علم و دانش

معرفی چند نوآوری در زمینه حمل و نقل                

 

هر روز خبر ورود یک وسیله ابتکاری و جدید به بازار منتشر می شود. بسیاری از مبتکرین گمنام، برای تامین هزینه پیاده کردن طرح های شان به عنوان پروتوتایپ یا نمونه اولیه به وب سایت هایی مانند Indiegogo متوسل شده و به دنبال یافتن سرمایه گذار یا جمع آوری کمک مالی بر می آیند. نتیجه این تلاش ها بعضا به ساخته شدن تجهیزات و وسایل نوین و پیشرفته منجر می شود. در اینجا چند نوآوری اخیر در زمینه حمل و نقل معرفی می شود. 

Argon Transform

آرگون ترنسفورم، نوع کلاه ایمنی موتورسیکلت مجهز به هوش مصنوعی است که می تواند موتورسیکلت رانی را ایمن تر نماید. این کلاه ایمنی دارای دوربین در جلو و پشت است و تصاویر ضبط شده با آن از طریق اپلیکیشن موبایل قابل دسترسی است. این اپلیکیشن همچنین اطلاعات مربوط به سفر را ضبط می کند. کلاه ایمنی دارای صفحه نمایش واقعیت مجازی است که به کاربر GPS، ساعت دیجیتال، Caller ID و سرعت را نشان می دهد. عمر باتری کلاه ایمنی با شارژ کامل 8 ساعت می باشد. تاریخ ورود به بازار فوریه 2020 پیش بینی شده است. 

 MiniFalcon

 

 

اسکوتر MiniFalcon، به سادگی قابل تا شدن است و در این حالت در کیف 23 اینچی جا می گیرد. این اسکوتر دارای موتور 250 W است و می تواند با حداکثر سرعت 15.5 مایل در ساعت حرکت کند. سازندگان آن ادعا می کنند که شارژ کامل باتری 9 مایل را پوشش می دهد. تاریخ ورود به بازار نوامبر 2019 پیش بینی شده است. 

 

The One, a lightweight folding bicycle

دوچرخه تا شوی 28 پوندی، سبک ترین دوچرخه برقی جهان می باشد. باتری واترپروف یا ضد آب آن زیر صندلی نصب شده است. بدنه آن از Magnesium Alloy ساخته شده است و از سایر بدنه های آلومینیومی موجود در بازار 35 درصد سبک تر می باشد. تاریخ ورود به بازار آگوست 2019 اعلام شده است. 

Zuum

Zuum در واقع یک کفش متحرک برقی است! 

این وسیله نقلیه مانند اسکیت بورد عمل می کند و شبیه Hoverboard  است. سرعت حداکثر آن 8 مایل در ساعت است و با شارژ کامل باتری 1 و نیم ساعت حرکت می کند. شارژ کامل باتری 2 ساعت زمان می برد. از آنجایی که Zuum  فقط 7 پوند وزن دارد، به آسانی در کوله پشتی قابل حمل می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *