صفحه اصلی / اخبار / نوشدارو بعد از مرگ سهراب؛ کتلین وین برای مشکلات درمانی که ایجاد کرده، راه حل می دهد!

نوشدارو بعد از مرگ سهراب؛ کتلین وین برای مشکلات درمانی که ایجاد کرده، راه حل می دهد!

تورنتو- سه سال قبل، دولت انتاریو در اقدامی اشتباه، اسپات های رزیدنسی فارغ التحصیلان رشته پزشکی را کاهش داد. او حالا قول اختصاص بودجه برای ایجاد اسپات های جدید را داده است!

آدام کاسام، با انتشار مقاله ای در CBC به مشکلاتی که خود به عنوان فارغ التحصیل رشته پزشکی با آنها روبرو شده است پرداخته و می نویسد: در سال 2014 و همزمان با انتخاب کتلین وین به عنوان رئیس دولت انتاریو از دانشکده پزشکی فارغ التحصیل شدم. طی این 4 سال به عنوان پزشک شاهد ناکارآمدی سیستم درمانی که به انتاریویی ها ارائه می شود بودم.

کاسام در ادامه می نویسد: بخش اعظم چالش هایی که با آن روبرو هستیم حاصل ناکارآمدی دولت و تصمیم گیری های تکروانه دولت است. لایحه Bill-41 به نام Patients First Act علیرغم انتقاد و مخالفت قابل توجه دست اندرکاران خدمات درمانی در سراسر استان به تصویب رسید. قانونی که برای بیماران به هیچ وجه مثبت نبود.

کمبودهای روزافزون ما از کمبود پزشک گرفته تا زمان انتظار طولانی برای دسترسی به پزشک متخصص، میراث به جا مانده از دولت وین است. با افزایش جمعیت انتاریو، کمبودهای درمانی بیشتر و بیشتر خواهند شد. زیرا تعداد بیشتری بیمار از سیستم درمانی ما استفاده خواهند کرد. اما نه تنها دولت استان تا قبل از این نگران اوضاع نابسامان نبود، بلکه وضعیت را بدتر کرد. زیرا دولت سه سال قبل، تصمیم گرفت اسپات های موجود برای پزشکان رزیدنت در استان را کاهش بدهد. این عمل به کاهش تعداد پزشکان منجر شد. این تصمیم و تصمیمات اشتباه دیگر، باعث شده که 800 هزار انتاریویی فاقد پزشک خانواده باشند. این افراد مجبورند به بخش های اورژانس بیمارستان ها مراجعه کنند و به تراکم و ازدحام بیمار در مراکز درمانی بیفزایند.

حال با نزدیک شدن موعد انتخابات استانی، دولت وین قول اصلاح سیستم درمانی را داده است. برای مثال ادعا می کند که 53 اسپات رزیدنسی جدید ایجاد خواهد کرد. وین قول حل و فصل مشکلی را داده که خود ایجاد کرده است.

تعداد تخت های خالی در بیمارستان های انتاریو به نسبت جمعیت آن، در پایین ترین حد بین کشورهای عضو OECD (سازمان همکاری و توسعه اقتصادی) است. پزشکان شاغل در انتاریو در پاسخ به این مشکل اقداماتی را انجام داده اند. برای مثال انجمن پزشکان انتاریو برنامه ای تحت عنوان Not a Second Longer را معرفی کرده و از دولت استان خواسته اند که زمان انتظار برای دسترسی به خدمات درمانی را کوتاه تر کند. از سوی دیگر اعضای انجمن Concerned Ontario Doctors نیز، دولت را به کوتاهی و سوء مدیریت خدمات درمانی متهم کرده است.

متاسفانه مشاوران دولت های قبلی و فعلی، علیرغم عملکرد ضعیف 15 ساله، همچنان به تدوین سیاست های منسوخ شده و ناکارآمد ادامه می دهند. به نظر می رسد که صبر انتاریویی ها تمام شده است. آنها از مراقبت های بهداشتی و درمانی که به آنها و اعضای خانواده شان ارائه می شود، راضی نیستند. ما برای ایجاد تغییر پایدار و مثبت به مدیریت کارآمد که بر روی پزشکان و سایر ارائه کنندگان مراقبت های درمانی متمرکز شده است، نیازمند هستیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *