فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

علاقه‌ مدونا به آثار یک هنرمند کانادایی

یک دختر هنرمند    خیابانی در مونترال که با نام هنری MissMe شناخته می‌شود، یکی از کارهای خود را به مدونا ستاره‌ موسیقی پاپ، فروخته است. این اثر که پرتره‌ایست که این نقاش، از خودش کشیده است، در یکی از مجموعه آثار او، به عنوان Portrait of a Vandal قرار دارد.

مدونا به خاطر علاقه‌ای که به این اثر هنرمند کانادایی پیدا کرده، عکسی از این تابلوی یک متر و هشتاد سانتی را، در صفحه‌ اینستاگرام خود با هوادارانش به اشتراک گذاشت. تابلوی یادشده، تصویری از این هنرمند ارائه می‌دهد که در آن، او یک کلاه بالاکلاوا(کلاه کشی چهره‌پوش) مشکی، به شکل سر و گوش‌های کاراکتر کارتونی میکی ماوس بر سر دارد. در تابلو، این هنرمند، پیراهن خود را بلند کرده تا بدن لخت خود را به نمایش بگذارد.

A

کلاه کشی <بالاکلاوا> به شکل میکی ماوس در عکس، از ویژگی‌های چهر‌ه‌ای این هنرمند نقاش است، که می‌گوید آن را برای ناشناس ماندن به کار می‌گیرد. او همچنین در وبسایتش، یک فعال سیاسی، یک فمینیست و <شناخته‌شده‌ترین هنرمند قانون‌گریز در آمریکای شمالی>، معرفی شده است. به نوشته این وبسایت، آثار MissMe، که بر در و دیوار ساختمان‌های سراسر دنیا قابل مشاهده است، بیانگر کشمکش‌های درونی او با موضوعاتی همچون نژاد، جنسیت، جامعه و طبقه‌های اجتماعی است. وبسایت این هنرمند، همچنین از تلاش او برای زنده‌کردن نمادهایی از گذشته در آثارش، می‌گوید.

مدونا نخستین بار در سال 2017، در خیابان‌های شهر لیسبون پایتخت پرتغال با آثار MissMe آشنا شد و عکسی از آثار او را، در صفحه اینستاگرام خود گذاشت. تابستان سال گذشته، به  MissMe که اصلا اهل سوئیس است، خبر رسید که مدونا نیز مانند خود او، قصد سفر به مراکش را دارد و برای دیدار با او ابراز علاقه کرده است. او در یکی از مصاحبه‌هایش، در این باره می‌گوید: <آمد پیش من و گفت: من یکی از هواداران پروپاقرص تو هستم. برای من خیلی خوشایند بود>.

هنرمند کانادایی MissMe می‌گوید با اینکه همیشه بیش از چند ماه در یک مکان زندگی نمی‌کند، اما مونترال را خانه‌ خود می‌داند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0