صفحه اصلی / اخبار / شیوع آنفلوانزا در بسیاری از مناطق کانادا

شیوع آنفلوانزا در بسیاری از مناطق کانادا

تورنتو- فصل شیوع آنفلوانزا در کانادا آغاز شده است. مقامات بهداشتی و درمانی، اطلاعات به روز شده از میزان شیوع و موارد بستری شدن در بیمارستان را منتشر کرده اند، که حاکی از افزایش تعداد مبتلایان و همچنین افزایش موارد منجر به بستری شدن می باشد.

تا 17 دسامبر، 692 مورد ابتلا به آنفلوانزا در سراسر کشور گزارش شد. همانطور که پیش بینی می شد، بیشترین موارد ابتلا به ویروس نوع H3N2 مربوط بود. اکثر مبتلایان را سالمندان تشکیل دادند. ویروس H3N2 ، بر روی افراد سالمند تاثیر بیشتری دارد و سبب بروز عوارض جدی نزد آنان می شود.

بیشترین موارد ابتلا در استان های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، انتاریو و نووا اسکوشیا مشاهده شده اند. متاسفانه دو نفر از بیماران آلبرتایی جان خود را از دست دادند.

دولت فدرال، اوایل ژانویه 2017، گزارش بعدی خود از تعداد مبتلایان به آنفلوانزا را اعلام خواهد کرد.

طی چند سال گذشته، تلاش ها برای مبارزه با شیوع آنفلوانزا چندان موفق نبود. در سال 2014، بیمارستان های کانادا نه تنها با معضل ابتلای کودکان به آنتروویروس روبرو شدند، بلکه همزمان مجبور بودند بر احتمال شیوع ایبولا در کشور نظارت کنند.

در سال 2015، مقامات سازمان بهداشت جهانی به دلیل ناکارآمد بودن واکسن آنفلوانزای توزیع شده در آن سال با مشکل بزرگی روبرو شدند. چراکه واکسن تنها 23 درصد در برابر ویروس H3N2   موثر بود.

پزشکان کانادایی مانند هر سال، به هموطنان خود توصیه می کنند که واکسن آنفلوانزا را برای محافظت از خود و اطرافیان شان دریافت کنند. کودکان خردسال از 6 ماهگی می توانند این واکسن را دریافت نمایند. واکسیناسیون زنان باردار، کودکان زیر 5 سال، بیماران مبتلا به بیماری های مزمن از جمله آسم، برونشیت و سرطان، سالمندان و افرادی که در خانه های سالمندان زندگی می کنند نیز توصیه می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *