اخباراخبار کانادا

محدودیت های ناشی از پاندمی، عاملی برای تقابل مردم

 

با گذشت یکسال از پاندمی، بعضی افراد با امتناع از تن دادن به دستورالعمل های بهداشتی خبر ساز شده اند. آدام اسکلی رستوران داری در تورنتو است که رستورانش را جسورانه باز کرده و کشیش جمیز کوتس در ادمونتون اجرای مراسم مذهبی را از سر گرفته است. هیچ یک از این دو نفر هم اجباری بر مشتریان و مراجعان خود مبنی بر استفاده از ماسک یا رعایت فاصله اعمال نمی کنند. 

به نوشته تحلیلگر نشنال پست، این افراد با اولویت دادن به آزادی ها و حقوق شهروندی بر سلامت خود و دیگران، دستورالعمل های بهداشتی وضع شده را فاقد اهمیت تشخیص داده اند. ضمن اینکه افرادی نیز هستند که حاضر می شوند در دوران شیوع کووید-19 غذایشان را در رستوران صرف کنند یا در مراسم مذهبی در فضای سرپوشیده شرکت کنند. اما اگر پای صحبت این افراد بنشینید، متوجه می شوید آنها نیز برای رفتار خود  دلایل و توجیهاتی دارند. ضمن اینکه بسیاری از محدودیت ها نیز به طرز عجیبی از دلیل و منطق به دور هستند. 

هفته گذشته، کشیش ریموند دوسوزا از استان بریتیش کلمبیا ادعا کرد دکتر بانی هنری، افسر سلامت استان، با ممنوع کردن تجمعات مذهبی در فضاهای بسته ضربه بزرگی به آزادی مذاهب زده است. قاضی کریستوفر هینکسون از دیوان عالی بریتیش کلمبیا نیز در پاسخ به سه کشیشی که دستورالعمل های بهداشتی استان را زیر سوال برده بودند گفت این کشیشان حق دارند بدانند چه طور محدودیت های استانی اجازه می دهد مردم برای تماشای مسابقه هاکی یک یا دو ساعت به بار بروند،  اما افراد را از حضور در کلیسا برای همان مدت منع می کند. قاضی هینکسون با قاطعیت افزود: ما از کجا باید بدانیم در سر دکتر هنری چه می گذرد؟ این سوالی است که برای بسیاری از مردم، چه موافق و چه مخالف لاک داون، در 12 ماه گذشته مطرح بوده است. 

اما باید پذیرفت آزادی مذاهب تنها آزادی محدود شده در این دوران نبوده است. آیا کسی از آزادی جا به جایی، آزادی رفت و آمد یا آزادی کسب و کار بهره مند است؟ یا افراد به خاطر همین آزادی های ساده و پیش پا افتاده دستگیر شده و متحمل جریمه های سنگین می شوند؟ در مجموع ناراحت کننده ترین جنبه پاندمی مقابل هم قرار گرفتن مردم بوده است. در شرایطی که هر کسی اولویت های خود را مجاز و سایر آزادی ها را محکوم و مستحق جریمه می شمارد، نوع تنظیم محدودیت ها نیز به این وضع دامن می زند چرا که محدودیت ها نه بر اساس ضرورت، که بر اساس دریافت حداکثر همکاری از سوی مردم تنظیم می شوند. هرچند این روش در کوتاه مدت و برای هدف کاهش تعاملات مردم قابل دفاع است، اما در بلند مدت آثار نا مطلوبی به جا خواهد گذاشت. شاید لازم است مردم کانادا تمرین کنند تا در آینده برای مقابله با یک دشمن مشترک متحدانه تر کنار هم بایستند

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. Western Democracy should be united against tugs and dictators who want to defeat Liberal Democracy by pourin Putin & Jin ping Lies in social media گفت:

  صفحه نخست » آیا رضا پهلوی از سلطنت صرفنظر کرده است؟ پرسش بی بی سی از ۹ چهره
  https://news.gooya.com/2021/04/post-50300.php
  1) چیزی را که خودشان انجام نمی دهند و به ان باور ندارند ، از شاهزاده می خواهند عمیق تر برای ان شیرجه برود
  دموکراسی ، ازادی بیان ، مشروطه بودن حاکمیت ، فرار از حکومت های مطلقه مادام العمر ، نداشتن استاندارد دوگانه ، عدم چشم داشت و باور به دیکتاتوری و حکومت مطلقه ( پرولتاریایی یا بولیواری یا بعثی سکولار مادام العمر یا سلطنتی )
  2) چیزی را که خودشان انجام می دهند و به ان باور دارند ، شاهزاده را به ان متهم میکنند ( دیکتاتوری ، مخفی کاری ، فریب برای رسیدن لنینیستی به قدرت)
  اینهم راه حل توده ای پوتینیستی انها است به امریکا ی پرزیدنت بایدن کارکشته در سیاست های روس :
  نگرانی‌های غرب تنها با حمایت از «نه به جمهوری اسلامی» پایان خواهد یافت
  https://kayhan.london/fa/1400/01/14
  این نه چهره که
  1) یکی از انها یک چریک کمونیست تروریست زمان شاه خواهان برپایی جمهوری دموکراتیک خلق است ، شالگونی (همان دیکتاتوری پرولتاریا که فدایی ها و احزاب کرد و حزب کمونیست کارگری می خواستند اما به زبان نمی اوردند در فردای انقلاب ۵۷ طبقه متوسط ، تا اینکه توده ایها با نقشه راه و دستور شوروی راه حل امام ضد امپریالیست و مارکسسیسم اسلامی روسی را پیدا و اجرا کردند ، ملغمه ای از رفسنجانی مزدور ، خوئینیها جاسوس ، تروریست ساز روسی محتشمی پور ، دیوار سفارت بالا کش جاسوس روس عباس عبدی ، تروریست توده ای تواب بهزاد نبوی ، موسوی توده ای زیست اسلامی ناب امام ، که بعد ها فقط “امریکا ستیز روسی بعثی ضد اسرائیل ” یعنی فقاهت مطلقه شد تا مؤتلفه انگلیسی و حسن کلید ساز قذافیست ، ظریف جاسوس روس حجتیه را هم روسی چینی کنند ) ،
  2) یک سازمان تروریستی شونیستی تجزیه طلب ( که نقشه انها را برای دزدیدن زمینهای ایرانیها ، ترک ها ، سوریه ای ها و عراقی ها و همسایه شدن انها با اسرائیل به صورت خنجر روسی از غرب ایران تا شرق مدیترانه را دیدیم ) به جای طرح شکست خورده روسی دیگر که به نام هلال شیعی (قاسم و پوتین و اسد ، به کمک پ ک ک و کوموله و یگان مدافع خلق ) می خواستند درست کنند و شکست خورد ،
  3) خانم دکتر شیرین عبادی که تکلیفش با ملی مذهبی ها ، توده ایها ، تجزیه طلبان ، روسیه ، استاندارد دوگانه اش در مورد (آنگ سان سوکی ، در برابر ارتش میانمار) ، حقوق بشر خانم نرگس محمدی در برابر نازنین زاغری و دوتابعیتی ها معلوم نیست ،
  4) رضا علیجانی یک ملی مذهبی که با بنی صدرو ملیون بیشتر از توده ای ها ، فدایی ها ، کمونیست های روسی ، و حتی ملاهای روسی دشمنی و زاویه دارد (یعنی نه ملی است ، نه مذهبی ) ،
  5) یک هوادار مشروطه ، فؤاد پاشایی ، که وبسایتش در خدمت ماموران دوچهره ساواما و پخش نظرات همه امریکا ستیزان ( مخصوصا انهایی که امریکا ستیزی شان را زیر حمله به دموکرات ها پنهان میکنند) و اپوزیسیون قلابی مامور ملاهای روسی است در متن و کامنت ، از یک مشروطه موهوم که کسی جز من نمی داند معنی ان چیست صحبت میکنند ( بنده بارها گفته ام اینها توده ایهایی هستند که برای منافع روسیه تغییر چهره می دهند وارد همه جریانات سیاسی می شوند خود را به شکل انها در میا ورند درست مثل ویروس کرونا )، از چشم محافظین و گاردها مخفی می شوند و بعد حمله میکنند و همه چیز را مثل خودشان توده ای روسی و جان قربانی را می گیرند ، اگر نگهبانی انها را شناخت و مقاومت کرد (شریف واقفی و صمدیه لباف) ، مثل تقی شهرام انها را می کشند و می سوزانند و سازمان را به اسم خودشان در می اورند (مجاهدین خلق و پیکار ) ، بعدها هم انشعاب های یک نفره و دونفره میزنند و ادامه همان بازی (ایجاد دیکتاتوری پرولتاریا ، حکومت شورایی تک حزبی تک صدایی نومان کلاتورایی شوروی و چین ، آلبته با زرورق : سلطنت طلب سیاه کلیستی ، سکولار دموکرات خلقی شبیه اسد و کیم و لوکاشنکو، ملی بختیاریست گوادلوپیست ، مجاهد ضد مجاهدین ، …) .
  6) یکی دو تای دیگه که جرات انرا ندارند که به روسیه ، حزب توده ، تجزیه طلبان مزدور روسیه ، فدایی ، حتی انتقاد کنند و دشمنی انها با هر نوع حکومت ازاد و مستقل و دموکراسی از هر نوعی (مشروطه مثل ژاپن ، دانمارک و سوئد و انگلیس و هلند و مالزی … یا جمهوری واقعی مثل کره جنوبی ، سنگاپور ، تایوان ، فرانسه ، اسرائیل ، اندونزی ، ..) را تجزیه و تحلیل کنند ، یا از همین منتقدین شاهزاده رضا پهلوی (که خودش را از همه عناوین خلع کرد تا رسید به اقا رضایی که مهران براتی می گوید ، یا اقای پهلوی که محسن سازگارا و دیگران می گویند ) انتقاد کنند , که از او می خواهند شفاف تر بگوید
  a) چه می خواهد
  b) هدفش از این سخنان و وعده های شیرین دموکراسی و ازادی بیان چیست
  c) چرا واضح تر و علنی تر به سلطنت و مشروطه و امریکا حمله نمی کند ( منظورشان این است که مثل اینها خایه پوتین و جاسوسان روسیه را مثل خامنف و روحانف چرا نمی مالد و به امریکا و اسرائیل حمله توده ای نمی کند )
  d) چرا پشت دربهای بسته با این و ان ملاقات می کند و کارهایش شفاف نیست
  اما ، اما ، اما !
  اما خود اینها ( فدایی ، توده ای ، ملی مذهبی ، راه کارگر ، کمونیست کارگری ، حقوق بشر گزینشی ، مشروطه دو منظوره ، گوادلوپیست توده ای ، سلطنت طلب دومنظوره ، سکولار دموکرات دو منظوره ، ملی گرای توده ای نفت و گاز شمال برای روسیه ، بختیاریست مصدقی توده ای ضد مصدق ، سوسیال دموکراسی ضد پارلمانتاریسم و دموکراسی و ازادی بیان ، …) :

  1) نه روشن می گویند چه می خواهند ( البته من می دانم فعلا همین ملاهای روسی ، بعد اسد و قذافی ، بعد کاسترو و لوکاشنکو و تره کی ، نهایتا کره شمالی ، اگر نشد تجزیه ایران به ایرانستان و وصل ان به روسیه ، مثل ترکمنستان ، قزاقستان ، ارمنستان ، …)
  2) نه روشن میگویند هدفشان از اینکه تظاهر به دموکراسی و سخنان شیرین ازادی خواهی میکنند که با رفتارشان با دگر اندیشان هزار سال نوری فاصله دارد ، چیست ( من می دانم اینها بازی فریب است روزی با خمینی ، روزی با رفسنجانی و موسوی ، روزی با خامنف ،روزی با روحانف ، الان هم با سلطنت و مشروطه و امریکا و دمکراسی وا زادی بیان ، اما در همه حال قبله انها شوروی استالین ، روسیه پوتین ، کاسترو ، ویتنام ، کره شمالی است )
  واضح که هیچ ، اما در ظاهر هم به دیکتاتوری پرولتاریا ، فساد شورایی نومان کلاتورایی شوروی ، چریک تروریست کوبا ، سیاه کل ، روسیه شتر گاو پلنگ پوتین ، مارکسیسم ، سکولار دموکرات خلقی مادام العمر ناصر وا سد و قذافی ، تروریسم روسی ، تجزیه طلبی فرقه دموکراتی ، بازی شونیستی روسی با خلق های صوری کرد و ترکمن و ترک و عرب وا رمنی ، بازی روس ها با کارت ملاها ، نقش شوروی در کودتای ۲۸ مرداد علیه مصدق ، امریکا ستیزی روسی و نفوذتوده ایهای تواب در ارکان دولت های شاه و همه کادر رهبری فقاهت بعثی روسی و تشکیلات امنیتی و مجلس و دولت و سپاه اخوندهای روسی ، همراهی سوسیالیست های بولیواری و بعثی های شیمیایی و تروریست های کرد با ملاها ، مذاکرات و معاملات پشت پرده همین سازمانهای تروریستی کرد با ملاها ( در حالیکه مثل فدایی ها مدعی هستند به جمهوری اسلامی بله نگفته اند ، بدون انکه بگویند
  1) چون اولش نمی دانستند که انها با شوروی یک نقشه منفی راه دارند
  2) یا مطمئن نبودند نقشه توده ایها با رفسنجانی عملی شود ،
  3) یا خودشان بخشی از طرح بودند که اشوب کنند و بهم بریزند تا ملیون و بازرگان و بنی صدر نتوانند ایران را در مدار امریکا یا حد اقل مستقل از شوروی نگاه دارند ، چون بعد از اخراج اینها بود که کردستان به طرز عجیبی ارام شد و به روحانف بیشترین رای را دادند چون می دانستند او ایران را فقیر میکند ، تا رویای طبقه متوسط برای دموکراسی غربی ، شاه امریکایی ، فرهنگ هالیوودی در هم بشکند و ایران اماده تجزیه شود و دوشیده شدن کامل توسط روسیه .
  – اما ببینید علیه چین چطور جنجال میکنند ؟ اما از اعتراض به روسیه و غارت روس ها و قراردادهای خفت بار روس ها و مداخله کارشکنانه روسیه در مذاکرات و معاملات ملاهای روسی با امریکا که از چین یک میلیون بار بدتر است هیچ نمی گویند .
  همین طور غارت خزر و قطع شریان فروش نفت به اقتصاد نفتی ایران که از بمباران ایران در سطح ویتنام هم زیانبار تر است . و ایران را نهایتا سوریه و ونزوئلا می کند .
  حدس بزنید به نفع کی ؟
  بله درست ا ست :
  پوتین ( نه امریکا ، نه چین ، نه هیچ کشور اروپایی یا اسیایی)
  سازمانهای تروریستی کرد دائما با ملاهای روسی پنهانی ملاقات و معامله میکنند ، پیشمرگه کرد را که از زندان ملاها در رفته بود گرفتند و تحویل ملاها دادند تا اعدام شد ، با این خبرنگار تابعیت امریکا دار کرد که دیدید چه کردند ، هنوز سربسته می گویند یک زن روزنامه گار سنندجی ( بدون انکه هویت کوموله بودن او را مطرح کنند ) با سازمان امنیت (توده ای فدایی شهبازی ملاهای روسی) ، طرح ترور او را داشت در همان کردستان عراق که در همه زمینه ها با قاسم سلیمانی و ملاها همکاری پنهان دارد ، داشت قدم میزد که دستگیر شد و حالا در یک نمایش برای فریب امریکا او را زندانی کرده اند . از پولشویی کردی برای ملاها ، قاچاق و دور زدن تحریم های ملاها توسط کردها زیر عنوان کولبر دفاع میکنند و فریب میدهند امریکا را .
  البته امریکایی ها اگر چه سالها در رژیم شاه و شیخ در ایران حزب و گروه هوادار امریکا نداشته اند ، همه جا توده ایهای تواب و ملیون الوده به میکروب امریکا ستیزی روسی و امثال زاهدی و داریوش همایون و فردوست و انصاری مزدور روسیه جلوی انتقال صحیح اطلاعات در مورد بازیگران روسی و جاسوسان روسیه و نقشه های روسی در ایران را به امریکا می گرفتند و سانسور توده ایهای حاکم بر همه رسانه ها به شمول رادیو تلویزیون ملی ، کانون نویسندگان و شعرا و هنرمندان ، روزنامه ها و انتشارات ، تصویر متفاوتی از ایران در مهار روسیه را به امریکا ارسال میکرد .
  الان هم دو منظوره ها و دو چهره ها مشغول همین بازی فریب و کامافلاژ هستند تا ملای روسی و متحدان مارکسیست لنینیست انها را به گونه ای دیگر به امریکا معرفی کنند .
  اوباما اینها را شناخت ، یک شیر پاک خورده ای به او گفت که موسوی از خامنف روسی تر است و امریکا ستیز تر ، نتوانستند سبز لجنی موسوی را به نام سبز ضد روسیه و ضد حیف و میل ایران برای لبنان و غزه و فلسطین و سوسیالیست های بولیواری (چاوز و کاسترو و ارتگا و فرناندز و مورالس و لولا ) که ملت ایران انرا در خیابانها فریاد میزدند , بندازند . فهمید و صریح گفت رهبران (تحمیلی) جنبش سبز هم چندان تفاوتی با امریکا ستیزان حاکم ندارند .
  a) پمپئو و نیکی هیلی هم از میان جنجالهای این دو منظوره ها و جاسوسان روسی پیام جنبش های ۹۶ و ۹۷ و تفاوت ماهوی انها با انچه تلویزیون من و تو ، ایران اینترنشنال ، کیهان لندن ، … تبلیغ میکردند (به نفع روسیه و ونزوئلا و نیکاراگوا و کوموله و پ ک ک و یگان مدافع خلق) را فهیمدند .
  b) اصل شعارها را مستقیما از مردم ایران گرفتند و به همین دلیل پمپئو اینها را از بودجه امریکا برای اپوزیسیون کنار گذاشت .
  c) سناتور مک کین هم فهمید که صدای امریکا و رادیو فردا با بودجه امریکا برای روسیه و ملاها کار میکنند .
  d) ترامپ سعی کرد دست روس ها را از انجا کوتاه کند اما اختلافات داخلی او با دموکرات ها بر سر نفوذ روسیه ، مانع شد .
  e) الان پرزیدنت بایدن امده با همه ان تجربه ها و تجربه سیاسی بسیار غنی او از امریکا و جهان ( روسیه به خصوص ) ، به همین دلیل روسیه ترسیده ، وحشت زده است . این دو منظوره ها هم وحشت کرده اند .
  الان شرایطی است که بازیگران پوکر سیاسی در خاورمیانه و مخصوصا ایران دیگر نمی توانند طرف مقابل را فریب دهند
  روس ها به همین دلیل طبق سنت دیپلماسی انها از تزار تا استالین واز خروشچف تا پوتین ، چاره ای ندارند جز ایجاد اغتشاش ، خود زنی ، در هم ریختن و جنجال و بلوا راه انداختن و دامن زدن به آشوب ، تا از امریکا باج بگیرند برای سر به راه کردن ملاهای روسی و کیم کره شمالی و اسد و مادورو و بقیه ابله های سیاسی بازیچه مثل توده ایها ، تروریست های کرد ، فدایی ها ، ملی مذهبی ها ، ……
  بلوای چین توطئه توده ایها بود برای منحرف کردن توجه ایرانیان و امریکا و اروپا از روسیه .
  1) امروز روسیه دوباره برگشته تا در گفت وگوی ملاها با پرزیدنت بایدن ایجاد اخلال کند .
  2) در زمان ترامپ انها تاکتیک مذاکره نمی کنیم ، جنگ نمی کنیم را از روسیه دریافت و اجرا کردند ، چون ترامپ با همه دشمنان امریکا و دیکتاتورها و تروریست ها هم مذاکره می کرد ، روس ها نمی توانستند با تاکتیکی که در زمان اوباما و الان در زمان بایدن در پیش گرفته ا ند بازی کنند .
  3) اپوزیسیون قلابی دو منظوره سیاه کلیست ، گوادلوپیست ، سکولار دموکرات خلقی ، تروریست شونیست کردی ، سلطنت طلب توده ای روسی ، همدست ملاها و مزدور روسیه هم همین ارایش سیاسی را گرفته اند
  “جنجال و اشوب و اخلال ”
  مشکل ولیعهد مخلوع شده به دست خودش با توصیه همین مزدوران دو منظوره روسی ، چیست ؟
  متاسفانه توده ایهای تواب و گوادلوپیست های روسی سالها به سلطنت طلبان القا کرده اند که به جای توجه به وصیت شاهنشاه اریامهر که به درستی دشمن اباد سازی و تمدن ایران و نظام شاهنشاهی را ” ارتجاع سرخ و سیاه و مارکسیستهای اسلامی” معرفی کرده بود ، وارد مداخله احمقانه در سیاست های داخلی امریکا بین دو حزب دموکرات و جمهوری خواه شوند و همواره یکی از انها را دشمن خود بدانند و با توهمات و تئوریهای توطئه روس ها که از طریق حزب توده وارد فضای سیاسی ایران می شد ، نیمی از امریکا یعنی دموکرات ها را دشمن شاه بدانند و از توجه انها به دشمن اصلی روسیه و دو بال ان ( ارتجاع سرخ ، و ارتجاع سیاه انگلیسی که بخشی از انرا روسی کرده بودند و حاکم بر ایران) ، و کفش جفت کن های انها مارکسیست های اسلامی ، ممانعت کنند .
  حاصل کار این شده که ویروس مارکسیسم روسی گرداگرد ولیعهد را چنان گرفته که او در دام طرحهای گام به گام اینها افتاده ، حالا سلطنت را هم که ندارد ، مشروطه هم که بر باد است ، باز این جاسوسان روس او را رها نمی کنند . می گویند باید بیشتر از این “گه مارکسیستی روسی” ( حشره و موش و سگ خوری به سبک ویتنام ) بخوری تا ما تو را باور کنیم .
  این هم خر مهره جاسوسی روس دیوار بالاکش جنایت کار عباس عبدی :
  صفحه نخست » پس از امضا؛ حمايت مشروط – عباس عبدي
  https://news.gooya.com/2021/04/post-50311.php
  ببینید دقیقا همان خط مارکسیست های روسی و امریکا ستیزانه و دشمن ژاپن را بیان میکند ، و بازی با لولوی چین به نفع روسیه !
  او هم مثل پایگاه های اطلاعاتی روس مداران : “من و تو ، ایران اینتر نشنال ، کیهان لندن” از همه اسم میبرد
  الا
  روسیه !
  نیروهای امنیتی اقلیم کردستان عراق در شهر سلیمانیه عملیاتی را برای دستگیری دگرباشان جنسی آغاز کردند
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=225894
  گزارش چند سازمان حقوق‌بشری روسیه از «جنایت جنگی» این کشور در سوریه
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=225909
  گفت‌وگوی بایدن و زلنسکی در میان افزایش تنش میان روسیه و اوکراین
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=225916
  دادگاه روسیه توییتر را ۱۱۷ هزار دلار جریمه کرد
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=225890
  اگر فکر میکنید اینها همه تصادفی هستند
  وای به حال ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست