اخباراخبار کانادا

شیوع کروناویروس در سه مهدکودک اتاوا 

 

اتاوا- گلوبال: مسوولین آژانس سلامت عمومی اتاوا شیوع کروناویروس در سه مهدکودک را تایید کردند. 

متاسفانه روند افزایش موارد جدید ابتلا در اتاوا ادامه دارد. 28 مورد جدید طی شنبه و 26 مورد طی یکشنبه گذشته گزارش شد. از ابتدای پاندمی تا دوشنبه 27 جولای، مجموعا 2 هزار و 415 شهروند اتاوایی به COVID-19 مبتلا شده اند. 

به گزارش مسوولین بهداشتی، آزمایش دو نفر از کارکنان مهد کودک La Clementine’s Michel-Dupuis و همچنین آزمایش یکی از کودکان در Pinecrest Queensway’s Headstart مثبت بوده است. یکی از کارکنان مهدکودک Renee Tasse نیز به ویروس آلوده شده است. 

با اینکه دمای بدن کارکنان و کودکان به صورت روزانه در بدو ورود به مهد اندازه گیری می شود، اما این گونه تست ها ناقلین فاقد علائم بیماری را شناسایی نمی کنند. 

کروناویروس در حالی در سه مهدکودک اتاوا شیوع پیدا کرده است که دولت انتاریو ظرفیت پذیرش مهدها را از 10 کودک به 15 افزایش داده است. 

 

 

طی چند روز گذشته، موارد ابتلا نزد جوانان نیز افزایش یافته است. 54 درصد از مبتلایان جدید را افراد زیر 30 سال و 11 نفر از ایشان را کودکان زیر 10 سال تشکیل داده اند. 

آژانس سلامت عمومی انتاریو دستورالعملی را برای جداسازی و قرنطینه کودکان و کارکنان مهدکودک ها در صورت شیوع COVID-19 ابلاغ کرده است. تعطیل شدن مهد در صورت مثبت شدن جواب آزمایش کارکنان یا کودکان به صلاحدید آژانس سلامت عمومی امکان پذیر می باشد. 

لازم به ذکر است که دستورالعمل های مشابه به مدارس استان ابلاغ شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید