صفحه اصلی / اخبار / ناعادلانه و مشکل ساز؛ تغییرات پیشنهادی دولت بر قانون مالیات بر شرکت ها

ناعادلانه و مشکل ساز؛ تغییرات پیشنهادی دولت بر قانون مالیات بر شرکت ها

Razi-Clinic

اتاوا- دکتر چارلز شاور، در مقاله ای که در Toronto Sun منتشر کرده است، به پیامدهای تغییرات پیشنهادی دولت لیبرال بر قانون مالیات بر شرکت ها پرداخته است.

در بخشی از این مقاله آمده است: بیل مورنو، وزیر دارایی دولت فدرال، اوایل ماه جون، پیشنهاد تغییر در قانون مالیات بر شرکت های تخصصی را مطرح کرد. آلن اکتون، از روزنامه نگارانی که درباره موضوعات مالی مقاله می نویسند، پیامدهای این پیشنهاد را عظیم توصیف کرد و هشدار داد که این قانون باعث می شود انگیزه برای تاسیس شرکت از بین برود.

اساسا، پیشنهاد دولت فدرال، مالیات پرداختی از سوی بسیاری از پزشکان و سایر متخصصین که در قالب شرکت فعالیت می کنند را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. در صورت پیاده شدن این طرح، بیماران، دولت و کسب و کارها و همچنین شرکت های بیمه هزینه بیشتری را متحمل خواهند شد.

حق تاسیس شرکت در سال 2000 از سوی دولت انتاریو به پزشکان استان داده شد. اما دولت فدرال قصد نقض موافقتنامه دولت انتاریو را دارد. توافقی که با هدف ایجاد ثبات در هزینه ها و صرفه جویی بیشتر برای وزارت بهداشت و درمان انتاریو حاصل شد. رفتار دولت های لیبرال (در سطح استانی و فدرال) با پزشکان عادلانه نیست. طی چند سال اخیر، جو حاکم بر انتاریو مسموم شده است. به عنوان مثال، هزینه تفسیر جواب الکتروکاردیوگرام (ECG) به نصف کاهش یافته است. هزینه پرداختی بابت خدمات پزشکی خاص مانند پزشکی هسته ای نیز کاهش یافته است.

کد E078، توسط اریک هاسکینز، وزیر بهداشت و درمان انتاریو برای پزشکان داخلی، قلب و عروق، نفرولوژی و متخصصین دستگاه گوارش حذف شده است. در حالی که قبلا این کد، 30 بیماری مزمن، از جمله دیابت، نارسایی احتقانی قلب، COPD، ایدز و زوال عقل را پوشش می داد.

لغو این کد، دلیل منطقی ندارد و استراتژی دولت برای بهبود مراقبت های بهداشتی بخصوص برای بیماران سالمند را تضعیف می کند.

پزشکان انتاریو، اخیرا مکانیسم داوری را برای حل اختلاف با دولت انتاریو به تصویب رساندند. با این حال بسیاری از پزشکان نگرانند که دولت استان در آینده به سادگی با هرگونه داوری مخالفت کند. یعنی مانند آنچه در بریتیش کلمبیا، نووا اسکوشیا و مانیتوبا اتفاق افتاد.

برخلاف سیاستمدارانی که قرار است به اخذ مالیات بیشتر از پزشکان رای بدهند، اکثر پزشکان از مزایای بازنشستگی، مرخصی استعلاجی و مزایای دیگر محروم بوده و در عین حال هزینه های عملیاتی سنگینی دارند. به همین دلیل 69 درصد از 29 هزار و 900 پزشک عضو انجمن پزشکان انتاریو، به نام خود شرکت تاسیس کرده اند. این درصد در سایر مناطق کشور، 60 درصد می باشد.

تغییر قانون مالیات نه تنها پزشکان سالمند را به بازنشسته کردن خود تشویق می کند، بلکه پزشکان جوان تر را به آن سوی مرز فراری می دهد. بر اساس آخرین گزارش  Association of American Medical Colleges، این کشور هم اکنون با کمبود  34 هزار و 600 پزشک، بخصوص در بخش مراقبت های اولیه، روبروست. این رقم تا سال 2025 به 80 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

حدود 64 درصد از دندانپزشکان، در چهارچوب شرکت فعالیت می کنند و برخلاف پزشکان می توانند هزینه های دریافتی از بیماران را به میل خود افزیش بدهند. با افزایش نرخ مالیات، بسیاری از دندانپزشکانی که به اقشار کم درآمد، معلولین، اقوام نخستین و پناهنده خدمات را به قیمت پایین تر عرضه می کنند را از کمک به این افراد منصرف می کند.

پیامدهای افزایش مالیات دریافتی از شرکت های تخصصی تنها به پزشکان و دندانپزشکان محدود نمی شود، بلکه بر فعالیت وکلا و سایر شرکت های تخصصی نیز تاثیر خواهد گذاشت.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *