صفحه اصلی / اخبار / لزوم تعیین ارگان نظارتی جدید بر عملکرد ماموران مرزی کانادا

لزوم تعیین ارگان نظارتی جدید بر عملکرد ماموران مرزی کانادا

Leeza

اتاوا- در گزارشی که برای وزارت امنیت عمومی کانادا تهیه شده است، بر لزوم تعیین ارگان نظارتی جدید برای رسیدگی به شکایات عمومی از آژانس خدمات مرزی کانادا، تاکید شده است. در این گزارش همچنین ارزیابی این سازمان دولتی جهت شناسایی نواقص و مشکلات سیستماتیک پیشنهاد شده است.

گزارش سال 2017 خانم مل کیپ، رئیس سابق Privy Council و استاد فعلی دانشگاه تورنتو، با استفاده از قانون دسترسی به اطلاعات در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

اسکات بردزلی، سخنگوی رالف گودل (وزیر امنیت عمومی)، ضمن خودداری از اظهار نظر مستقیم درباره پیشنهادات ارائه شده از سوی خانم کیپ، اعلام کرد که دولت هم اکنون مشغول تدوین یک ساز و کار مناسب برای ارزیابی عملکرد ماموران آژانس خدمات مرزی و رسیدگی به شکایات می باشد.

هزاران نفر از کارکنان آژانس مورد اشاره، بر حدود 100 میلیون مسافر و همچنین 16 میلیون محموله تجاری که سالانه وارد کانادا می شوند، نظارت می کنند. آنها در مبادی مرزی، پایانه های هوایی و بندرگاه ها، اطلاعات مربوط به مسافران را جمع آوری، تجزیه و تحلیل و توزیع می کنند. ماموران مرزی، می توانند مسافران را متوقف کرده و از آنها پرس و جو کنند، آزمایش تنفسی و خون از آنها به عمل بیاورند و بدون نیاز به حکم جلب، شهروندان کانادایی و غیر کانادایی را بازداشت کنند.

در حال حاضر، یکی از بخش های آژانس خدمات مرزی، به شکایات عمومی از عملکرد ماموران خود رسیدگی می کند. اما این آژانس تحت نظارت یک ارگان مستقل قرار ندارد. گروه های حامی آزادی های مدنی، وکلای متخصص در امور پناهندگی و اعضای کمیته های مجلس عوام و سنا، طی چند سال اخیر، خواستار نظارت قوی تر بر عملکرد ماموران آژانس خدمات مرزی بودند.
هر چند دولت فدرال گام هایی در این خصوص برداشته است، اما حامیان نظارت مستقل بر عملکرد آژانس، ارگان پیشنهادی خانم کیپ را در پر کردن شکاف های باقی مانده موثر می دانند.  

در سال 2015، اندکی کمتر از 2 هزار و 400 شکایت از نحوه برخورد ماموران آژانس با مسافران دریافت شد.
کمیسیون یا ارگان نظارتی جدید متشکل از یک دبیر و 4 یا 5 کمیسیونر خواهد بود.

از سوی دیگر جاش پاترسون، مدیر انجمن آزادی های مدنی بریتیش کلمبیا، معتقد است که ساز و کار پیشنهادی چندان کارآمد نخواهد بود. زیرا کماکان شکایات دریافت شده ابتدا توسط خود آژانس بررسی شده و در صورت عدم حصول توافق و حل و فصل نشدن مساله، پرونده به کمیسیون نظارتی مستقل ارجاع خواهد شد.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *