فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

سرینا ویلیامز ترانه هم می‌خواند!

در ویدیویی که برای افزایش آگاهی عمومی در مورد سرطان پستان منتشر شده، سرینا ویلیامز تنیس‌باز آمریکایی و قهرمان تنیس ویمبلدون، یکی از استعدادهای پنهانش را به نمایش می‌گذارد. این ورزشکار سرشناس، در این ویدیو به صورت کاملا برهنه ظاهر شده، در حالی که در ابتدای ویدیو، تنها صورت او در قاب تصویر است و سپس بالاتنه‌ او در تصویر قرار می‌گیرد. ویلیامز در این حالت، بخشی ساده‌شده از ترانه‌ I Touch Myself  اثر گروه موسیقی Divinyls را می خواند که در سال 1990 وارد بازار موسیقی شد. او که قهرمان 23 دوره‌ مسابقات Grand Slam است، در این ویدیو در حالی که از دستانش برای پوشاندن سینه هایش استفاده کرده، نشان می‌دهد که صدایی قدرتمند و بیانگر برای موسیقی دارد. او در این ویدیو شکل کوتاه شده‌ این ترانه را با صدای پراکنده و کمرنگ سینتی‌سایزر در پس‌زمینه، اجرا می‌کند.

گروه موسیقی Divinyls یک گروه استرالیایی راک بود که در سال 1980 بنیانگذاری شد و دو عضو اصلی آن کریسی امفلت خواننده و مارک مک انتی نوازنده‌ گیتار بودند. امفلت خواننده‌ گروه، در اپریل سال 2013 و پس از یک نبرد طولانی با سرطان پستان، در خانه‌اش در نیویورک درگذشت. در سال 2014، گروهی از خوانندگان از استرالیا، در سرزمین مادری امفلت، گرد هم‌ آمدند تا معنا و هدف ترانه‌ I Touch Myself او را، که در اصل یک ترانه‌ اروتیک بود، تغییر دهند. این زنان، که از خوانندگان مطرح استرالیایی بودند، با این هدف مشترک که به زنان یادآوری کنند که مرتبا سینه‌های خود را برای نشانه‌های سرطان پستان، چک کنند، این ترانه را به شکل‌های مختلفی بازخوانی کردند. پزشکان همیشه توصیه می‌کنند که زنان، سینه‌های خود را به صورت مرتب بررسی کرده و در صورت یافتن هرگونه برآمدگی و یا احساس غده‌ای در زیر پوست، به پزشک اطلاع دهند.

اما حرکت گروهی این خوانندگان استرالیایی که I Touch Myself Project نام گرفته، توسط شرکت Berlei تولیدکننده‌ سینه‌بند نیز حمایت می‌شود. این شرکت بود که با همکاری ویلیامز تصمیم گرفت با زنده‌کردن دوباره‌ این کمپین، پیام آن را به گستره‌ بزرگتری از مخاطبین برساند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان