صفحه اصلی / اخبار / شهریه دانشجویان انصرافی کالج های انتاریو عودت داده می شود!

شهریه دانشجویان انصرافی کالج های انتاریو عودت داده می شود!

Razi-Clinic

تورنتو- دولت انتاریو، شهریه کامل دانشجویانی که به دلیل اعتصاب 5 هفته ای استادان و کارکنان کالج، از ادامه تحصیل در نیم سال نخست سال تحصیلی (1st semester) انصراف دادند را عودت می دهد.

وزیر آموزش عالی در گفتگو با خبرنگاران گفت که دانشجویان از تاریخ شروع مجدد کلاس ها، دو هفته  زمان دارند تا در مورد ادامه تحصیل به صورت فشرده و در زمان باقی مانده از نیم سال نخست، تصمیم بگیرند.

به گفته دولت، دانشجویان همچنین واجد شرایط دریافت مبلغ 500 دلار بابت هزینه های مضاعف و پیش بینی نشده، از جمله هزینه نگهداری از کودکان، ابطال بلیط های اتوبوس و قطار و یا اجاره، به دلیل اعتصاب کارکنان خواهند بود.

همانطور که می دانید از 15 اکتبر تا دوشنبه 20 نوامبر 2017، بیش از 12 هزار استاد، مدرس، مشاور و کارمند کتابخانه در کالج های انتاریو اعتصاب خود را آغاز کردند. اما به دلیل به نتیجه نرسیدن مذاکرات اتحادیه و مسوولین کالج، دولت انتاریو با صدور حکم <بازگشت به کار>، کارکنان اعتصابی را به بازگشت به کلاس ها وادار کرد. کلاس ها برای 500 هزار دانشجوی کالج در انتاریو از سه شنبه 21 نوامبر مجددا شروع شده اند. هرچند برخی از دانشجویان در مورد فشرده شدن دوره ابراز نگرانی کرده اند.

این تصمیم دولت از نظر رهبر و نمایندگان حزب نیودموکرات انتاریو کافی تلقی نشده است. آندریا هوروات، رهبر حزب نیودموکرات انتاریو گفت: همه دانشجویان در طی اعتصاب 5 هفته ای خسارت دیدند. آنها مجبور شدند روال زندگی شان را به مدت 5 هفته متوقف کنند، چون کتلین وین و دولت لیبرال دست روی دست گذاشتند تا اعتصاب ادامه داشته باشد. این 500 دلار برای جبران خسارات ناشی از بحرانی که لیبرال ها ایجاد کردند، کافی نیست. پگی ساتلر، نماینده مجلس انتاریو از حزب نیودموکرات و منتقد وزارت آموزش عالی نیز گفت: لیبرال های کتلین وین فقط شهریه دانشجویان انصراف داده را عودت می دهند. این تصمیم سردرگمی بیشتر و بحران بزرگتری ایجاد کرده است.

نیودموکرات ها دولت لیبرال را به عدم اختصاص بودجه کافی به کالج ها متهم کرده و آن را زمینه ساز بالا گرفتن اختلافات و اعتصاب کارکنان می دانند.  


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *