اخباراخبار کانادا

نرخ بیکاری در تورنتو و ونکوور، بالاترین نرخ در کانادا 

 

 

کانادا- به گزارش هافینتگون پست، این روزها چنین چیزی به عنوان مکان عالی برای یافتن کار وجود ندارد. اگر به دنبال یافتن کار هستید، تورنتو یا ونکوور را فراموش کنید. شانس شما در مانیتوبا یا ساسکاچوان بهتر خواهد بود. 

تعطیل شدن بیزنس ها به دلیل پاندمی، بازارهای کار کانادا را زیر و رو کرده است و شهرهای بزرگی که قبل از این در رشد اشتغال بیشترین نقش را ایفا می کردند، هم اکنون جای خود را به شهرهای کوچکتر داده اند. 

بر اساس گزارش ماهانه اداره آمار کانادا، تورنتو با 12.8 درصد، بالاترین نرخ بیکاری را در بین 33 منطقه شهری دارد و پس از آن کلگری و ادمونتون با 12.6 درصد قرار می گیرند. 

این باعث شد تورنتو در آخرین گزارش بانک مونترال از بازار کار کانادا، با 21 پله سقوط در مکان سی ام  از 33 قرار بگیرد. 

 

 

ونکوور، با نرخ بیکاری 11.1 درصدی و 19 پله سقوط در مکان 31 قرار گرفت. نرخ بیکاری در مونترال نیز با 10.7 درصد، بسیار بالاتر از نرخ میانگین در ​​کشور است. این شهر در گزارش اخیر بانک مونترال (BMO) در رتبه 21 قرار گرفته است. 

عنوان بدترین بازار کار کانادا به شهر پیتربورو – انتاریو رسید. 

رابرت کاوچیچ ، اقتصاددان BMO ، در گزارشی با عنوان Big City Blues نوشت: مراکز شهری بزرگ تر متحمل بیشترین ضرر و زیان شده اند.

بسیاری از صنایعی که بیشترین افت را داشته اند، از جمله هتل ها، رستوران ها و سفرهای هوایی، به ویژه در شهرهای بزرگ متمرکز شده اند. 

کاوچیچ خاطرنشان کرد که مانیتوبا از نظر استانی برنده بوده است، زیرا فقط 1.8 درصد از مشاغل خود را از دست داده است، در حالی که میانگین نرخ بیکاری در کل کانادا 3.7 درصد است.

در صدر جدول رده بندی بانک مونترال، شهرهای کوچک تر در کبک؛ شهرهای استان های شرقی کانادا یعنی نیو برانزویک، نووا اسکوشیا و جزیره پرینس ادوارد و همچنین شهرهای مانیتوبا و ساسکاچوان و آلبرتا قرار گرفته اند. 

در آنچه فقط به عنوان یک چرخش غیرممکن توصیف شده، شهر Trois-Rivières کبک به عنوان بهترین مکان برای اشتغال در گزارش BMO اعلام شده است. 

نکته قابل توجه این است که به نظر می رسد امروز، فرصت های شغلی در تعدادی از شهرهای بالای جدول در مقایسه با سال گذشته بیشتر می باشد. برای مثال، نرخ اشتغال در لندن – انتاریو، که در رتبه هشتم جدول قرار دارد ، 2.3 درصد بیشتر از یک سال قبل است. بازار مسکن آن در پاییز رونق گرفته و قیمت متوسط خانه در سال گذشته 28 درصد افزایش یافته است. بنگاه های املاک و مستغلات، هجوم خریداران تورنتویی به این منطقه را عامل رونق بازار شهرشان می دانند. 

اما آیا این وضعیت دوام خواهد داشت و یا فقط یک لغزش موقت و پیامد پاندمی است؟ 

در هر حال، اگر به دنبال یافتن شغل هستید، دامنه جستجوهایتان را به وینیپگ و هالیفکس گسترش بدهید. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست