اخباراخبار کانادا

نگرانی تولیدکنندگان آمریکایی ماری جوانا از سلطه کانادا بر بازار

آمریکا- اینطور که به نظر می رسد، کانادا برای اولین بار فرصت تبدیل شدن به رهبر جهانی در یک فعالیت اقتصادی را به دست آورده است؛ صنعت پرورش ماری جوانا!

دریک پترسون، مدیر اجرایی یک شرکت کالیفرنیایی به نام Terra Tech با دقت رشد صنعت تولید ماری جوانا در آن سوی مرزهای شمالی آمریکا را زیر نظر دارد. زیرا از هم اکنون، تسخیر بازار ماری جوانای آمریکا توسط شرکت های کانادایی را پیش بینی می کند. او در گفتگو با خبرنگاران گفت: <نگرانی برخی از دست اندرکاران صنعت این است که اگر وقت را بیشتر از این هدر بدهیم، شرکت ها، بانک ها و سهامداران کانادایی بازار را در سلطه خود در آورند.>

با نزدیک شدن موعد قانونی شدن مصرف ماری جوانا در کانادا (17 اکتبر)، ارزش سهام شرکت های کانادایی افزایش یافته و سرمایه قابل توجهی را در اختیار شرکت های تازه تاسیس برای سرمایه گذاری در بیزینس قرار داده است.

در مقابل شرکت های آمریکایی به دلیل ممنوعیت های تعیین شده از سوی دولت فدرال، قادر به بهره برداری از این فرصت عالی نیستند. پترسون معتقد است که اگر قوانین ماری جوانا در آمریکا تغییر نکنند، شرکت های کانادایی برنده میدان خواهند بود. با اینکه 9 ایالت آمریکا مصرف تفننی ماری جوانا را آزاد اعلام کرده و چندین ایالت نیز مصرف ماری جوانای دارویی را قانونی می دانند، اما از نظر قوانین فدرال، مصرف و خرید و فروش ماری جوانا جرم محسوب می شود. تولیدکنندگان ماری جوانا مجاز به صادر کردن محصول خود از ایالت شان نیستند.

 

bahman-azimi-gif

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *