صفحه اصلی / اخبار / غازهای کانادایی، عامل امتناع میلیاردر آمریکایی از پرداخت مالیات

غازهای کانادایی، عامل امتناع میلیاردر آمریکایی از پرداخت مالیات

Behnam Marfou

آمریکا- تام گولیسانو، برای جلوگیری از ورود غازهای کانادایی به زمین های اطراف ویلای تابستانی اش واقع در Canandaigua Lake (در South Bristol نیویورک)، هر کاری انجام داد، ولی تلاش های او بی نتیجه بود و غازها، زمین چمن اطراف ویلا را با فضله شان آلوده کردند.

او، به همین دلیل متوسل به حربه بعدی شد. یعنی امتناع از پرداخت 90 هزار دلار آمریکا مالیات یا عوارض مدرسه!

گولیسانو می گوید: تابستان گذشته وضعیت افتضاح بود. بین 200 تا هزار غاز بر روی زمین هایمان جا خوش کرده بودند. به دلیل آلوده شدن چمن، نوه هایمان نمی توانند پابرهنه روی آن راه بروند یا بازی کنند. من مالیات می پردازم، اما نمی توانم از املاک شخصی ام استفاده کنم.

گولیسانو قصد دارد به نمایندگی از جانب همسایه های متمول اش، شکایت قانونی را به جریان انداخته و به سنگین بودن مالیات بر املاک اعتراض کند. او اخیرا وب سایتی با نام TaxMyPropertyFairly.com را راه اندازی کرده تا برای مالیات دهندگان عادی نیز امکان به چالش کشیدن قوانین مالیاتی ناعادلانه، بخصوص در ایالت نیویورک را فراهم کند.

از سوی دیگر مقامات محلی معتقدند که غازها، مشکل ساکنان هستند و نه شهرداری!

مسوولین سازمان حفظ محیط زیست در نیویورک، به مشکل ساز بودن غازهای کانادایی برای صاحبخانه ها، کشاورزان و صاحبان زمین های گلف، اذعان دارند و راهکارهای مختلف را برای دور کردن غازها توصیه می کنند. اما همانطور که گفته شد، این شیوه ها از سوی گولیسانو امتحان شده ولی بی نتیجه بودند.

گولیسانو که دارایی اش حدود 3.4 میلیارد دلار برآورد شده، به عنوان یک فرد خیر و کمک های میلیونی اش به مراکز درمانی، دانشگاه ها و مراکز حمایت از معلولین ذهنی و جسمی، مشهور می باشد. سه بیمارستان در روچستر، سیراکوس و فورت مایرس فلوریدا، به نام وی نامگذاری شده اند.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *