اخباراخبار کانادا

سیاست های فمینیستی ترودو در ارائه کمک های مالی بین المللی؛ ضعیف و ناکارآمد

اتاوا- هنگامی که کانادایی ها در سال 2017 عکس ترودو در حالی که کودک فیلیپینی را در آغوش گرفته بود را مشاهده کردند، عده ای آن را یک حرکت نمایشی دیگر از سوی نخست وزیر تلقی کرده ولی گروهی دیگر آن را سمبل سیاست های فمینیستی دولت کانادا در ارائه کمک های بین المللی دانستند.

ترودو در سفر سال 2017 خود به فیلیپین از مرکز بهداشتی زنان در مانیل دیدن کرد. این سازمان غیرانتفاعی بخشی از بودجه اش از جیب مالیات دهندگان کانادایی تامین می شود و خدمات بهداشتی از جمله تنظیم خانواده را به زنان فقیر و کم درآمد فیلیپین ارائه می کند. این مرکز، سمبل برنامه های بلندپروازانه دولت ترودو برای توان بخشی به زنان و ارائه خدماتی نظیر جلوگیری از بارداری، سقط جنین و آموزش جنسی است. هدف سیاست دولت کانادا تحت عنوان Feminist International Assistance Policy، ترویج برابری جنسیتی، حمایت از حقوق بشر، حمایت از حقوق زنان و دختران و همچنین محیط زیست طی 6 سال آینده اعلام شد. هر چند این سیاست از سوی کشورهای دیگر تحسین شد، اما به نظر می رسد که بیشتر حرکتی ایدئولوژیکی بود، تا اقدام جدی. زیرا کانادا خود را در اشاعه این سیاست در صحنه بین المللی تنها می بیند. کانادا به عنوان تنها کشور عضو گروه 7 که خود را به برابری جنسیتی زنان متعهد می داند، با دقت زیر نظر کانادایی ها و جامعه جهانی قرار دارد. هر چند حامیان این سیاست ها اقدامات دولت را کند و ناکافی ارزیابی می کنند، اما واقعیت این است که دولت در اجرای آن با چالش های جدی روبرو می باشد.

بهره برداری سیاسی از حق زنان در جلوگیری از بارداری یا سقط جنین مشکلی است که بسیاری از زنان جهان با آن روبرو می باشند. برای مثال رئیس جمهور تانزانیا اخیرا از زنان خواست قرص ضدبارداری مصرف نکنند. او حتی مدعی شد که زنان کشورش به دلیل تن پرور بودن مایل به داشتن فرزند نیستند!

با توجه به فاصله اندک باقی مانده تا انتخابات فدرال کانادا در سال 2019، دولت ترودو زمان زیادی برای اجرای سیاست های فمینیستی اش ندارد. حامیان حقوق زنان خواهان نتیجه گیری سریع و اختصاص بودجه بیشتر می باشند. از سوی دیگر منتقدان خواهان سیاست هایی هستند که بر اساس ایدئولوژی حزبی تدوین نشده و پایه و اساس شان اسناد و شواهد علمی است. کانادایی ها در سال 2019، امکان به رای گذاشتن سیاست های دولت ترودو را خواهند داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان