صفحه اصلی / اخبار / مخالفت وکلا و کارشناسان با خرید <تیزر> (اسلحه برقی) بیشتر برای پلیس تورنتو

مخالفت وکلا و کارشناسان با خرید <تیزر> (اسلحه برقی) بیشتر برای پلیس تورنتو

bahman-azimi-gif

تورنتو- اعضای سازمان Urban Alliance on Race Relations و گروهی از وکلا و کارشناسان با شرکت در جلسه عمومی هیئت خدمات پلیس تورنتو (Toronto Police Service Board) با خرید تعداد بیشتری Taser (اسلحه برقی) برای ماموران پلیس تورنتو مخالفت کردند.

نایجل باریف از Urban Alliance گفت: واضح است وقتی  پلیس به شهروندان تیراندازی می کند، قربانیان افرادی از نژاد غیر سفید هستند. ما همه مستحق برخورداری از نظام پلیسی بهتر هستیم. پلیس تورنتو بایستی از حوزه های قضایی دیگر در سراسر اروپا و آسیا پیروی کند و به جای در اختیار قراردادن سلاح های کشنده بیشتر به ماموران، آنها را خلع سلاح نماید.

دزموند کول کنشگر و فعال اجتماعی نیز گفت: اسلحه، خشونت را ترویج می کند، به آن خاتمه نمی دهد. بایستی امکانات و منابع در دسترس را به تنش زدایی و گفتگو اختصاص داد.

لسلی وود، از استادان دانشگاه یورک معتقد است که توسعه استفاده از اسلحه برقی توسط ماموران پلیس تورنتو، سبب امن تر شدن شهر نشده و موارد تیراندازی ماموران پلیس را کاهش نمی دهد. مشکل دیگر این است که از این اسلحه بیشتر برای مقابله با افرادی که دچار بحران روحی و روانی شده اند و همچنین بر علیه اقلیت های نژادی استفاده می شود.

Taser، اسلحه‌ ای دستی است که با پرتاب دو سوزن به سوی فرد روبرویی و اعمال شوک الکتریکی موجب فلج ماهیچه ‌ای موقت او می ‌شود.  این اسلحه به عنوان سلاح غیرکشنده در نیروهای پلیس بسیاری از کشورها برای دستگیری مظنونین استفاده می ‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *