اخباراخبار کانادا

مخالفت قاضی با عفو تروریست داعشی اهل تورنتو 

 

تورنتو- گلوبال: یک زن اهل تورنتو که با الهام از دستورات داعش به کارکنان و مشتریان فروشگاه Canadian Tire حمله کرده و به زندان محکوم شده بود، با جواب رد قاضی به درخواست بخشودگی و استرداد به کشورش روبرو شد. درخواست این زن به دلیل تهدید به انجام حملات تروریستی پس از آزادی از زندان، رد شد! 

دوگموش با ارسال یادداشتی برای افسر مسوول پرونده اش تهدید کرد: اگر مرا از زندان آزاد کنید، یک حمله تروریستی دیگر انجام خواهم داد. به دولت بگو مرا به کشورم بازگرداند! 

هیئت بخشودگی کانادا دوشنبه گذشته تصمیم نهایی خود را اعلام و با عفو مشروط دوگموش مخالفت کرد. 

بر اساس مدارک ارائه شده به هیئت، دوگموش از روحانی زندان خواسته بود که کتب و مقالات افراط گرایان را در اختیارش بگذارد. او همچنین با یک زندانی زن مسلمان به دلیل امتناع از پوشیدن حجاب درگیر شده بود. 

با اینکه دوگموش در سال 2019 به 7 سال حبس محکوم شد، اما از 7 آگوست واجد شرایط برخورداری از بخشودگی بود.

 

 

ارزیابی روانی از دوگموش، او را به دلیل اعتقادات افراط گرایانه اش، تهدید جدی برای امنیت جامعه تشخیص داد. 

دوگموش که متولد سوریه می باشد، سابقا به عنوان دستیار دندانپزشک و معلم علوم کار می کرد. او فوریه 2019 به جرم ترک کانادا در سال 2016 به قصد پیوستن به داعش؛ انجام دو حمله تروریستی و همراه داشتن سلاح سرد، به 7 سال حبس محکوم شد. 

لازم به ذکر است که نقشه دوگموش برای سفر به سوریه و ملحق شدن به صفوف داعش، به لطف اقدام به موقع برادرش و مطلع کردن  RCMP از قصد او، لو رفت و دوگموش در فرودگاه استانبول بازداشت و به کانادا بازگردانده شد. دوگموش در بازجویی مدعی شد که برای دیدار با اقوام قصد سفر به سوریه را داشت. به همین دلیل در آن زمان اتهامی به نامبرده وارد نشد. 

نامبرده طی یک سال بعد، چندین سلاح مختلف، از جمله تیر و کمان را تهیه و حتی اقدام به ساخت سلاح دست ساز نمود. او 3 جون 2017، با در دست داشتن پرچم داعش و مخفی کردن تیر و کمان و قمه زیر چادر، به فروشگاه Canadian Tire واقع در اسکاربورو، مراجعه کرد و با بستن هدبند مزین به نماد داعش و سر دادن فریاد الله اکبر به کارکنان حمله کرد.  

خوشبختانه این حمله با اقدام به موقع کارکنان خنثی شد. دوگموش تا رسیدن ماموران پلیس کارکنان را به انتقامجویی تهدید کرد و با فریاد گفت: جواب قتل مسلمانان را با خون خود خواهید داد!

دوگموش علنا از عملکردش دفاع کرده و از اینکه در آن حمله کسی قربانی نشد، ابراز تاسف کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. http://tarikhirani.ir/fa/news/8498
  گفت‌وگوی منتشرنشده با فریبرز رئیس‌دانا: عضو حزب توده نبودم/ صمد را غرق کردند/ تختی خودکشی کرد/ در مورد مرگ فروغ شک کردم
  https://news.gooya.com/2020/08/post-41570.php
  محمدرضا تاجیک : وارد لندن شدم با پوشش اسکاتلندیارد اطلاعات مرا داشتند
  —————————————————————————————————————–
  محمد رضا تاجیک ! جواد سهیمی ! محمد برقعی! راغفر ! کیوان صمیمی ! اشکوری ! عباس عبدی ! سعید لیلاز ! فراهانی ! پیمان ! توسلی ! …… اینها لشگر مارکسیست های اسلامی هستند ، انهایی که از پیاله شراب توده ای در دستان دکتر شریعتی می ناب لنینیسم نوشیدند و مست شدند و در جشن و پایکوبی خوردن خر ملا در کنار دیوارهای سفارت اشغال شده امریکا به دست ان خرمهره پاتریس لومومبا خوئینی ها و اکبرشاه قجری روسی آخوند مارمولک بازیچه کیانوری و طبری به کمک گروه ارکستر سمفونیک روسی حزب توده و فدائیان خلق (مدت کوتاهی هم مجاهدین خلق) از دل انقلاب ناگزیر ملت ایران برای مشروطه کردن قدرت در ایران و دموکراسی ، ازادی احزاب ، و رویای پاریس سیاسی شدن (چون پاریس اقتصادی را در نزدیکی لمس می کردند از موهبت شاه امریکایی توسعه محور ) ، این اختاپوس هزاردستان فقاهتی بعثی روسی امریکا ستیز را بیرون کشیدند . کل پروژه از مهر ۵۶ تا خرداد ۶۰ طول کشید .
  شب شعر گوته ، دستگیری و زدن ملیون در کاروانسرا سنگی ( دست بختیار ماکیاولیست انجا شکست ) ، صدای پای فاشیسم می اید یک مارکسیست اسلامی دیگر به نام علی اصغر حاج سید جوادی در کیهان که مملو از توده ای ها بود ( به گفته یک توده ای جاسوس ملای روسی امیر طاهری مدیر وقت کیهان) ، یک نامه که توسط یک توده ای نفوذی دیگر در مغز رژیم شاه با لباس مبدل مشروطه خواهی (داریوش همایون) و به گفته خودش و امیر طاهری رفیقش ، کیهان از درج ان سر باز زد چون همایون گفته بود که نامه از بالا امده ! اطلاعات چاپ کرد , و بالا , یک جاسوس روس دیگر بود به نام علم ، مرد توطئه ها در نظام مدرن اما ضعیف شاه در برابر ارتجاع سرخ و ارتجاع سیاه که او بعد ها فهمید که این ارتجاع سیاه دیگر سیاه انگلیسی نیست ، بلکه موتاسیون ژنتیکی کرده به ارتجاع جدیدی به نام مارکسیسم اسلامی که روسی است ، نه انگلیسی .
  این نامه که علیه خمینی بدون هیچ دلیلی و در حالیکه مردم ایران نه او را می شناختند ، نه حتی روحانیت قم و نجف به او وقعی می گذاشتند ، چاپ و دوباره از گورستان اتحاد ارتجاع سرخ و سیاه دیو اسلام امریکاستیز را بیرون کشید . اتحادی که در سال های ۳۰ تا ۳۲ شکل گرفته بود(کاشانی ، حزب توده ، زاهدی، بقایی ، ایت ، نواب صفوی) که مصدق را به نفع نفت و گاز شمال برای روسیه ساقط کرده بود (به دست انگلیس و امریکا ، اما ۵۰ ـ ۵۰ متضمن منافع روسیه ) بیرون کشید ، در تنها کودتایی در جهان که روس ها در کنار امریکا و انگلیس ایستادند دولت ملی مصدق را سرنگون کردند ، اژدهای مارکسیسم اسلامی و دین سیاسی داعش و القاعده در انروز تخم گذاری کرد ، بعدها پس از بلعیدن مصدق ، در سال ۴۱ همسو با ارتجاع سرخ توده ای مستقر در المان شرقی از تخم بیرون امد .
  برای اولین بار در تاریخ روحانیت یک اخوند علیه کاپیتولاسیون امریکایی ها عربده کشید و توده ایها برای او کف زدند .

  عده ای ظاهرا دانشجو از دانشگاه اریامهر بیرون امدند و در راه خیابان ازادی شیشه های پپسی کولا را شکستند(هم امریکایی بود ، هم صاحب ان ثابت پاسال بهایی بود و منتسب به اسرائیل بهترین طعمه برای مارکسیست های روسی) .
  مبارزه مثلا ضد امپریالیستی و ضد سرمایه داری جهان خوار مثل کشتن چند تا ژندارم در سیاه کل برای نابود کردن امپریالیسم !
  عده ای در قم رفتند در خانه شریعتمداری تا او را که شاه پرست بود به این بازی روسی بکشانند ، کسی هم به انها شلیک کرد ، چند تایی کشته شدند ، … پس از ان مراسم چله وکشته شدنها در تبریز و …… روندی کاملا اشنا از توطئه لنینیستی ! مارکسیست های انارشیست سوار بر تظاهرات ، تخریب و اتش سوزی و کشته ساختن برای ایجاد بلوا و نهایتا کودتا از پایین و بالا به نام انقلاب کبیر فرانسه ، انقلاب کبیر روسیه ، انقلاب کوبا ، انقلاب افغانستان ، … اما این چیزها در قرن ۲۰ و ۲۱ هرگز در یک کشور غربی اتفاق نمی افتد ، اگر هم بیفتد به انقلاب منجر نمی شود ، افا در امریکا ، جلیقه زردها در فرانسه ، فاررایت در المان ، …. راه به جایی نمی برند .
  اختاپوس مارکسیسم اسلامی پس از کودتا در افغانستان و اشغال نظامی ان جان تازه ای گرفت و اسلام سنی سیاسی همزاد خودش را با پول عربستان و کمک پاکستان و البته تمایل و حمایت پشت پرده روس ها (برای انگ ارتجاع زدن به جنبش ملی شاه مسعود افغانستان علیه اشغال روس ، مثل داعش در سوریه علیه مردم سوریه ) ایجاد کرد .
  در ایران پس از مصدق همان زاهدی ـ کاشانی ـ توده ایها که به سلاح تروریسم سیاهکلیست های فدایی هم مجهز بودند ، اینبار در هیبتی تازه خمینی ـ کیانوری ـ رفسنجانی ـ خوئینیها ـ نبوی ـ سحابی ، یک جبهه نبرد گسترده علیه لیبرال ها ، ملیون ، مجاهدین خلق راه انداختند پس از خوردن شاه امریکایی ، سفارت مراکش و سفارت امریکا برای اولین بار در تاریخ بشر توسط چریک های فدایی خلق اشغال شد و به مشتی مزدور روسی اسلامی نشان داد که اگر چه فرقه دموکرات و قاضی محمد و کسروی (اخوند کتاب حافظ سوز) به تنهایی نمی توانند حکومت را در ایران ذره ذره یا کلا بدزدند ، اما با نام “اسلام” , بچه همان آخوند فرقه دموکراتی ، خوئینیها ، همان رفسنجانی مارمولک ، عباس عبدی ، خواهر مری ، ….. می توانند همان کار را بکنند و زیر نقاب دین به کام مارکسیسم لنینیسم و روسیه همان انقلاب روسیه را به نام انقلاب اکتبر بدزدند .
  و این چنین شد برادر .
  توده ایهای ریشدار ، فدایی های امریکا ستیز ، سگهای نگهبان رژیم جدیدی گردیدند که در مدت کوتاهی پس از انقلاب ۵۷ ، دولت برامده از انقلاب بازرگان را به اتهام مذاکره با نمایندگان امریکا در الجزایر با توطئه اشغال سفارت امریکا سرنگون کردند ! ازاده ترین و سکولارترین و دموکراسی خواه ترین زندانی سیاسی تاریخ ایران امیر انتظام را جاسوس سیا خواندند و زنده زنده سوزاندند !
  ملی ها و مجاهدین را از قطار انقلاب مردم پیاده کردند ، بسیار کوشیدند که بنی صدر که پایه گذار بحث ازاد برای اولین بار در تاریخ ایران به سبک غرب بود ، انتخاب نشود ، از کاندیدا کردن خلخالی توسط حزب توده ، تا جلال الدین فارسی مزدور قذافی ، تا سر انجام اتحاد همه سیاه ها و سرخها پشت حسن حبیبی ! ( حتی نهضت ازادی علیه بازرگان وبا حبیبی بود) ، اما بنی صدر رای کثیری اورد . چون در بحث ازاد با مارکسیست ها بابک زهرایی و فرخ نگه دار و کشتگر و بعد با رجوی و دیگران در دانشگاه ملی ، نشان داد که چقدر انبان مارکیسست های روسی تهی از دانش است . و به زبان انقلاب مردم سخن می گفت . انچه ایرانیان می خواستند ، نه عقب نشینی از آن چه شاه به انها داده بود ، بلکه ارزوی دیرین ازادی سیاسی ، مشارکت در امور مملکت و دموکراسی به سبک پاریس بود
  اتحادی که علیه او شکل گرفت هم چنان ادامه داد با بلواها و شورش ها در کردستان و ترکمن صحرا و خوزستان و دانشگاه و سفارت و جنگ صدام و … تا اینکه او در میدان ازادی از شکنجه در زندانهای جمهوری اسلامی خبر داد ، و بعد در ۱۴ اسفند مردمی که در دانشگاه جمع شده بودند برای سخنرانی او ، مزدورانی که با اسلحه امده بودند انقلاب سازی ،را در میان جمعیت دستگیر کردند . توطئه روسی در میدان فردوسی تهران که بنا به درخواست جبهه ملی علیه لایحه ارتجاعی قصاص خمینی فراخوان داده بود ، کامل شد ، توده ایها ، فدایی ها ، اسلامیست های مارکیسست امدند و به مردم حمله کردند .
  همه به استثنای بازرگان و معین فر علیه بنی صدر متحد ماندند و او را با کودتایی ساختگی در مجلس مملو از بازیچه های روس سرنگون کردند . خامنف ، خوئینیها ، روحانف از سخنرانان بودند موافق کودتای روسی ! بیات مخالف واقعی بود ، سحابی استالینیست اسلامی متوهم به عنوان مخالف ! ثبت نام کرد اما موافق کودتا خایه رفسنجنایی مزدور را مالشی داد که عفت هم نداده بود .
  رژیم در خرداد ۶۰ برای اولین بار به مردم دندان نشان داد . راهش را از انقلاب مردم ،مدار آمریکا و غرب ، دموکراسی جدا کرد . پس از ان کشتارها شروع شد ، حتی قطب زاده و جامی را هم کشتند ، سحابی پاچه خوار و نرگس محمدی و هاله را هم زندانی کردند ، ماهیتی کاملا استالینیستی (نه دینی) به سبک بلاروس ، کره شمالی ، کوبا ، شوروی ، اسد ، صدام ، قذافی ! حتی مذهب را هم الوده کردند ، هر جا خواستند اسم مذهب اوردند ، هر جا نخواستند به دامان پوتین و جین پینگ و دولت نظامی چینی روسی برمه و ارمنستان روسی اویزان شدند ، علیه مسلمانان .
  در کشتن هیچ کس را کنار نگذاشتند ، فرزندان خودشان را هم کشتند ، رفسنجانی و احمد را هم به سان خالق گیوتین در انقلاب فرانسه و استالین در روسیه به درک فرستادند . تا چه رسد به ازادگان مثل فروهرها ، بی گناهان مثل جامی و فرخزاد و فرخ رو پارسا، …. در دیماه 98 به جای کردستان ! در تهران و کرج و اصفهان ادم کشتند . دراویش و مسیحی و بهایی و زرتشتی را هم کشتند . البته مارکسیست های روسی مثل دولت ابادی ، زرافشان ، عمویی ، فرخ ، رئیس دانا ، مخملباف ، اشرف درویشیان ، کد کنی ، فرهادی ، شجریان ، … ازاد بودند برای ماله کشی . و انصافا خیلی خوب ماله کشیدند .
