اخباراخبار کانادا

لکه ننگ برای کانادا؛ سوء استفاده جنسی نیروهای حافظ صلح از زنان هاییتی

 

کانادا- 6 نفر از اعضای نیروهای حافظ صلح کانادا که به هاییتی اعزام شده اند با اتهام سوءاستفاده جنسی و سوءرفتار روبرو شده اند. 

در سال 2016 کانادا برای پیوستن به یکی از ماموریت های حافظ صلح سازمان ملل در آفریقا اعلام آمادگی کرد. در آن زمان در سودان جنوبی، مجموعه محل زندگی امدادگران بین الملل توسط گروهی از مردان مسلح مورد حمله قرار گرفت. این حمله در حالی صورت گرفت که نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در همان نزدیکی حضور داشتند. نیروهای سازمان ملل فریاد کمک ساکنان مجموعه را شنیدند اما اقدامی برای حمایت از آنها به عمل نیاوردند. مهاجمان مسلح به اردوگاه وارد شده و مرتکب قتل و غارت شدند. یک مرد روزنامه نگار اعدام شد و حداقل 5 زن قربانی تجاوز گروهی شدند. تقریبا همه ساکنان مجتمع شکنجه و آزار دیدند. عدم حمایت نیروهای سازمان ملل از امدادگران خجالت آور بود. این اولین بار نبود که نیروهای حافظ صلح سازمان ملل به فجایعی که در اطراف شان رخ می داد بی تفاوت ماندند.

اما این کوتاهی و سوءرفتار از نیروهای حافظ صلح کانادا نیز سر زده است. حداقل 6 کانادایی اعزامی به هاییتی طی چند سال گذشته با اتهام سوءاستفاده جنسی از محلی ها روبرو شده اند. در حالی که نیروهای حافظ صلح از هرگونه رابطه جنسی با محلی ها منع شده اند. نیروهای کانادایی نه در کسوت نظامی، بلکه در کسوت ماموران RCMP به منطقه اعزام شده بودند. متاسفانه علیرغم شواهد و مدارک مستند برای اثبات جرم نیروهای کانادایی، دولت هیچ اقدامی برای برخورد با آنها انجام نداد. دو نفر از 6 متهم، بازنشسته شدند. پرونده بر علیه دو نفر از آنها در جریان است و دو نفر دیگر به ترتیب به مدت 5 روز و 9 روز از خدمت تعلیق شدند. این تنها برخورد دولت کانادا با مجرمین بود! 

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. شمنی که پوتین را اهریمن می‌داند، برای یک شب آزاد شد
  پوتین کیست ؟ چرا دشمن دموکراسی ها است ؟ دشمنی او با نوع زن چیست وا ز کجا مایه میگیرد ؟ چه گونه کلوپ دیکتاتورها و فاشیست ها و تروریست ها و جاسوسان و فراریان مالیاتی را تشکیل داده و از انها علیه دموکراسی لیبرال ، جهان ازاد ، و مردم فلک زده این کشورهای قربانی استفاده میکند ؟ در داخل روسیه مخالفین را سرکوب ، انتخابات قلابی بدون حضور دگر اندیشان و منتقدین برگزار میکند ، مخالفی که نیرومند شود را می کشد در داخل و خارج . با بیرحمی زنان رآ از دست یابی به ارکان قدرت محروم کرده ، فمینیست ها را زندان میکند به بهانه های مضحک . در خارج ، در دفاع از سگ های دیکتاتور هار ساخت شوروی زنان و کودکان و بیماران را سلاخی و شهر ها و روستاها را بر سر مردم شورشی خراب و کشور قربانی را به تلی از خاک بدل میکند . در وسایل ارتباط جمعی خارجی با پول و تطمیع و استفاده از جاسوسان تربیت شده مدرسه پاتریس لومومبا و مارکسیست های جهان وطن روس پرست ، مشتی دروغ میریزد ، تاریخ و خبر را تحریف میکند ، در صندوق خانه رهبران کشورهای لیبرال دموکرات به وقت انتخابات ( به سبک دانشجوی مدرک ساز خط امام) دنبال مدرک میرود و میسازد و بیرون میریزد تا افکار عمومی مردم کشورهای غربی را دچار تشتت و توهم کند ، تا همه در جهان ،نا خود اگاه دنبال سیاستمدارانی بروند که از جنس پوتین هستند یا زمینه ساز مجانی تبلیغ و رشد سازمان مافیایی ـ ارتدکس ـ مارکسیست ـ پطرو دلار ـ اس ۴۰۰ او بشوند . بازی او با طالبان و اسد و ملاها و مرسنری های روسی شرق اوکراین و کریمه وداعش اسیای مرکزی و اردوغان و عربستان و جولیان اسانژ و اسنودن و ژراردیو و مادورو و ارتگا و کیم جونگ و ….. فقط نشانه های کوچکی از فعالیت های این غده سرطانی اختاپوسی است که به جان بشریت افتاده و بیش از همه مردم ایران و سرنوشت کشور ما را که اهسته اهسته در کام یک جنگ ویرانگر دیگری فرو میرود که فقط روس ها و پوتین برنده ان هستند ، نشان رفته است .
  ایا روشنفکر مسخ شده ایرانی مثل مردم تیز هوش ایران این هزار چهره را خواهد شناخت و از بازی در زمین پوتین و اورواسیای جهنمی او خود داری خواهد کرد ؟
  من تردید دارم .
  Putin is Satan and enemy of Democracy. One day western politicians will wake up and see whatever human kind has gained after thousands years of Dictatorship, wars, violent rulers, and dark forces who owned human kind is looted by a KGB trained spy who has the least respect for women, kids, and freedom of speech. A man who has built his sand palace on slippery mud foundation who his predecessors ruled based on for decades. Lies, twisting facts, manipulating history, and excessive use of force. A man who destroys his opponents and labels them with nastiest accusations that only he deserves it. A man who shamelessly attacks and occupies other lands and seas. A nasty dark force which uses all Dictators and criminals against their people and free world. A shorty heartless corrupted Dictator who rules like Mafia and takes ransom from free people in the world by creating and supporting terrorism and terrorists. Just read this book to see how Putin comes from dark slavery ancestors which created the worst corrupted a fascist government during Stalin:
  Eurasian Slavery, Ransom and abolition in world history
  https://books.google.ca/books?id=7LG1CwAAQBAJ&pg=PA87&lpg=PA87&dq=ransom+free+people&source=bl&ots=NHIrpxuWUm&sig=ACfU3U1oa8dFAekplZJDZO1EmSVNDHksoA&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwiF7oTo9eLkAhUHmeAKHQnWC2QQ6AEwEXoECAkQAQ#v=onepage&q=ransom%20free%20people&f=false

 2. با این طرز برخورد،در حقیقت تشویق میکنند. ولی اگه تو کشور دیگری اتفاق افتاده بود هر روز در اخبار میشنیدیم.
  جالب این است که این مردمان عقب افتاده خود را برترین نیز میدانند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 • 6
 • 0