علم و دانش

شراب قرمز باکتری‌های خوب روده را افزایش می‌ دهد

bahman-azimi-gif

به گفته کارولین لو روی، از پژوهشگران دانشگاه کینگز لندن، مصرف مقادیر کمی شراب قرمز می‌ تواند تعداد باکتری ‌های خوب موجود در دستگاه گوارش را افزایش دهد. محققان به این نتیجه رسیدند که نوشیدن حتی یک لیوان شراب قرمز در هفته می ‌تواند اثر مفیدی بر تعادل میکروبیوم روده داشته باشد و باعث کاهش کلسترول بد و حفظ وزن در محدوده سالم شود. روی می گوید این پلی فنول‌ های موجود در شراب قرمز هستند که باکتری‌ های خوب روده را افزایش می‌ دهند. البته پلی فنول‌همچنین در خوراکی‌های دیگری که الکل ندارند هم وجود دارد از جمله سبزیجات، میوه‌ ها، غلات، آجیل، حبوبات و چای. 

لو روی و همکارانش تأثیر آبجو، شراب قرمز، شراب سفید و ویسکی را بر میکروبیوم روده 916 بیمار بررسی کرده و دریافتند که تنها شراب قرمز چنین تاثیری را بر میکروبیوم روده دارد.

میکروبیوم مجموعه ‌ای از باکتری‌ های روده است که در سلامت کلی بدن و همچنین عملکرد سیستم عصبی نقش مهمی دارند. یک میکروبیوم سالم به هضم غذا کمک می ‌کند و دفع کننده خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ ها است و از مشکلات روانی مانند افسردگی پیشگیری می ‌کند. در عوض، یک میکروبیوم ناسالم می‌ تواند به ضعف سیستم ایمنی بدن، افزایش وزن و کلسترول بالا منجر شود. عوامل مختلفی هستند که می ‌توانند باعث از بین رفتن تعادل در میکروبیوم روده‌ شوند. از مهم ‌ترین آنها می ‌توان به استرس مزمن، عفونت، رژیم غذایی با حجم زیادی از کربوهیدرات های تصفیه ‌شده و کاهش مصرف فیبر اشاره کرد. همه این عوامل می ‌توانند مانع رشد باکتری‌ های خوب در روده شوند.

به گفته محققان در حالی که نوشیدن مقادیر کمی شراب قرمز اثرات مفیدی بر سلامت دارد، اما اثرات ناسالم نوشیدن زیاد، مانند بیماری کبد، ابتلا به برخی سرطان‌ ها مانند سرطان پانکراس و … را نباید نادیده گرفت. نتایج این مطالعه در مجله Gastroenterology  منتشر شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0