اخباراخبار کانادا

صدور حکم اخراج حامی داعش که ادعای مسیحیت کرده بود

اتاوا- قاضی دادگاه فدرال، تصمیم اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا مبنی بر اخراج مرد بریتیش کلمبیایی – فلسطینی تبار از کشور را تایید کرد. مقامات اداره مهاجرت با اشاره به پست ها و پیام های این مرد مبنی بر حمایت از داعش، ادعای او مبنی بر اینکه به مسیحیت گرویده را دروغ ارزیابی کردند. عثمان عاید همدان با این ادعا که  به دلیل ترک دین اسلام جانش در کشور زادگاهش در خطر می باشد، در سال 2002 وارد کانادا شده و تقاضای پناهندگی کرد، و درخواست وی در سال 2004 پذیرفته شد.

هنگامی که همدان از سال 2014 انتشار پیام ها و پست هایش در حمایت از داعش را آغاز کرد، شک و تردید پلیس و مقامات امنیتی را تحریک کرد. نتیجه تحقیقات پلیس به بازداشت وی در سال 2015 منجر شد. با اینکه او سال گذشته از اتهامات تروریستی تبرئه شد، اما به دلیل ادعای دروغ در درخواست پناهندگی، فرایند اخراج او از کشور آغاز شد.

همدان هم اکنون 37 ساله، در سال 2002 از طریق مرز زمینی بریتیش کلمبیا و آمریکا وارد کانادا شد. ماه گذشته اداره مهاجرت کانادا او را تهدیدی برای امنیت کانادا تشخیص داده و دستور اخراج وی را صادر کرد. وی تا اجرای حکم اخراج در زندان Fraser Valley بریتیش کلمبیا باقی خواهد ماند.

همدان که سنی مذهب می باشد مدعی شده بود که به دلیل مغایرت داشتن برخی آموزه های اسلام به اعتقادات شخصی اش، به مسیحیت گرویده بود.

 

نماینده اداره مهاجرت در دادگاه گفت: <نامبرده از مسیحیت پیروی نمی کند. بلکه به اسلام بازگشته و سنی است. بنابراین دلیلی برای ادامه برخورداری از حمایت کانادا وجود ندارد.>

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان