صفحه اصلی / اخبار / معرفی لایحه <حقوق مسافران کانادایی>؛ معیار جدید برای شرکت های هواپیمایی

معرفی لایحه <حقوق مسافران کانادایی>؛ معیار جدید برای شرکت های هواپیمایی

اتاوا- بر اساس لایحه ای که امروز از سوی مارک گارنو (وزیر حمل و نقل) تقدیم مجلس فدرال شد، خطوط هواپیمایی مجاز به حذف کردن مسافر از پرواز بدون رضایت وی را نخواهند داشت.

این تغییر، بخشی از یک بسته اصلاحی بر قانون حمل و نقل کانادا و شامل معرفی محدودیت های جدید برای مالکیت خارجی خطوط هوایی، الزام شرکت های راه آهن به نصب سیستم های ضبط صوت و تصویر در لوکوموتیوها و بهبود شفافیت و کارایی در صنعت حمل و نقل ریلی نیز می باشد.  

گارنو، ماه گذشته، در پی جنجالی که بر سر اخراج یکی از مسافران شرکت هواپیمایی United Airlines، برپا شد، قول معرفی لایحه حقوق مسافران هوایی را داد.

وزیر حمل و نقل در پی آن حادثه به مدیران شرکت های هواپیمایی فعال در کانادا هشدار داد که چنین اتفاقی نباید در کانادا رخ بدهد. او ابراز امیدواری کرد که با تصویب اصلاحیه، از عدم اخراج مسافر دارای بلیط معتبر از پرواز صرفا به دلیل فروش بلیط مازاد بر ظرفیت هواپیما از سوی ایرلاین، اطمینان حاصل شود.

گارنو گفت: ما همه اخبار مربوط به اتفاقات اخیر را شنیده ایم. این گونه حوادث در کانادا تحمل نخواهد شد. هنگامی که کانادایی ها بلیط هواپیمایی می خرند، انتظار دارند که شرکت هواپیمایی به تعهد خود عمل کند.

گارنو تاکید کرد که در لایحه جدید، مبلغی به عنوان خسارت برای مسافرانی که به طور داوطلبانه از پرواز منصرف بشوند، در نظر گرفته شده است. اگر کسی داوطلب نباشد، شرکت هواپیمایی مجبور است برای متقاعد کردن فردی برای واگذاری صندلی اش، مبلغ پرداختی را افزایش بدهد.

لایحه اصلاحی شامل شرکت های هواپیمایی داخلی و بین المللی که در کانادا پرواز می کنند، خواهد بود.

بر اساس این لایحه، خطوط هواپیمایی ملزم به تعیین استانداردهای واضح و آشکار برای جبران خسارت مسافران در صورت واگذاری داوطلبانه صندلی، گم شدن چمدان ها، تاخیر در حالی که مسافر در هواپیما و بر روی باند منتظر مانده است و کنسلی های ناشی از عواملی غیر از وضعیت جوی، شده اند. بر این اساس والدین مجبور به پرداخت هزینه مضاعف برای نشستن در کنار فرزندان خود نخواهند شد.

گارنو مایل است که لایحه مورد اشاره به قانون تبدیل شده و از سال 2018 به اجرا گذاشته شود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *