اخباراخبار کانادا

مامور پلیس ادمونتون اتهام توهین به مسلمانان را رد کرد

ادمونتون- افسر پلیس ناتان داونینگ، از اداره پلیس ادمونتون، اتهام توهین به مسلمانان و ضرب و شتم مظنون را رد کرده است.

ناصر الهلاک، ضمن متهم کردن داونینگ به ضرب و شتم خود که منجر به آسیب دیدگی اعصاب صورت و دست اش شده ، او را به هتاکی به مسلمانان متهم کرده است. در دادخواست ارائه شده از سوی الهلاک، داونینگ به استفاده از الفاظ رکیک بر علیه مسلمانان،  متهم کردن مسلمانان به کشتار انسان های بی گناه و همچنین تهدید الهلاک متهم شده است. شاکی از داونینگ 200 هزار دلار خسارت مطالبه کرده است.

همانطور که گفته شد، افسر پلیس و همکارش نیکولاس تالویو اتهام ضرب و شتم را رد کرده اند. این دو نفر جزو 7 افسر پلیسی هستند که از آنها شکایت شده است. الهلاک همچنین راد نچ را به بی توجهی به امنیت وی، علیرغم اطلاع از سابقه خشونت داونینگ متهم کرده است.

جلسه رسیدگی به دادخواست الهلاک ماه می سال آینده برگزار خواهد شد. طبق دفاعیه ارائه شده، داونینگ و تالویو در حین گشت زنی در خیابان در مارچ 2015، متوجه اتومبیل شورلت سیلورادو شدند که بدون استفاده از راهنما و با سرعت زیاد لاین عوض کرده و از میان اتومبیل ها در حرکت بود. پلیس با تعقیب اتومبیل شورلت، آن را متوقف کرد. اما راننده یعنی الهلاک پیاده شده و اقدام به فرار کرد. داونینگ پس از رساندن خود به راننده فراری، او را بر زمین انداخت و به دلیل مقاومت او در برابر مامور پلیس برای مهار کردنش یک مشت به صورت اش زد. الهلاک با اتهام رانندگی تحت تاثیر الکل و خودداری از دادن تست تنفسی بازداشت شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0