فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

مستند جدید مایکل کین و پل مک‌کارتنی

شاید برای بسیاری از جوانان و نوجوانان نسل‌های دوم، سوم و چهارم پس از جنگ جهانی دوم، که پیش از این سیل تکنولوژی شوکه کننده باشد که در زمان پیشین نیز، مردمانی زندگی می‌کردند که فیلم‌ها، موسیقی و فرهنگ خاص خودشان را داشتند. حالا، <مایکل کِین> ستاره‌ 85 ساله‌ سینما در فیلم مستند جدیدی که My Generation یا نسل من، نام گرفته، تلاش می کند تصویری از آن دوران، و دهه 60، به این نسل‌ها ارائه دهد. <کین> که  البته در دوران جنگ به دنیا آمده، با ویژگی‌های نسل نخست پس از جنگ، آشناست؛ زمانی که دامن‌های کوتاه، گروه <بیتلز> و قرص‌های ضدبارداری، هنوز وارد فرهنگ آمریکا و اروپا نشده بودند.

فیلم My Generation یا <نسل من> که توسط <دیوید بَتی> کارگردان نا‌م‌آشنای فیلم‌های مستند ساخته شده، پر از نام‌های بزرگ است که یا به آنها اشاره می‌شود یا با آنها گفتگو شده است. این گفتگوها، گاهی از تکه فیلم‌های قدیمی برداشت شده و گاهی جدید هستند. از میان نام‌های بزرگ این فیلم، می‌توان به <پل مک‌کارتنی>، <ماریان فیتفول>، <راجر دالتری>  و Twiggy اشاره کرد. افزون بر این، در فیلم کلیپ‌هایی از فیلم‌هایی که <کین> در آنها بازی کرده، نیز گنجانده شده‌اند. این کلیپ‌ها از فیلم Alfie از فیلم Alfie و Zulu تا سایر فیلم‌های او در دهه 60 را شامل می‌شوند.

در بخشی از فیلم، <کین> که نام اصلی‌اش <موریس میکل‌وایت> است، ماجرای انتخاب نام <مایکل کین> را برای عنوان هنری‌اش، تعریف می‌کند. او می‌گوید این تصمیم را پس از تماشای فیلم The Caine Mutiny یا <شورش کین> با بازی <همفری بوگارت> گرفته است. او می‌گوید: <اگر من در سینمای دیگری نشسته بودم، احتمال داشت که نام هنری‌ام مثلا <مایکل 101 سگ خالدار> شود. او می افزاید گاهی فراموش می‌کند که این دو فیلم، با یک فاصله زمانی هفت ساله، به نمایش درآمدند.

فیلم My Generation قرار است در 28 سپتامبر در <تورنتو> و برای روز اول اکتبر، در <اتاوا> به روی پرده‌ سینما برود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان