اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

شکست بزرگ برای ترودو؛ اس ان سی لاوالین به جرم فساد محاکمه خواهد شد

کبک- همه تلاش های ترودو و دستیارانش برای جلوگیری از محاکمه شدن مدیران شرکت SNC Lavalin ، بی نتیجه بود. زیرا قاضی یکی از دادگاه های کبک اعلام کرد که مدیران شرکت به دلیل فساد و پرداخت رشوه در لیبی در دوران حاکمیت محمد قذافی (در فاصله سال های 2001 تا 2011)، محاکمه خواهند شد.

قاضی در حکم چهارشنبه 29 مه تاکید کرد که دادستانی مدارک کافی بر علیه شرکت مونترالی جهت ارائه به دادگاه را در اختیار دارد. چنانچه شرکت مجرم شناخته شود، به مدت 10 سال از شرکت در مناقصه های دولتی و عقد قرارداد با دولت منع خواهد شد.

لابی حامیان SNC Lavalin در دولت ترودو، برای ممانعت از محاکمه شدن مدیران شرکت هر کاری انجام دادند. از جمله قوانین کیفری را به نحوی تغییر دادند که امکان خلاصی از محاکمه و پرداخت جریمه خارج از دادگاه را برای شرکت فراهم کرد.

ممانعت دادستان از دعوت از شرکت به مذاکره برای حصول توافق خارج از دادگاه و همچنین مخالفت جودی ویلسون-ریبالد (وزیر دادگستری) با اعمال نفوذ سیاسی ترودو در پرونده قضایی، دولت ترودو و شخص وی را با جنجال سیاسی بزرگی روبرو کرد. جنجالی که به استعفای ریبالد و جین فیلپات از کابینه و سپس اخراج آنها از جناح لیبرال مجلس فدرال، انجامید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان