اخبار

سرمای بسیار شدید و کشنده در انتاریو، کبک، مانیتوبا و ساسکاچوان

bahman-azimi-gif

تورنتو- Environment Canada برای مناطق مرکزی ساسکاچوان، مانیتوبا، شرق کبک، اکثر مناطق نوناووت و انتاریو <هشدار هوای بسیار سرد> صادر کرده است. سرمای شدید نتیجه گردباد قطبی (polar vortex) است که بسته ای بسیار بزرگ از هوای بسیار سرد است که در طول زمستان بر منطقه قطبی سوار می شود. گردباد قطبی سبب افت شدید دمای هوا در آمریکای شمالی شده است.

کاهش دمای هوا به منفی 20 درجه سانتیگراد طی شب گذشته در کنار وزش باد، باعث شده سرمای هوا منفی 30 تا 35 درجه احساس شود.

ویندزور- انتاریو ، 30 ژانویه با دمای منفی 21.7 درجه سانتیگراد سردترین 30 ژانویه را تجربه کرد. رکورد قبلی با منفی 20.6 درجه سانتیگراد به 30 ژانویه 1951 باز می گردد.

دمای هوا ساعت 7 صبح 30 ژانویه در وینی پگ، منفی 50 درجه با وزش باد احساس شد. ده ها مدرسه استان مانیتوبا به دلیل سرمای شدید تعطیل شده است. کارشناسان برای ساسکاچوان، مانیتوبا و شمال انتاریو، دمای هوای منفی 50 تا منفی 55 درجه و در بخش هایی از مانیتوبا منفی 60 درجه سانتیگراد را پیش بینی می کنند.

سرمای شدید، سبب دچار شدن فرد به سرمازدگی و یخ زدگی صورت، دست ها و پاها می شود. در اثر یخ زدگی بلورهای یخ در بافت اعضاء بدن پدید می آید که باعث آسیب دیدن بافت ها می شود. علائم سرمازدگی عبارتند از: تنگی نفس، درد قفسه سینه، دردهای عضلانی، ضعف، کرخی و بی حسی و تغییر رنگ انگشتان دست ها و پاها.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0