صفحه اصلی / اخبار / شکایت سه نظامی سابق از وجود نژادپرستی در ارتش کانادا

شکایت سه نظامی سابق از وجود نژادپرستی در ارتش کانادا

banner-niazmandiha2

هالیفکس- سه نفر از نظامیان سابق ادعا می کنند که طی دوران خدمت در نیروهای مسلح کانادا، با تبعیض و توهین نژادی و بی تفاوتی فرماندهان ارشد در برابر این معضل روبرو بودند. این سه نظامی سابق، شکایتی را بر علیه ارتش به دادگاه فدرال هالیفکس ارائه کرده اند. آنها مدعی اند که خود و اعضای خانواده شان، بارها با توهین کلامی و نژادی روبرو بودند. حتی در یک مورد، به نشانه توهین نژادی به طرف همسر یکی از نظامیان سیاهپوست در پایگاه Esquimalt   بریتیش کلمبیا، موز پرتاب شد.

مارک فرنت، والاس فولر و ژان-پیر روبیلارد، 14 دسامبر شکایت خود را به جریان انداختند. آنها در دادخواست خود، فرماندهان مافوق را به سرپوش گذاشتن بر روی اینگونه رفتارهای ناشایست، عدم حمایت از اعضای اقلیت های قومی و بومیان، تهدید و تشویق برخی از شاکیان به انصراف از طرح شکایت متهم کرده اند. در بخشی از دادخواست آمده است: کنایه های توهین آمیز، آزار نژادی و اعمال خشونت، از سوی فرماندهان نادیده گرفته می شود. قربانیان نژادپرستی، به حاشیه رانده شده و منزوی می شوند که در بسیاری از موارد به ترخیص زودهنگام از ارتش منجر می شود.

فرنت، نظامی 39 ساله اهل انتاریو مدعی است که آینده حرفه ای اش به عنوان مسوول تعمیر و نگهداری هواپیماهای Snowbirds، به محض مطلع شدن همقطاران و همکارانش از بومی بودن او، در معرض خطر قرار گرفت. فرنت که فوریه گذشته از خدمت در ارتش ترخیص شد، می گوید که در سال 2015، از سوی دو نفر از همقطاران مورد حمله قرار گرفت. در حالی که یکی از آنها او را از پشت مهار کرده بود، عضو دیگر، فندکی را بین پاهای او روشن کرد و گفت: وقت آتش زدن این سرخپوست رسیده است!  فرنت که در نتیجه آزارها و توهین های مستمر از PTSD  رنج می برد، برای شکایت نزد فرماندهان خود مراجعه کرد اما به او گفته شد که باید آن اتفاق را شوخی تلقی کرده و از شکایت منصرف بشود.

فولر 43 ساله نیز که مردی سیاهپوست اهل نووا اسکوشیا می باشد، مدعی است که در طول دوران خدمت، بارها مورد آزار و توهین نژادی قرار گرفته و حتی از دریافت غذا، سرپناه مناسب و لباس کافی محروم بود. وی می گوید که اینگونه رفتارهای توهین آمیز با انتقال او و خانواده اش به پایگاه Esquimalt  در سال 2001 بیشتر شد. تا جایی که بر صورت فرزندانش تف انداخته شد و به طرف همسرش نیز موز پرتاب شد.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *