Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / عمل جراحی در درمانگاه اتاوا با تجهیزات و ابزار ضدعفونی نشده!

عمل جراحی در درمانگاه اتاوا با تجهیزات و ابزار ضدعفونی نشده!

bahman-azimi-gif

اتاوا- مقامات آژانس بهداشت عمومی اتاوا سه شنبه گذشته اعلام کردند که بیمارانی که در مرکز درمانی Main Street Family Medical Centre تحت عمل جراحی جزئی قرار گرفتند، به احتمال زیاد با ابزاری که به طور صحیح و کامل ضدعفونی نشده بود، عمل شده اند.

این آژانس اولین شکایات را آوریل گذشته دریافت کرده و تحقیقات خود را آغاز کرد. در طول تحقیقات، به این مرکز درمانی دستور داده شد تا کلیه عمل های جراحی سرپایی و جزئی را تا اطلاع ثانوی متوقف کند. لازم به ذکر است که تا به این لحظه هیچ مورد عفونت به OPH گزارش نشده است.

به گزارش OPH، حدود 4 هزار و 600 بیماری که در فاصله دسامبر 2003 تا آوریل 2018 در این درمانگاه تحت عمل جراحی جزئی از جمله برداشتن تگ پوستی، خال یا کیست با استفاده از قیچی یا تیغ، نمونه برداری پوست، برش و برداشتن آبسه یا کیست، کشیدن ناخن فرو رفته در گوشت و بخیه قرار گرفته اند، ممکن است با ابزار آلوده عمل شده باشند. به این افراد توصیه شده که برای احراز اطمینان از سلامتی خود آزمایش هپاتیت B، C و HIV را انجام بدهند.

مسوولین درمانگاه مورد اشاره با 4 هزار و 600 بیمار تماس گرفته اند. لازم به ذکر است که این تعداد، تنها 5 درصد از کل مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی از سال 2003 به این سو را تشکیل می دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *