اخباراخبار کانادا

شرم آور؛ مختومه شدن صدها پرونده قضایی به دلیل تاخیر در رسیدگی

اتاوا- برایان فاج، 1 ژانویه 2005 در رستوران Le Skratch اتاوا با چارلی ماناسری درگیر شد. ماناساری در آن هنگام 40 و چند ساله، سر جوان 22 ساله را حداقل 10 تا 20 بار محکم روی پیشخوان فلزی بار کوبید. فاج که مست بود به بیرون از بار هدایت شد و در آنجا مشغول صحبت با تلفن بود که جورج کنی 19 ساله با مشت به شقیقه راست فاج کوبید و او را بیهوش کرد. فاج دو روز بعد با مرگ مغزی در بیمارستان درگذشت. جیل برادبنت و همسرش دریک فاج می گویند ماناسری در سال 2012 به جرم قتل غیرعمد محاکمه و محکوم شد. اما در سال 2016، دادگاه تجدید نظر حکم را باطل و دستور تجدید محاکمه را صادر کرد. ماناسری مدتی بعد اتهام manslaughter (خشونت منجر به فوت) را پذیرفت. جورج کنی نیز از اتهام manslaughter  تبرئه و به جرم خشونت منجر به آسیب بدنی گناهکار شناخته شد. اما دادگاه تجدید نظر در سال 2016، به دلیل طولانی شدن زمان طرح پرونده در دادگاه، محکومیت کنی را باطل اعلام کرد.

برادبنت گفت: این مسخره است که سیستم قضایی کشور به نفع مجرمین است تا قربانیان.

مورد جورج کنی، یکی از صدها مورد مشابه است که از سال 2016 به اینسو و در پی حکم دادگاه عالی و تعیین مهلت 18 ماهه برای طرح دعوی در دادگاه های استانی و مهلت 30 ماهه در دادگاه عالی، به دلیل فراتر رفتن زمان آغاز محاکمه از مهلت تعیین شده، مختومه اعلام می شود.

به این آمار نگران کننده از موارد مختومه اعلام شده در سراسر کانادا توجه نمایید: بریتیش کلمبیا 76، آلبرتا 46، ساسکاچوان 7، مانیتوبا 21، انتاریو 180، کبک 214 و نووا اسکوشیا 4 مورد.

با اینکه برخی از استان های کانادا برای رعایت مهلت تعیین شده اقداماتی را انجام داده اند، اما دادگاه های انتاریو و کبک همچنان با این معضل روبرو می باشند. لئون روسومانو، از وکلای مدافع مستقر در اتاوا می گوید: ما به شدت با کمبود قاضی روبرو هستیم.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0