اخباراخبار کانادا

لزوم تعیین حداقل سن بیست و یک سال برای خرید و مصرف ماری جوانا

bahman-azimi-gif

کبک- هفته گذشته دولت جدید کبک به ریاست فرانسوا لگو از حزب Coalition Avenir Quebec، لایحه افزایش حداقل سن قانونی خرید و مصرف ماری جوانا در کبک از 18 سال به 21 سال را به مجلس ارائه کرد. در لایحه مورد اشاره ممنوعیت مصرف محصولات ماری جوانا در کلیه اماکن عمومی از جمله پارک ها و زمین های بازی نیز در نظر گرفته شده است.

این لایحه تفاوت اساسی با قوانین تصویب شده در سایر استان های کانادا دارد که در آن حداقل سن مصرف ماری جوانا مطابق حداقل سن خرید و مصرف مشروبات الکلی می باشد.

کبک اولین استان کانادا می باشد که برای محافظت از نوجوانان از اثرات سوء مصرف ماری جوانا بر رشد مغزی شان اقدام می کند. از نظر دولت کبک حداقل سن خرید و مصرف ماری جوانا 21 سال می باشد و سایر استان ها نیز باید از این اقدام پیروی کنند.

در اینکه قانونی شدن ماری جوانا در ایجاد فرصت های اقتصادی برای بسیاری از کانادایی ها موثر بوده، تردیدی وجود ندارد. اما سوالات و نگرانی ها در مورد تاثیر مصرف ماری جوانا بر رشد مغزی افراد زیر 25 سال همچنان بی پاسخ مانده اند. نتایج برخی مطالعات پزشکی نشان می دهند که حتی مصرف مقدار اندکی ماری جوانا، یعنی حداکثر یک بار در هفته می تواند بر روی مغز انسان تاثیر بگذارد.

نظر شما در مورد پیشنهاد افزایش حداقل سن قانونی خرید و مصرف ماری جوانا به 21 سال در سراسر کشور چیست؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان