اخباراخبار کانادا

سیزده سال زندان، مجازات آزارگر جنسی متهم به اقدام به قتل خانواده قربانی اش

نیاگارا/انتاریو- چهار روز قبل از کریسمس 2018، یک آزارگر جنسی دارای سوءسابقه به نام آلکساندر باتز (اهل میسی ساگا)، به اسمیتویل رفت و پدر دختری که او را چند سال قبل مورد تعرض جنسی قرار داده بود را در زیرزمین خانه اش حبس کرد. باتز به طرز وحشیانه ای گروگان و مادر همسر وی را مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار داد. دست ها و پاهایشان را با طناب به گردن شان بست و با چوب بیسبال به جان شان افتاد. سپس آنها را به حال خود رها کرد تا بمیرند. 

جوزف دی فیلیپیس، قاضی دادگاهی در سنت کاترین – انتاریو، دوشنبه گذشته آلکساندر 47 ساله را که در درگیری با پلیس در خارج از منزل قربانی اش، فلج شده و روی صندلی چرخدار قرار گرفته است، به 13 سال حبس محکوم کرد.

پس از صدور حکم، خانواده قربانیان از مجازات نه چندان سنگینی که برای باتز در نظر گرفته شد، انتقاد کرده و گفتند: جرم عمدی و برنامه ریزی شده بود. ضمن اینکه باتز سوءسابقه کیفری داشت. مادربزرگ 61 ساله قربانی که در آن حمله وحشیانه مجروح شد نیز گفت: به نظر می رسد که جان هر کدام از ما ارزش زیادی برای قاضی نداشت. به عنوان قربانی معتقدم که سیستم قضایی ما به اصلاح اساسی نیازمند است. 

کابوس خانواده مدت ها قبل از 21 دسامبر 2018 آغاز شد. باتز که در سال 2012 به اتهام آزار جنسی دختر 14 ساله قربانی، به سه سال حبس محکوم شده بود، به تازگی با حکم آزادی مشروط از زندان آزاد شده بود. بر اساس محدودیت های تعیین شده از سوی دادگاه، باتز مجاز به ترک برمپتون (محل زندگی اش) و هرگونه تماس با خانواده قربانی نبود. با این حال خانواده دختر نوجوان مدام در ترس و وحشت بسر می برده و نگران بودند. 19 دسامبر 2018، باتز با اجاره اتومبیل در میسی ساگا و همراه بردن طناب، باتوم، چاقو و وسایل دیگر، برای انتقامجویی از خانواده قربانی به اسمیتویل سفر کرد. اندکی بعد از ساعت 9 صبح 21 دسامبر، با پدر 49 ساله قربانی درگیر شد و با تهدید اسلحه قلابی او را به زیرزمین برد. باتز با تلفن دستی مرد خانواده، چندین پیامک برای همسر وی فرستاد و خواست که سریع به خانه بیاید. مادر زن قربانی به اتفاق دخترش به منزل بازگشت. آنها در زیرزمین متوجه ماجرا شده و اقدام به فرار کردند. همسر صاحبخانه به خانه همسایه رفت تا با پلیس تماس بگیرد. اما مادرش گرفتار شد. باتز پس از ضرب و شتم قربانیان به گمان مرگ آنها از خانه خارج و با ماموران پلیس روبرو شد. پلیس با دیدن اسلحه در دستان باتز به سوی وی شلیک کرده و او را مجروح کردند. 

آیا واقعا تضمینی وجود دارد که باتز پس از آزادی از زندان مجددا برای انتقامجویی از خانواده قربانیانش اقدام نکند؟ تعیین این مجازات نه چندان سنگین برای مجرم خطرناک، شرم آور است. اینطور فکر نمی کنید؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان