مقالاتمقالات اجتماعی

سه راه برای کمک به موفقیت زنان مهاجر در بازار کار کانادا

 

بازار کار کانادا دارد با بحران روبرو می شود. کمااینکه پژوهش به عمل آمده از سوی هیئت رایزنی دولت مرکزی نشان می دهد که به سبب رو به سالمندی رفتن جمعیت کشور و میزان پایین زاد و ولد، کانادا تا هر اندازه که ممکن باشد به جذب استعداد نیاز دارد تا بتواند اقتصاد را قوی نگه دارد. با توجه به افزایش شمار زنان مهاجر و همزمان کمبود چشمگیر آنان در بازار کار، می توان نتیجه گرفت که این زنان از توانایی کمک به اقتصاد کشور برخوردارند. بااینهمه برای شاغل شدن با موانع گوناگونی روبرو می باشند.

مدنظر قرار دادن سه چالش زیر، درهای نوینی را به روی آنان می گشاید:

 

  • دسترسی به مهدکودک

 

کمبود مهدکودک های نزدیک (به محل زندگی) و مقرون به صرفه، تاثیر منفی فراوانی بر توانایی زنان برای کاریابی و در ادامه اشتغال عملی دارد. این امر به ویژه در مورد زنان مهاجر صدق می کند. زیرا احتمال کار کردنشان در ساعات گوناگون بیشتر است، شبکه های خانوادگی نزدیک کمتری دارند، و به نوعی در مقایسه با زنان متولد کانادا دستمزد کمتری می گیرند. 

یک راه حل می تواند، مدنظر قرار دادن هزینه مهدکودک باشد. زیرا پژوهش به عمل آمده از سوی مرکز خط مشی های جایگزین کانادا نشان می دهد، که در خلال 5 سال اخیر در اکثر نقاط کشور افزایش هزینه سپردن شیرخواران تا کودکان دوران آمادگی به مراکز مربوطه، بیش از میزان تورم بوده است. مساله ای که به نوبه خود این اقدام را از نظر مالی برای بسیاری از بچه دارها مشکل تر می کند. 

راه حل دیگر افزایش ساعات کار مهدکودک ها برای هماهنگی با برنامه شغلی والدینی است، که ساعات کارشان دیرتر از زمان بسته شدن مهدکودک ها خاتمه می یابد. 

 

  • پذیرش تحصیلات و تجربیات خارج از کشور

 

میزان تحصیلات عالی/ دانشگاهی زنان مهاجر در مقایسه با همتایان متولد کانادایشان بیشتر است. اما اینگونه نیست، که مدارک تحصیلی و تجربیات شغلی خارج از کشور همواره از سوی کارفرمایان داخلی مورد پذیرش قرار بگیرند. کمااینکه براساس اطلاعات منتشره از سوی اداره آمار کانادا زنان مهاجر بیش از مردان مهاجر و زنان متولد کانادا در سمت هایی به کار مشغولند، که هیچ ربطی به رشته تحصیلی شان ندارد.

یکی از راه های مدنظر قرار دادن این مساله این است، که اطلاعات بیشتری درباره ارزیابی مهارت ها و شرایط صلاحیت احراز سمت های مربوطه در اختیار کارفرمایان داخلی قرار داده شود. این امر به ویژه در مورد کارفرمایان دارای کسب و کارهای کوچک صدق می کند، که ممکن است برای ارزیابی و پذیرش مدارک تحصیلی و تجربیات شغلی خارج از کشور ظرفیت لازم را در اختیار نداشته باشند. نوآوری دولت استانی آلبرتا در ارائه خدمات ارزیابی شرایط صلاحیت خارجی، نمونه خوبی برای چنین اقدامی به شمار می رود.

 

  • شبکه های حرفه ای

 

شبکه های اجتماعی و حرفه ای منجر به فرصت های شغلی می شوند. بنابراین کمک به زنان مهاجر در ایجاد شبکه های خود، برای به حداکثر رساندن حضور بالقوه آنها در بازار کار اهمیت حیاتی دارد. کمااینکه ایجاد اینگونه شبکه ها از سوی اتاق های بازرگانی محلی، شوراهای صنفی و سازمان های حرفه ای، سبب تسهیل روند ارائه شرایط صلاحیت زنان مهاجر می شود. همچنین موقعیت های مناسب تر و بهتری را در اختیار آنان قرار می دهد، تا بتوانند با کارفرمایان ارتباط برقرار کنند. یکی از اینگونه اقدامات برنامه زنان مهاجر در علوم می باشد، که از سوی انجمن زنان کانادایی در علوم و فناوری ونکوور ارائه شده است. این برنامه در کنار برپایی رخدادهای شبکه های حرفه ای، کارگاه آموزش و موقعیت های مربیگری نیز، دارد. 

فواید مربوطه برای سه میلیون و نیم زن مهاجر، خانواده هایشان و کل کشور

گرچه شمار زنان مهاجر سر به سه میلیون و نیم می زند، اما در بازار کار کانادا حضوری درخور ندارند. همچنین قدرشان آنگونه که باید و شاید، دانسته نمی شود. این در حالی است که اشتغال پیدا کردن آنان نه تنها سبب بهبود و ارتقای وضعیت خانواده های خودشان می گردد، بلکه به شکلی چشمگیر به سود اقتصاد کشور هم می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان