صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / معرفی مقررات جدید برای اعضای آکادمی اسکار

معرفی مقررات جدید برای اعضای آکادمی اسکار

bahman-azimi-gif

پس از رسوایی اخلاقی هاروی واینستین و در واکنش به آزار و سوءاستفاده جنسی که از اکتبر گذشته، صنعت سرگرمی سازی را دچار بحران اساسی کرده است، آکادمی اسکار استانداردها و قوانین جدیدی را برای اعضای خود وضع کرده است.

بر اساس استانداردهای جدید، سیستمی برای گزارش سوءرفتار و آزار اعضای آکادمی در نظر گرفته شده است. دان هادسون، مدیر اجرایی آکادمی گفت: هدف ما این نیست که به یک ارگان تحقیقاتی تبدیل بشویم، بلکه قصد ما احراز اطمینان از رسیدگی دقیق و عادلانه به اینگونه شکایات است.

بر طبق ایمیلی که از سوی هادسون برای اعضای آکادمی ارسال شده، افراد می توانند با تکمیل یک فرم آنلاین که از تابستان 2018 معرفی خواهد شد و یا از طریق تلفن، هر نوع سوءرفتار یا آزار را گزارش کنند. البته این گزارشات بایستی حاوی مدارک مستند باشد، تا از سوی کمیته مورد بررسی قرار بگیرند. اگر مساله بسیار جدید تلقی شود، کمیته آن را به هیئت مدیره منعکس می کند. این اقدام می تواند به تعلیق یا اخراج عضو خاطی از آکادمی منجر شود.

لازم به ذکر است که مقررات جدید، توسط <کارگروه> متشکل از مدیر آکادمی و دیوید روبین (کارگردان) تدوین شده اند. همانطور که می دانید، در پی مطرح شدن چندین اتهام آزار جنسی و حتی تجاوز بر علیه هاروی واینستین، آکادمی اسکار او را اخراج کرد


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *