صفحه اصلی / اخبار / سیستم درمانی کانادا، موضوع طنز و شوخی

سیستم درمانی کانادا، موضوع طنز و شوخی

behzad-azizi

تورنتو- کانادا به دلیل سیستم درمانی همگانی در جهان شهره است. درست است که ما با دلارهای مالیاتی، بودجه آن را تامین می کنیم، اما این هزینه با آنچه آمریکایی ها بابت خدمات درمانی می پردازند، قابل مقایسه نیست. هفته گذشته، CNN خبر افزایش هزینه های درمانی در آمریکا به 933.5 میلیارد دلار در فاصله سال های 1996 تا 2013 را اعلام کرد.

با اینکه کانادایی ها در کل به عنوان همسایه های شمالی مودب مشهور هستند، اما این دلیل نمی شود که هر از چندگاه در برابر دیگران فخرفروشی نکنند.

یک کانادایی خوش ذوق، دوشنبه گذشته با انتشار یک پست و عکس بسیار جالب در Reddit همین کار را انجام داد.

در این عکس، دست یک فرد را مشاهده می کنید که ظاهرا یک شیء نامرئی را در دست گرفته. در توضیح عکس نوشته شده: کپی صورتحساب بیمارستان بابت تولد دخترمان در کانادا.

همانطور که انتظار می رفت، این پست توجه بسیاری را به خود جلب کرد و به یکی از پر بیننده ترین مطالب Reddit تبدیل شد. بسیاری از کانادایی ها در واکنش به این عکس، از هزینه پارکینگ بیمارستان ها گله کردند. فردی از پرداخت 75 دلار بابت 10 ساعت پارک اتومبیل در بیمارستان میسی ساگا گله داشت.

این در حالیست که هزینه زایمان در آمریکا بین 5 هزار تا 14 هزار دلار می باشد! با این حساب، آیا باز هم از پرداخت هزینه پارکینگ بیمارستان گله دارید؟!


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *