مقالاتمقالات سیاسی

محدودیت های بیشتر بر سر راه سفر کانادایی ها به اروپا

کتی دنجرفیلد: گلوبال نیوز
به زودی کانادایی هایی که قصد سفر به اروپا را دارند، ناگزیر خواهند بود فرمی را پر کنند، و مبلغی هم بپردازند. البته این تصمیم از ژانویه 2021 به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد. تصمیمی که با امید مهار مهاجرت غیرقانونی، و حفاظت بهتر از مرزهای قاره سبز گرفته شده است. به گفته مقامات مربوطه اتحادیه اروپا این محدودیت ها که برای مسافران خارجی از جمله کانادایی ها وضع شده، سیستم اطلاعات مسافرتی و مجوز اروپایی/ اتیاس نام دارد.
کانادایی ها پیش از سفر به منطقه شینگن متشکل از 26 کشور اروپایی که شامل بریتانیا و وروسیه نمی شود، فرم درخواست را به صورت آنلاین پر خواهند کرد، هزینه مربوطه را خواهند پرداخت، و منتظر موافقت خواهند ماند.
البته در حال حاضر شهروندان کانادا برای سفرهای کوتاه مدت گردشگری و یا به دلایل خانوادگی و کاری به منطقه مورد اشاره، نیازی به کسب روادید ورود/ ویزا ندارند.
سیستم نوین چگونه کار می کند؟
کانادایی ها از جمله خردسالان باید پیش از سفر به اروپا فرم درخواست را به صورت آنلاین پر کنند، و به پرسش های در پیوند با امنیت و اطلاعات در مورد جزئیات سفر خود مانند نشانی/ آدرس مقصد، تحصیلات، کار، تجربیات و شهروندی، پاسخ دهند. پس از ارائه اطلاعات و پرداخت هزینه مربوطه (حدود 10.55 دلار کانادا) در عرض 24 ساعت پاسخ خود را از طریق پست الکترونیکی/ ای-میل دریافت خواهند کرد.
مسافران همچنین باید نخستین کشور عضو اتحادیه اروپا را که قصد ورود به آن را دارند، مشخص کنند. این بدان معنی است که تنها مجاز خواهند بود، از طریق کشور ذکر شده در فرم وارد اروپا شوند. مثلا اگر کسی می خواهد از آلمان، بلژیک و اتریش دیدن کند و در فرم درخواست آلمان را به عنوان نخستین کشور مقصد ذکر نموده، باید اول وارد آلمان شود و بعد به بلژیک و اتریش برود. به عبارت دیگر پس از ورود به نخستین کشور می تواند، به مدت 90 روز وارد سایر نقاط منطقه شینگن شود.
درخواست مورد موافقت قرار گرفته سه سال اعتبار دارد. در این مدت می توان به کرات به 26 کشور مربوطه سفر کرد. به گفته مقامات اتحادیه اروپا انجام روند نوین -نه گرفتن روادید ورود- که بررسی پیش سفری برای مسافرانی است، که از مزایای نگرفتن این روادید بهره می برند.
اگر پاسخ منفی باشد، چه می توان کرد؟
براساس مطالب مندرج در تارنمای اتیاس، مسافران پس از پر کردن و ارسال فرم درخواست، پیام مثبت یا منفی دریافت می نمایند. در پیام منفی سبب مخالفت هم ذکر می شود. درخواست کننده می تواند، تقاضای فرجام نماید. یا براساس علت ارائه شده برای مخالفت، درخواستش را جرح و تعدیل نموده و دوباره تلاش کند.
سبب چیست؟
به گفته مقامات اتحادیه اروپا استدلال پشت این محدودیت های سفری، شناسایی مخاطرات از سوی مسافران، و در عین حال ساده تر کردن بررسی های مرزی است. کمااینکه در تارنمای مورد اشاره آمده: پیش تایید شهروندان غیر اتحادیه اروپایی معاف از روادید ورود، سبب تسهیل بررسی های مرزی، پیشگیری از کارهای اداری و تاخیر مسافران در هنگام حضور در مرز، احراز اطمینان از هماهنگی و همخوانی ارزیابی مخاطرات از سوی شهروندان کشور سوم، و کاهش چشمگیر شمار مخالفت با ورود در مناطق تقاطع مرزی، می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان