اخباراخبار کانادا

فراخوان سالاد‌های بسته‌بندی آلوده به میکروب لیستریا

سازمان بازرسی مواد خوراکی کانادا، که زیر مجموعه‌ وزارت بهداشت است، می گوید سه نوع از محصولات سالاد Shake Up از برند Eat Smart ، به خاطر مشکوک بودن به آلودگی با میکروب لیستریا فراخوان شده‌اند. برند Eat Smart از برندهای تولیدی شرکت Apio می‌باشد و سالادهای فراخوانی شده، در سطح ملی توزیع شده بوده‌اند.

این فراخوان، دربردارنده‌ سه نوع از این سالاد، به نام‌های Tropical Lime ، Asian Sesame  و Sweet kale است، که تاریخ انقضا (Best before) در روی بسته‌بندی آنها، 29 دسامبر 2018 باشد. وزن این ظرف‌ها، 152 گرم برای سالاد Tropical Lime و 156 گرم، برای دو نوع دیگر، اعلام شده است.

اوایل این ماه، نخستین فراخوان برای محصولات برند Eat Smart توسط سازمان بازرسی مواد خوراکی، صورت گرفت. در این مورد، تنها سالادهای Sweet Kale، که تاریخ انقضای سوم دسامبر را بر بسته‌بندی خود داشتند، فراخوان شده بودند. سازمان CFIA پس از انجام یک سری تحقیقات، فراخوان را به دو نوع دیگر این محصولات گسترش داد.

با یک کالای فراخوان‌شده، چه باید کرد؟

افرادی که یک کالای فراخوان‌شده را پیشتر خریداری کرده‌اند، باید آن را به دور انداخته، یا به فروشگاهی که کالا را از آن خریده‌اند، بازگردانند.  سازمان CFIA گفته که مواد خوراکی آلوده به میکروب لیسترسا، ممکن است در ظاهر رنگ و یا بو تغییری نشان ندهند، اما همچنان می‌توانند منجر به بیماری شوند و در برخی از موارد جدی‌تر، حتی مرگ را به همراه داشته باشند.

بیانیه‌ CFIA می گوید که اگر مصرف‌کننده‌ای مشکوک است که به خاطر استفاده از این فرآورده‌ها، بیمار شده، باید سریعا به پزشک مراجعه کند.

عوارض بیماری لیستریا می‌تواند شامل استفراغ، حالت تهوع، تبی که پایین نمی‌آید و قطع نمی‌شود، درد‌های ماهیچه‌ای، سردرد شدید و سفت شدن عضلات گردن، باشد. سازمان CFIA در بیانیه‌اش می‌گوید که زنان باردار در صورت ابتلا به این بیماری، ممکن است تنها عوارض یک آنفولانزا خفیف را تجربه کنند، اما این آلودگی میکروبی، می‌تواند به زایمان زودرس، عفونت نوزاد و یا مرده به دنیا آمدن نوزاد بینجامد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0