  اکنون همان اتحاد سیاه و سرخ روسی دوباره برای نجات رژیم روسی و اگر نشد روسیه و مارکسیست های روسی دوباره به میدان امده . دوباره نویسی تاریخ میکند ، به سبک پوتین در روسیه ، هیچ مسؤلیتی را در انچه کرده نمی پذیرد ، حتی شاهزاده و سلطنت و مشروطه را هم دوباره تعریف میکند تا چه رسد به چپ و راست در امریکا و دورویی المان و رفتار تروریستی و ضد بشری پوتین و اشغالگری روس ها حتی علیه متحدان و بردگان !
  اینها می خواهند بگویند بقراط از شاهزاده و شهبانو و کامبیز اتابای و تیمسار اویسی و فولادوند و شارمهد سلطنت طلب تر است
  زرافشان و عمویی و نیکفر و تابان از بازرگان امریکایی تر ،
  امریکای کارتر ، بوش ، کلینتون ، اوباما از فدایی ها و توده ایها مارکسیست لنینیست تر و
  انها دشمن اصلی شاه امریکایی و هوادار ملاهای روسی هستند ،
  می گویند اسد از ماکرون و ابه و ترودو سکولارتر و دموکرات تر است !
  می گویند پوتین از منتسکیو بیشتر به حکومت قانون متعهد است و از ترامپ ازادی خواه تر و هوادار حقوق اقوام و نژاد ها است !
  میگویند توده ایها ، فدایی ها از فمینیست های امریکا ، فرانسه ، استرالیا ، سوئد هم فمینیست تر هستند اگر چه یک رهبر زن هم ندارند و دو عضو عاشق خانه تیمی خودشان را کشتند به جرم عشق ممنوعه !
  اینها هر وقت لازم باشد ، چین را کمونیست می نامند و به ان حمله و هر وقت بنا بر کوبیدن امریکا و اقتصاد فوق پیشرفته ان باشد ، چین باز می شوند .
  اینها سکولاریسم را همان دیکتاتوری پرولتاریا و دین مارکسیسم لنینیسم و دیکتاتورهای فاسد روسی مثل صدام ، اسد ، کاسترو ، قذافی ، لوکاشنکو ، … تعریف میکنند !
  ضدیت گزینشی اینها با دین مشمول ارتدکس پوتین و کلیسای سیمون بولیوار چاوز و مارکسیست های اسلامی روسی مثل برقعی و پیمان و خوئینیها و نبوی نمی شود !
  ببینید رئیس دانا هنوز می گوید صمد بهرنگی را شاه کشت ! نه اینکه شنا بلد نبود .
  گفت‌وگوی منتشرنشده با فریبرز رئیس‌دانا: عضو حزب توده نبودم​ صمد را غرق کردند​ تختی خودکشی کرد​ در مورد مرگ فروغ شک کردم !
  با وجود نزدیکی سران دو کشور به یکدیگر، ده‌ها شهروند روسیه در بلاروس دستگیر شده‌اند. دولت بلاروس می‌گوید، آنها قصد خرابکاری داشته‌اند. مسکو مدعی شده است که دستگیرشدگان در راه سفر به ترکیه بوده‌اند.
  https://www.dw.com/fa-ir
  مزدوران پوتین در دوچه ولله عذر بدتر از گناه برای پوتین !
  پوتین گفته تروریست های روس میرفتند ترکیه ! اونجا رو بهم بریزند !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید