Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / ملانیا ترامپ، زندانی کاخ سفید است و نمی تواند بیرون بیاید

ملانیا ترامپ، زندانی کاخ سفید است و نمی تواند بیرون بیاید

بانوی اول فرانسه:

<بریجیت مکرون> همسر رئیس‌جمهور فرانسه مدعی شده که <ملانیا ترامپ> بانوی اول ایالات متحده، زندانی غیررسمی کاخ سفید است. خانم <مکرون> که 65 سال دارد، هفته‌ گذشته و در یک دیدار رسمی، چند روز را در نزد <دونالد ترامپ>، رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش در کاخ سفید سپری کرد. این بانوی اروپایی در طول اقامت کوتاهش نزد خانواده‌ <ترامپ>، به سرعت ارتباط دوستانه‌ محکمی با <ملانیا> که او هم اروپایی و اهل کشور <اسلووِنی> است برقرار کرد. با این حال، خانم <مکرون> در توصیف جزئیات زندگی بانوی اول در داخل کاخ سفید، تصویر سرد و تاریکی را ارائه می‌دهد.

بانوی اول فرانسه، در گفتگو با روزنامه فرانسوی Le Monde در این باره می‌گوید: <ملانیا خیلی بیشتر از من محدودیت دارد. او هیچ‌کاری نمی‌تواند انجام دهد. شرایط امنیتی کاخ سفید واقعا وحشتناک است. او حتی نمی‌تواند یک پنجره را باز کند، چون در این صورت، ماموران امنیتی به سرعت با او تماس گرفته و از او می‌خواهند که پنجره را ببندد>. خانم <مکرون> می‌گوید که <ملانیا>، تقریبا نمی‌تواند بدون اجازه‌ سرویس امنیتی کاخ سفید، حتی نفس بکشد. او می‌گوید:<او حتی نمی‌تواند پایش را از آنجا بیرون بگذارد. قضیه من کاملا برعکس است، من هر روز از کاخ بیرون می‌آیم و به پاریس می‌روم>.

<بریجیت مکرون> که پیش از این آموزگار <نمایشنامه نویسی درام> بوده، اخیرا زادروز 65 سالگی‌اش را با شوهرش رئیس‌جمهور فرانسه، جشن گرفتند. <امانوئل مکرون> رئیس‌جمهور فرانسه، از او 25 سال جوان تر است و پیش از ازدواج، از شاگردان کلاس او بوده است. او با اشاره به اینکه <ملانیا> حدود 24 سال از شوهرش جوان تر است می‌گوید که بر خلاف نظر بیشتر مردم، بانوی اول آمریکا، شخصیتی مهربان، جذاب، باهوش و بسیار روشن‌فکر دارد. خانم <مکرون> می‌گوید او می‌داند که تصویر <ملانیا> در رسانه‌ها و به وِیژه رسانه‌های آمریکا بسیار تاریک و خبیثانه است، اما این تصویر حقیقی نیست. او توضیح می‌دهد: <هر چه که او می‌گوید یا برایش اتفاق می‌افتد، توسط رسانه‌ها دوباره و چند باره تفسیر می‌شود و این مساله اغلب با پیش‌فرض‌هایی صورت می‌گیرد. او برعکس از آن جمله افرادی است که شخصیت بسیار قدرتمندی دارند ولی سعی می‌کنند آن را پنهان کنند. من به طور مثال دیده‌ام که او، در بسیاری از مواقع، لبخندش را پنهان می‌کند. من هم گاهی این کار را می‌کنم، اما نه تا آن اندازه>.

به اعتقاد بانوی اول فرانسه، تا زمانی که دونالد ترامپ در قدرت باشد، <ملانیا> همین زندگی در محدودیت را ادامه خواهد داد، اما او همچنین اشاره می کند که بانوی اول آمریکا، یک حس زیرکانه از شوخ‌طبعی را هم در خود دارد. او به خبرنگار Le Monde می‌گوید: <او خیلی بامزه است و حس شوخ‌طبعی او بسیار به من نزدیک است. ما از موارد مشابهی خنده‌مان می گیرد>.

خانم <مکرون> در این گفتگو درباره‌ زندگی شخصی خودش هم صحبت کرد. او که مانند <ملانیا> در کاخ ریاست جمهوری فرانسه زندگی می‌کند، همچنین گفت که خود او نیز باید همیشه نگران آنچه می‌گوید باشد. او گفت: <به نظرم می‌رسد که گاهی اوقات زیادی مسایل داخلی را شرح می‌دهم و حرف می‌زنم. همیشه باید حواسم به زبانم باشد. مشکل همین جاست: وقتی در جایگاهی مثل جایگاه من هستی، هیچ وقت آرامش نداری>.

خانم <مکرون> گفت که سعی می‌کند یک زندگی نرمال داشته باشد، با پسر و دو دختری از ازدواج اولش دارد دیدار کند و سری هم به نوه‌هایش بزند.

<ملانیا ترامپ> با نام واقعی <ملانیا کِناوس> که 45 سال دارد، متولد و بزرگ‌شده‌ شهر <سِونیکا> در جمهوری <اسلووِنی> است. او در سال 2017 طی مصاحبه‌ای گفته که به اضافه زبان مادری‌اش <اسلوونیایی> و انگلیسی، او به <صربستانی>، <کوروات>، <فرانسوی>، <ایتالیایی> و <آلمانی> هم می‌تواند صحبت کند. در سال 1996 وارد آمریکا شد و در رشته مدلینگ با چند کمپانی، از جمله کمپانی مدلینگ متعلق به <دونالد ترامپ> در نیویورک، همکاری‌اش را آغاز کرد. او نخستین زن مهاجری است که پس از احراز شهروندی، به بانوی اول ایالات متحده آمریکا تبدیل شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *