علم و دانش

ماهیگیر فقیر مروارید بسیار نادر سیصد هزار دلاری پیدا کرد

 

ماهیگیر فقیر تایلندی با پیدا کردن مروارید بسیار نادر نارنجی رنگ به ارزش بیش از 330 هزار دلار، به گنج رسید. 

هاتچای نیومدکا 37 ساله، در حین پیاده روی و جمع آوری صدف به همراه اعضای خانواده اش در منطقه ساحلی Si Thammarat در خلیج تایلند، این صدف را یافتند.  

او و برادر کوچکترش وراچات، صدف ها را به قصد پختن به خانه بردند. آنها وقتی صدف ها را برای تمیز کردن به پدر 60 ساله شان سپردند، خیلی زود دریافتند که به یک خوراکی باارزش دست یافته اند. یکی از صدف ها حاوی مروارید نارنجی رنگ به وزن 7.68 گرم بود. هاتچای بلافاصله همسر و دو فرزندش را برای تماشای مروارید صدا زد و روز بعد آن را برای قیمت گذاری نزد کارشناس برد. 

مشخص شد که مروراید از نوع معمولی که در صدف یافت می شود، نبود، بلکه جزو گران ترین و نادرترین مرواریدهای جهان به ارزش بالای 330 هزار دلار آمریکا بود. 

هاتچای و خانواده اش که با فقر و نداری دست به گریبان می باشند، این کشف را یک معجزه واقعی می دانند. هاتچای گفت که چند روز قبل از آن خواب عجیبی دیده بود که با پیدا کردن این مروارید تعبیر شد. او خواب دید که یک پیرمرد سفیدپوش با سبیل بلند به او می گوید به ساحل بیاید و هدیه اش را بگیرد.

 

 

هاتچای می گوید: او مرا به سوی صدف هدایت کرد. 

این گنج باارزش، نام هاتچای را بر سر زبان ها انداخته و شهرت جهانی برایش به ارمغان آورده است. تا کنون چندین خریدار سمج برای خرید آن اقدام کرده اند. 

یک بیزنسمن تایلندی مبلغ 33 هزار دلار آمریکا را بابت مروارید پیشنهاد کرد، اما هاتچای آن را رد کرد. 

پیشنهاد 5 میلیون باتی یک خریدار دیگر تایلندی هم رد شد. اما بالاخره یک خریدار چینی پیشنهاد خرید آن به مبلغ 10 میلیون بات (معادل حدود 332 هزار دلار) را داده و در حال مذاکره با خانواده هاتچای می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست