صفحه اصلی / اخبار / مجری مشهور میزگرد سیاسی تلویزیون دولتی انتاریو به آزار جنسی متهم شد

مجری مشهور میزگرد سیاسی تلویزیون دولتی انتاریو به آزار جنسی متهم شد

behzad-azizi

انتاریو- استیو پایکین، مجری مشهور برنامه میزگرد سیاسی The Agenda که از تلویزیون دولتی انتاریو (TVO) پخش می شود، در پاسخ به اتهام آزار جنسی که از سوی سارا تامسون (نامزد سابق رقابت های شهرداری تورنتو) مطرح شده، ادعاهای تامسون را 100 درصد کذب اعلام کرد.

پایکین در حالی این اتهامات را رد کرده است که مسوولین شبکه TVO اعلام کرده اند تا پایان تحقیقات مستقل در مورد چند و چون ادعاها، پایکین را تعلیق نخواهند کرد. مجری مشهور، با تشکر از اعتماد مسوولین تلویزیون به خود، از تحقیقات مستقل استقبال کرد.

سارا تامسون، 2 فوریه با انتشار پیامی در وب سایت Women’s Post مدعی شد که پایکین در سال 2010 در میهمانی ناهاری که به مناسبت آغاز رقابت های انتخابات شهرداری در رستوران Grano (واقع در نزدیکی خیابان یانگ و اگلینتون) برگزار شد، به او پیشنهاد همبستر شدن را داده بود. تامسون ادعا می کند که تماس ها و اصرارهای پایکین طی ملاقات های بعدی آنها در گردهمایی های سیاسی و انتخاباتی، ادامه داشت.

پایکین، با سابقه بیش از 30 سال کار در تلویزیون، برای دفاع از حیثیت و آبرویش، سکوت چند روز گذشته را شکسته و با انتشار پیامی در فیسبوک، تامسون را مورد خطاب قرار داده است. در بخشی از این پیام آمده است: من هرگز با تو سکس نداشتم و چنین پیشنهادی را مطرح نکرده و حتی درباره آن شوخی نکرده ام. تو به من افترا زده ای!

پس از انتشار پیام پایکین، خبرنگاران CBC با تامسون تماس گرفتند تا واکنش او را بدانند. تامسون همچنان بر ادعای قبلی خود پافشاری می کند و می گوید که پایکین با استفاده از نفوذ خود، قصد خاموش کردن صدایش را دارد.

تامسون برای شرکت در رقابت های شهرداری در سال 2010 و 2014 نامزد شد، اما نامزدی اش را پس گرفت. او همچنین در سال 2011 برای اخذ عنوان نماینده حزب لیبرال انتاریو از حوزه انتخابی Trinity-Spadina تلاش کرد، اما انتخاب نشد.

پایکین روزنامه نگار است و از سال 1992 کار در TVO را آغاز کرده است. او مجری گری چندین برنامه سیاسی از جمله Between the Lines، Forth Reading و Studio 2 را به عهده داشت  و در سال 2013 مدال Order of Canada را دریافت کرد.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *