؟
  اما به المان چیزی نمی گویند . چرا ؟ چون مرکل در بسیاری از موارد همسو با پوتین و ملاها عمل کرده و علیه ترکیه که اینها خیلی حال میکنند !
  به ایتالیا بزرگترین شریک تجاری ملاها ، یونان که رابطه نیکویی با ملاها دارد به دلیل چپ بودن و دشمنی با سرمایه داری و جهان ازاد خوب هستند ،
  حتی به استرالیا که با دولت ملاها درگیر نیست و به هلند که در بسیاری از موارد با ملاها مدارا میکند ، کاری ندارند .
  اما دشمنی دیوانه واری با فرانسه و کانادا و امریکا و لیبرال دموکراسی وگلوبالیسم دارند .
  اگر اینها اپوزیسیون ملاها بودند باید صد درصد علیه روسیه ، نیکاراگوا ، اسد ، کاسترو ، کیم ، دیکتاتوری های اسیای مرکزی ، مادورو ، لولا ،چاوز ، فردیناندز ، …. چپ های امریکای مرکزی که با ملاها روابط حسنه داشتند و دارند سخن فرسایی می کردند
  نه ماکرون و ترودو و بایدن و کاملا هریس و جرج بوش و ترودو و کلینتون و نتانیاهو و ….!
  چه گونه است که اپوزیسیون ملاها از ملاها امریکاستیز تر و دشمن تر با لیبرال دموکراسی و جهان ازاد است ؟
  هان ؟
  این همه برای سیاهان امریکا و سندرز اشک تمساح ریختند
  چرا از کامالا هریس و لیندا توماس گرینفیلد و اوباما تعریف و تمجید نمی کنند ؟
  این همه وعده دادند که در امریکا انتقال قدرت به ارامی صورت نخواهد گرفت و جنگ داخلی رخ خواهد داد ، چرا حالا عذر خواهی نمیکنند و نمی گویند اشتباه کردند ؟
  چون اینها می خواهند امریکا ستیزی و دشمنی با جهان ازاد و متمدن را نهادینه کنند . همان موقع می دانستند که امریکا سیستم دارد و به این فرد و ان فرد بستگی ندارد . مهم تر اینکه دموکراسی است . روسیه پوتین نیست که با قانون اساسی کشور مثل تخم هایش بازی کند و از درون ماتحتش قانون جدید بیرون بکشد که بیشتر بماند .
  پس چرا چنین تبلیغ کردند و میکنند ؟
  هان ؟
  من به شما میگویم
  مردم ایران صد و پنجاه سال است که هر ۲۰ تا سی سال یک انقلاب و یا یک جنبش بزرگ انجام میدهند به قیمت جان خویش و فداکاری ها میکنند که در جهان کم سابقه است . انچه انها همواره برای ان جنگیده اند یک موضوع ساده بوده است
  حاکمیت قانون !
  اما همیشه به یک حاکمیت فردی رسیده اند که ان فرد هم نوکر روسیه و انگلیس بوده . مشروطه کردن حکومت یک ارزوی دست نیافتنی در میان نسل ها ی ایرانی است
  می پرسید چرا ؟
  به همین دلیل وجود مزدوران روسیه و دو فراماسونری روس و انگلیس .
  میگویید در هند و افریقای جنوبی و استرالیا وا مریکا و کانادا هم فراماسونری انگلیس بود چرا انجا ها نشد ؟
  برای اینکه در ایران روس ها از انگلیس ها به دلیل مجاورت و همسایگی و فرهنگ ایرانی که به نظام فردی قرنها عادت کرده بوده ، و همکاری فراماسونری انگلیس با روسیه و معاملات انها با هم :
  انگلیسی ها هم مثل امریکایی ها نتوانستند از خود دموکراسی به جای بگذارند .
  انگلیس پس از کودتای ۲۸ مرداد از ایران رفت و امریکایی ها هرگز نتوانستند یک حزب لیبرال و یا محافظه کار هوادار غرب در ایران روی کار بیاورند ، چون شاه ایران هم به مارکسیستها باج میداد و هم به مذهبی ها .
  مارکسیست های روسی و ملاهای روسی ( مارکسیست های اسلامی ) ، دست بالا را در دولت او داشتند .
  سند می خواهید ؟
  همین وزیر خارجه شاه ، زاهدی ، فرزند تیمساری که با کودتای امریکایی شاه را سرکار اورد ، امروز از بزرگترین حامیان ملاهای روسی و از احمق ترین دشمنان امریکا و دموکراسی است .
  پدرش هم جاسوس روس بود ، مصدق می خواست او را دستگیر کند رفت در مجلس پشت کاشانی اخوند انگلیسی که روسی شده بود در ماجرای عراق ، پنهان شد و از همانجا کودتا را رهبری کرد .
  البته حزب توده قبلا مصدق را در هم ریخته بود و او را مزدور سازمان سیا خوانده و در میان وزرای او توده ایهایی نفوذ داده بود که به او خیانت کردند ، امریکا بر یک دولت فروپاشیده حمله کرد ، به اسانی موفق شد ، شوروی سکوت کرد ، انگلیس نفس راحت کشید ،
  تنها کودتایی در جهان بود که هر سه قدرت رقیب (شوروی ، انگلیس ، امریکا) در ان با هم متحد بودند .
  همان شاه امریکایی را همین مزدوران روس با ملاهای روسی همدست شدند و سرنگون کردند .
  ولیعهد امریکایی همان شاه را الان همین مارکسیست های روسی در اختیار گرفته به جای او به نام سلطنت تبلیغ مارکسیسم روسی و دولت دست نشانده تجزیه طلب استالین ( پیشه وری را میکنند )
  وا ز دشمنان قسم خورده همان شاه شهید ( شجریان توده ای ، رئیس دانا توده ای ، اسماعیل خوئی تروریست فدایی ، ….) تجلیل میکنند و شاهزاده لیبرال دموکرات نمی تواند حتی به اینها اعتراض کند چرا زیر نام ًسلطنت طلبیً امریکا ستیزی و روس بازی و فاشیست و تروریست پروری کمونیستی میکنید .
  دیگر مشخصه اینها دشمنی ژنتیکی با مجاهدین خلق است چون مجاهدین با امریکا و اسرائیل همکاری میکنند و طرحهای اتمی ملاهای روسی را لو میدهند . با بنی صدر دشمن هستند چون هم لیبرال است و هم با مجاهدین همکاری کرد . در حالیکه خود اینها تا ابان ۹۸ با ملاها بودند و برای انها ماله کشی می کردند
  http://iranjavan.net/%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d9%88%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%d9%87-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%8c-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%da%86%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%82/

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست