اخباراخبار کانادا

مدیر بانک RBC: برای بازگشایی اقتصادی باید حداقل 4 میلیون کانادایی واکسینه شوند

 

رهبران بانک های بزرگ کانادا معتقدند احیای اقتصادی کانادا قابل دستیابی است اما در کوتاه-مدت و تا پیش از نیمه دوم 2021 یا حتی 2022 دشوار خواهد بود. مدیران اجرایی بانک های کشور می گویند برنامه های حمایتی دولت مردم را از بی پولی و اعلام ورشکستگی نجات داد و حالا نیز واکسن از راه رسیده است. با این وجود نمی توان طی چند ماه آینده انتظار رشد اقتصادی را داشت چرا که روند آمار ابتلا همچنان افزایشی است.

به نوشته سایت گلوب اند میل، در کنفرانس بانک RBC که مدیران همه بانک های کانادا شرکت داشتند، شرکت کنندگان بر این نقطه اتفاق نظر داشتند که کانادا در میانه راه بازسازی اقتصادی قرار دارد اما تکمیل این مسیر بستگی به توانایی کانادا در مهار پاندمی دارد.

از نظر مدیران بانک ها، واکسن کلید حل مشکل است.

به گفته دیو مک کی، مدیر RBC، لازم است حداقل حدود 4.5 میلیون نفر از شهروندان های-ریسک واکسینه شده باشند تا بتوان به بازگشایی اقتصادی فکر کرد- که در صورت وجود ذخیره واکسن، این معیار ظرف 100 روز قابل تحقق است. 

تا کنون نزدیک به 320 هزار دز واکسن در کانادا تزریق شده است. هم اکنون علاوه بر تلاش دولت برای دریافت محموله های بیشتر واکسن، دولت های استانی نیز برای تسریع روند توزیع و واکسیناسیون مردم تلاش می کنند.

 

 

به نظر مک کی، با واکسیناسیون و مصون سازی شهروندان، کسانی که پول هایشان در این مدت روی هم جمع شده و جایی برای خرج کردن آن پیدا نکرده اند، فورا با بازگشت به روال سابق، به سمت سفر و تفریح روانه می شوند. 

اما نمی توان در کوتاه- مدت منتظر این بازگشت بود. هم اکنون در انتاریو لاک داون برقرار است و انتظار افزایش محدودیت ها می رود، و در کبک نیز علاوه بر لاک داون، منع تردد در بعضی ساعات شبانه روز اعلام شده است. در نتیجه، به عقیده ویکتو دودیگ، مدیر بانک امپریال، پول مردم به این زودی در بخش گردشگری نقد نخواهد شد.

مک کی نیز معتقد است برای بازسازی واقعی اقتصاد، لازم است کمک های دولت همچنان ادامه پیدا کند و به ویژه بخش هایی که صدمه بیشتری دیده اند از جمله گردشگری، و حمل و نقل  به صورت هدفمند حمایت شوند.

دیدگو همچنین خاطرنشان کرد در دوران پاندمی اکثر مشتریان بانک ها به استفاده از خدمات آنلاین روی آوردند.

طبق اعلام بانک CIBC، این بانک 250 شعبه خود- معادل یک چهارم شعب- را تبدیل به مراکز مشاوره اقتصادی کرده است زیرا مردم استقبالی از انجام حضوری امور بانکی خود نمی کنند. بانک RBC نیز بسیاری از شعبه های خود را تعطیل و یا ساعات کاری آنها را کم کرده است. مک کی ابراز امیدواری کرد در سال جدید 3 تا 4 درصد این شعب- معادل 30 تا 50 شعبه- مجددا آغاز به کار کنند. او درباره بازگشایی این شعب گفت همه چیز به استقبال مشتریان از حضور مجدد در بانک ها بستگی دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست