اخباراخبار کانادا

صاحبخانه به دنبال تخلیه ملک به بهانه نوسازی و هشدار ساکنان به مستاجران آینده

 

تورنتو- به نقل از بلاگتو، مستاجران ساکن ساختمان شماره 1094 خیابان College تورنتو می گویند که صاحبخانه شان در طول پاندمی کووید-19 برای آنها مزاحمت ایجاد کرده و با قلدری قصد بیرون راندن آنها را دارد. یکی از ساکنان این ساختمان پوسترهایی را پشت پنجره واحدش نصب کرده تا مستاجران آینده را از اجاره این ملک منصرف کند.

برایر نیلسون ، هم اکنون در واحد شماره 3 ساختمان زندگی می کند، اما نوامبر آن را تخلیه خواهد کرد. او دلیل نصب پوسترها در آخرین ماه سکونت اش در این ساختمان را کمک به همسایه ها و اطلاع رسانی درباره شرایط ملک ذکر کرد.

وی گفت: مردم باید بدانند که در اینجا چه می گذرد. معتقدم اکثر همسایه هایمان از آن بی اطلاع اند.  به گفته برایر بسیاری از ساکنان این ساختمان آزار، توهین و تهدیدات مکرر را تجربه کرده اند. به گفته او از زمانی که دنی هابال، تابستان گذشته مراحل خرید ساختمان را آغاز کرد، هیچگونه تعمیر و مرمتی در واحدها صورت نگرفته است.

ساکنان ملک با انتشار پیام و عکس هابال در توییتر نوشتند: سال گذشته ساختمان ما توسط دنی هابال (فرد درون عکس) خریداری شد. او با ایجاد مزاحمت و امتناع از تعمیر خرابی ها در واحدهایمان برای تخلیه ملک تلاش می کند…

نیلسون  گفت حتی قبل از اینکه هابال به طور رسمی صاحبخانه شود، ایمیل ها و پیام هایی مبنی بر تخلیه واحد دریافت کرد. وی افزود: مشخص بود که قصد هابال خرید ساختمان قدیمی، انجام تعمیرات جزئی و ظاهری و اجاره مجدد ملک با مبلغ بالاتر بود.

 

 

درست با آغاز پاندمی در ماه مارچ، نیلسون حکم تخلیه N13 را دریافت کرد، زیرا مالک قصد بازسازی واحد و تبدیل آن به فروشگاه را داشت.

 

به عبارت دیگر، نیلسون و سایر افراد ساکن همان طبقه، ملزم به تخلیه واحد برای انجام نوسازی بودند.

نیلسون  گمان نمی کند که هابال قصد تبدیل طبقه به واحد تجاری را داشته باشد، ولی آن را بهانه قرار داده است تا پولی به او و مستاجران دیگر پرداخت نکند.

هابال مدام نیلسون را برای تخلیه واحد تحت فشار قرار داد. تا اینکه سرانجام او را وادار به تسلیم کرد. نیلسون می گوید که همان کاری را انجام داد که سایر همسایه ها انجام داده بودند.

نیلسون در ماه نوامبر از ساختمان واقع در خیابان کالج نقل مکان می کند. وی گفت: هابال با همه با بی احترامی رفتار کرده است. نیلسون به عدم تعمیر وسایل برقی خراب شده، نشتی گاز و آبگرفتگی به عنوان بخشی از مشکلات واحدها اشاره کرد و گفت که طی چند ماه گذشته، تعمیرات بصورت غیرایمن در بخش های مشترک ساختمان ادامه داشته و مشکلات زیادی را برای ساکنان ایجاد کرده است. نیلسون می گوید: با این حال، هر زمان که مستاجر در داخل واحد خود به تعمیرات نیاز دارد، درخواست او بی پاسخ می ماند.

لازم به ذکر است که هابال به چندین درخواست بلاگتو برای اظهارنظر، پاسخ نداده است.

برد فیلیپس ، یکی دیگر  از ساکنان ساختمان، می گوید که هم اکنون تنها 8 مستاجر در این ساختمان 22 واحدی باقی مانده اند. وی گفت: هابال هنوز نتوانسته حتی یك واحد را اجاره بدهد،زیرا مبلغ بسیار بالا است و بازسازی ها هم جزئی بوده است. ساختمان هنوز از بیرون مانند یک بنای ارزانقیمت فرسوده به نظر می رسد.

همسر فیلیپس  (که خواست از نام او استفاده نشود) گفت که صاحبخانه در انجام وظایف اش سهل انگاری کرده و بارها و بارها تعمیرات اضطراری را نادیده گرفته است. وی گفت: یخچال من  و مستاجر دیگر کار نمی کند ولی او اهمیت نمیدهد. یک مستاجر دیگر به دلیل  نشت دچار مسمومیت  CO2 شد و باز هم اهمیت  نداد. درب ورودی ما شکسته بود و به درستی قفلنمی شد، هشت ماه طول کشید تا آن را تعمیر کند. آن هم فقط به دلیل شکایت ما به هیئت مالک و مستاجر.  

مستاجران دیگر نیز شکایات خود را به جریان انداخته اند، اما همه این تلاش ها بی نتیجه مانده اند.

فیلیپس به بلاگتو گفت، او و دیگر مستاجران به ParkdaleLegal Aid مراجعه کرده اند تا از حقوق خود آگاه شوند.

کول وببر، که در Legal Legal Parkdale کار میکند، گفت با مستاجران ملاقات کرده است تا آنان را از حقوق خود در شرایط فعلی مطلع نماید. وی مستاجران را تشویق می کند تا در برابر حکم تخلیه به بهانه نوسازی مقاومت کنند.

کول افزود با مشاهده استفاده هابال از انواع روش های فشار علیه مستاجران برای بیرون کردن آنها از خانه هایشان، از جمله امتناع از انجام تعمیرات و تعویض وسایل خراب و همچنین ایجاد مزاحمت و قلدری با تماس های مکرر، ارسال پیامک و ایمیل و مراجعات حضوری، مشخص است که صاحبخانه به تعهدات خود تحت قانون اجاره املاک مسکونی عمل نکرده است.

وببر گفت: با افزایش اجاره بها در بازار،  مالکین از نوسازی ساختمان به عنوان بهانه ایی برای بیرون راندن مستاجر استفاده می کنند تا بتوانند واحد را به قیمت بالاتر اجاره بدهند. وببر احتمال داد که موارد احکام تخلیه به دلایل مشابه طی سال آینده افزایش یابد.

از آنجایی که بسیاری از ساختمان های اجاره ای قدیمی ،دارای آخرین واحدهای واقعاً مقرون به صرفه و ارزان در تورنتو می باشند، برخی از مستاجران بیرون رانده شده، چاره ای جز ترک تورنتو ندارند. نیلسون گفت: تورنتو را ترک می کنم زیرا نمی توانم یک آپارتمان یک خوابه دیگر زیر هزار دلار پیدا کنم.

مستاجران دیگر، مانند فیلیپس و همسرش، چاره ای جز ماندن در خانه فعلی خود و مقاومت در برابر حکم تخلیه ندارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست