صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / ناکامی ابرقهرمانان <مارول> در سال دو هزار و هفده

ناکامی ابرقهرمانان <مارول> در سال دو هزار و هفده

شرکت Marvel، خالق فیلم های ابرقهرمانی Iron Man، Thor و Captain America،  تقریبا تمام سال 2017 درگیر مشکلات و مسایل بی شمار بود. بنابراین می توان سال گذشته را سال ناکامی قهرمانان کتاب های مصور دانست.

ژانویه:

سال 2017 با اعلام سیاست دیجیتالی جدید شرکت با هدف افزایش انتشارات چاپی شرکت آغاز شد. قرار بود، مجله هر هفته دارای کد قابل داونلود برای دسترسی به 3 شماره دیگر نیز باشد. این اقدام با اعتراض گسترده فروشنده های کتاب ها و مجلات مصور روبرو شد.

مارچ:

آکسل آلونسو، سردبیر  وقت Marvel به نادیده گرفتن و بهتر بگوییم کم اهمیت جلوه دادن سهم و نقش بازیگران در میزان فروش متهم شد. او همچنین مدعی شد که مردم خواهان مشاهده تنوع در ابرقهرمانان نیستند و نمی خواهند شخصیت ها و قهرمانان زن را ببینند. ما شاهد کاهش قابل توجه میزان فروش شماره های حاوی ابرقهرمانان زن و شخصیت های جدیدی مانند Squirrel Girl، Ms. Marvel، The Mighty Thor، Spider-Gwen ، Miles Morales و Moon Girl بودیم. مردم این چیزها را نمی خواهند.

همانطور که انتظار می رفت، عکس العمل ها به این اظهارات جنجالی، بسیار منفی بود.

مه:

Marvel پس از آنکه یکی از ابرقهرمانانش یعنی Captain America به ارتباط با گروه فاشیستی و تروریستی Hydra متهم شد، با انتشار بیانیه از دوستداران خود خواست که صبر پیشه کرده به شایعات توجه نکنند و منتظر معرفی Secret Empire باشند. آنها اطمینان دادند که ابرقهرمان   محبوب و سایر قهرمانان Marvel همواره برای برقراری عدالت تلاش می کنند.

نوامبر:

در ماه نوامبر 2017، آلونسو از مقام خود در Marvel استعفا داد و سی. بی. سبولسکی، از نویسندگان و ایدتورهای شرکت جایگزین وی شد. سبولسکی، یازده روز بعد از به دست گرفتن پست جدید، اعتراف کرد که ده سال قبل از آن از شرکت کلاهبرداری کرده بود. او در فاصله سال های 2003 تا 2005 ، خود را یک نویسنده ژاپنی به نام آکیرا یوشیدا جا زده بود. او همزمان با نام خود و به عنوان نویسنده مستقل با Marvel کار می کرد.

Marvel همچنین در همان ماه به دلیل استخدام ران ریچاردز مورد انتقاد قرار گرفت. زیرا ریچاردز یکی از افرادی است که با چندین اتهام سوء استفاده و آزار جنسی روبرو شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *