اخباراخبار کانادا

عمیق تر شدن شکاف طبقاتی در تورنتو و تاثیر نژاد بر میزان درآمد

تورنتو- اگر یک مرد سیاهپوست بودید که در سال 1980 در تورنتو زندگی می کرد، احتمالا میزان درآمدتان معادل درآمد همسایه سفیدپوست می بود. اما امروز این برابری وجود ندارد. طبق آمار منتشر شده از سوی United Way Greater Toronto، طی 35 سال گذشته میانگین درآمد اقلیت های نژادی در تورنتو به میزان قابل توجه کاهش و در مقابل میانگین درآمد سفیدپوستان افزایش یافته است.

همانطور که گفته شد، شکاف درآمد در سال های 1980 چندان مشهود نبود. اما در سال 2015، در ازای هر یک دلار درآمد تورنتویی های سفیدپوست، همشهری های اقلیت نژادی 52.1 سنت درآمد کسب کردند. این شکاف درآمد، شعار Diversity Is Our Strength که تنوع نژادی را ترویج و تشویق می کند نقض می نماید. به گفته کارشناسان سازمان مورد اشاره، هم اکنون رنگ پوست و کد پستی محل زندگی در میزان درآمد تاثیرگذار است.

با اینکه میانگین درآمد مهاجران در سراسر کشور، صرفنظر از محل زندگی شان در کانادا از سال 1980 به این سو بهبود نیافته است، اما این شکاف درآمد بخصوص در تورنتو چشمگیر می باشد. سن و سال، وضعیت اقامت، جنسیت، هویت نژادی و حتی کد پستی جزو موانع کسب موفقیت در کلانشهر تورنتو می باشد. برای مثال در ناحیه Peel درآمد میانگین مهاجران از 50 هزار و 100 دلار در سال 1980 به 46 هزار و 600 دلار در سال 2015 کاهش یافت. در مقابل میانگین درآمد شهروندان متولد کانادا در همین منطقه از 52 هزار و 800 دلار به 61 هزار و 100 دلار افزایش یافت. در گزارش UWGT به روند مشابه در نزد مهاجران ساکن مناطق York و تورنتو اشاره شده است.

برخی از کارشناسان اجتماعی، میزان تسلط به زبان انگلیسی و تحصیلات را در میزان درآمد دخیل می دانند، اما میشلین لافلچ از UWGT، این نظریه را رد کرده و معتقد است که عامل اصلی، تبعیض نژادی حاکم در بازار کار می باشد.

نابرابری های جمعیت شناختی و جغرافیایی به جداسازی و تفکیک شدن جامعه به گروه ها و طبقات مختلف و گسترش دیدگاه های منفی و کلیشه ای نسبت به یکدیگر، منجر شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان