صفحه اصلی / علم و دانش / ممنوعیت استفاده از وای فای و تلفن همراه در اطراف مدارس و کودکان در چند کشور جهان

ممنوعیت استفاده از وای فای و تلفن همراه در اطراف مدارس و کودکان در چند کشور جهان

به نقل از Collective-evolution.com: هزاران پروژه تحقیقاتی در مورد تاثیر سوءاستفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند تلفن های همراه، تبلت و Wi-Fi انجام شده و در حال انجام می باشند. اما به نظر می رسد که تمرکز اصلی در حال حاضر بر روی WiFi و تلفن های همراه است، زیرا تعدادی از کشورها در سراسر جهان محدودیت های شدیدی در رابطه با استفاده از WiFi و تلفن های همراه در اطراف کودکان و مدارس را تعیین کرده اند.

به عنوان مثال، فرانسه در سال 2015 قانونی را به تصویب رساند که استفاده از WiFi در اطراف همه مهدکودک ها را ممنوع کرد. در ضمن به مدارس ابتدایی دستور داده شد که WiFi را در هنگامی که از آن استفاده نمی شود، خاموش کنند. دولت همچنین در صورت امکان، اتصال سیمی را ارجح دانست. در فرانسه، هنگام تبلیغ تلفن همراه، باید استفاده از گوشی یا headset برای به حداقل رساندن تماس امواج رادیویی با مغز، توصیه می شود. علاوه بر این تبلیغ تلفن همراه برای کودکان ممنوع است.

این قانون تنها به کودکان مربوط نیست. کتابخانه ملی فرانسه، اکثر ساختمان های شهرداری و بسیاری از دانشگاه ها، شبکه WiFi را قطع کرده اند.

کشورهای دیگری که سیاست مشابه را پی گرفته اند، عبارتند از: بلژیک، اسپانیا، اسرائیل، استرالیا، ایتالیا، سوئیس، آلمان، اتریش، هند، فنلاند، قبرس و چند کشور دیگر.


بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات علمی، استانداردهای فعلی ایمنی از شهروندان در برابر اثرات درازمدت بهداشتی محافظت نمی کنند. با این وجود چرا سیاست مشابه در آمریکای شمالی به اجرا گذاشته نشده است؟ کشورهایی که از آنها نام برده شده، بی دلیل WiFi را ممنوع نکرده اند. مطالعات علمی معتبر ارتباط آن با سرطان و بیماری های دیگر را نشان می دهند. این بخصوص برای کودکان خطرناک است، زیرا مغز استخوان کودکان 10 برابر بیشتر از بزرگسالان اشعه را جذب می کند.

تلفن های همراه و بی سیم همه را در معرض نوعی اشعه مایکروویو به نام radiofrequency radiation  یا RF-EMF قرار می دهد. تحقیقات انجام شده اثرات بیولوژیکی ناشی از اشعه وایرلس، از جمله اختلال قدرت باروری، اختلالات سیستم ایمنی، تغییر عملکرد مغز، اختلالات خواب و حافظه و افزایش ریسک ابتلا به تومور مغزی و غیره را نشان داده اند.

دکتر مارتین بلانک، از دانشگاه کلمبیا به گروهی از دانشمندانی از سراسر جهان پیوسته که برای اطلاع رسانی به اعضای سازمان ملل متحد در مورد خطرات مرتبط با استفاده از دستگاه های الکترومغناطیسی مانند تلفن های همراه و WiFi تلاش می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *