صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / ستاره هایی که در حین فیلمبرداری تا آستانه مرگ رفتند!

ستاره هایی که در حین فیلمبرداری تا آستانه مرگ رفتند!

bahman-azimi-gif

ساخت فیلم اصولا کار آسانی نیست، اما در این میان بعضی فیلم ها تا جایی پیش می روند که ممکن است به قیمت جان بازیگران تمام شود.  در این گزارش از برخی واقعیات در مورد بازیگرانی که در حین فیلمبرداری آسیب دیدند، آگاه می شویم .

 

آن هتوی در فیلم بینوایان – 2012

آن هتوی نقش سختی را در فیلم بینوایان به عهده گرفت. که البته نتیجه آن را در سال 2013، با دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش دوم، دریافت کرد. او برای این فیلم مجبور شد که وزن خود را تا حد زیادی کاهش دهد.
هتوی نقش خود را در این فیلم به عنوان یک کارگر ساده و فقیر آغاز کرد، بنابراین قبل از شروع فیلمبرداری 4.5 کیلوگرم از وزن خود را کم کرد. اما از آنجا که در انتهای فیلم او باید نقش یک زن افسرده و در حال مرگ را بازی می کرد، مجبور شد که 7 کیلوی دیگر نیز از وزن خود بکاهد. او در این باره می گوید: من 7 کیلو را باید در 13 روز کم می کردم، به همین دلیل مجبور شدم که تقریبا هیچ غذایی نخورم.

این رژیم نه تنها آسیب جسمانی بلکه آسیب روحی نیز به او وارد کرد. آن هتوی می گوید: من در آن دوران کاملا در نقش ام غرق شدم. پس از اتمام فیلمبرداری، زمانی که به خانه بازگشتم، تا هفته ها نمی توانستم عکس العمل مناسبی از خودم نشان دهم و شرایط اطرافم را درک کنم. کوتاه کردن موها، کاهش وزن و گریه کردن های مداوم در مقابل دوربین مرا از خودم دور کرده بود. مدت ها زمان برد تا من به دنیای واقعی خود باز گردم.

 

میلا کونیس در فیلم قوی سیاه- 2010

میلا کونیس برای فیلم قوی سیاه آموزش و تمرین‌ های دشوار باله را پشت سر گذاشت. او 9 کیلوگرم از وزنش را تنها بدین دلیل که شبیه بالرین ها شود، از دست داد. شاید 9 کیلوگرم از نظر شما هیچ باشد، اما برای میلا کونیس وحشتناک بود.

برای این کاهش وزن، میلا رژیم غذایی درستی را دنبال کرد، اما سیگار کشیدن های مداوم او، به اندامش آسیب رساند. او 7 هفته مدام به مدت 4 ساعت هر روز تمرین باله می کرد، به همین دلیل فشارهای زیادی را تحمل کرد. حتی در انتهای فیلم، قسمت هایی از پشت بدنش زخم شده بود.
پس از فیلمبرداری، او به تدریج به وزن طبیعی خود بازگشت. او می گوید که من هر روز یک پیتزای کامل می‌خوردم، اما بدن ام هیچ گاه مانند قبل نشد. من قبل از فیلمبرداری اندام خوش فرم و یکدستی داشتم اما پس از آن دیگر اینگونه نبود. او آنقدر در این فیلم سختی کشید که دیگر حاضر نیست چنین سختی هایی را تحمل کند.

 


هیلاری سوانک در  فیلم دختر میلیون ‌دلاری- 2004

هیلاری سوانک همیشه اندامی متناسب داشت، اما اعتراف می کند که فیلم دختر میلیون‌ دلاری سخت تر از آنچه فکرش را می کرد، بود. او مجبور بود که هر روز چند تخم مرغ خام برای صبحانه اش بخورد که یکی از سخت ترین تجربه هایش بوده است.
در واقع او باید وزنش را بالا می برد، به همین دلیل مجبور بود که روزی 4000 کالری مصرف کند تا به هدفش برسد. بدتر این که او باید رژیم غذایی خاصی را دنبال می کرد. رژیم غذایی او شامل مواد حاوی پروتئین بود تا بتواند عضلاتش را تقویت کند. او می گوید: من مجبور بودم که روزی 60 عدد سفیده تخم مرغ بخورم، یعنی هر یک ساعت و نیم یک بار. حتی مجبور می شدم که شب ها نیز از خواب بیدار شوم و مکمل ‌های مختلف بنوشم. شاید از نظر شما بیدار شدن در شب و غذا خوردن کار سختی نباشد، اما زمانی که روزی 5 ساعت تمرینات سخت ورزشی می کنید، دیگر توان بیدار شدن در شب را ندارید.
با تمام این اوصاف، او توانست 10 کیلو عضله به اندام خود بیافزاید. اگر چه او در طول تمرینات فیلمبرداری بارها خون دماغ شد، اما آسیب جدی به خودش وارد نکرد، البته جز این که سفیده تخم مرغ را به طور کل از زندگی اش حذف کرد.

 

 


جرارد باتلر در فیلم تعقیب ماوریکس – 2012

 

جرارد باتلر عادت دارد که در فیلم های پر از هیجان و خطر هنرنمایی کند، اما او هیچ گاه فکرش را هم نمی کرد که یک موج بتواند او را تا این حد به مرگ نزدیک کند.
فیلم تعقیب ماوریکس در مورد مرد جوانی است که برای موج سواری در بدترین شرایط پافشاری می کند. او در این فیلم مجبور بود که برخی از صحنه های موج سواری را خودش اجرا کند، به همین دلیل یادگیری این ورزش را آغاز کرد.
یک روز در حین موج سواری، یک موج بلند از پشت به او برخورد می کند و او را می اندازد. قبل از آن که جرارد بتواند خودش را از اعماق آب بیرون بکشد، موج دوم نیز به سمتش راهی می شود. او می گوید: من مدت زیادی زیر موج ها به این طرف و آن طرف پرتاب می شدم. آنجا بود که با خودم فکر کردم که وای بر من! من به خاطر فیلمبرداری داشتم جان خودم را از دست می دادم.
در نهایت او توسط یک آمبولانس به بیمارستان منتقل شد، اما خوشبختانه آسیب جدی به او وارد نشد. او می گوید: من خطرات بسیاری را پشت سر گذاشتم، از تصادف گرفته تا افتادن از سقف، اما این اتفاق بدترین شان بود.

 

آدرین برودی در فیلم پیانیست- 2002

 

فیلم پیانیست کارنامه درخشانی را در زندگی آدرین برودی ثبت کرد. از آنجا که او مجبور بود در این فیلم پیانو بنوازد، قبل از شروع فیلمبرداری هر روز به مدت 4 ساعت پیانو تمرین می کرد.

علاوه بر آن، او تا جایی که امکان داشت غذا نمی خورد تا وزنش کم شود و اندامی اسکلتی برای خود بسازد، طوری که در طول 6 هفته توانست وزن خود را به 59 کیلوگرم کاهش دهد که برای یک مرد وزن بسیار کمی است.
برودی می گوید: من ناراحتی های زیادی را در زندگی ام تحمل کردم، افراد زیادی را از دست دادم، اما از افسردگی حاصل از گرسنگی هیچ نمی دانستم. من برای این فیلم مجبور بودم که روزهای زیادی را در تنهایی خودم سر کنم. از خانواده و دوستانم جدا بودم و این کار به روحیه من لطمه زیادی وارد کرد. گاهی با خودم فکر می کردم که دیگر هیچ گاه به زندگی واقعی خود باز نخواهم گشت. در واقع نزدیک به 1 سال گذشت تا من خودم را بار دیگر پیدا کنم.

 


رابرت دنیرو در فیلم تنگه وحشت- 1991

 

رابرت دنیرو تجربه های زیادی برای بازی در فیلم های پرمخاطره دارد که فیلم تنگه وحشت نیز یکی از آنهاست. برای این که او در این فیلم بتواند به عنوان یک مجرم انتقام خود را بگیرد، به مدت 6 ماه رژیم غذایی خاصی را دنبال کرد، طوری که اندام اش مانند ورزشکاران ورزیده شده بود. او حتی از خوردن آب هم در طول فیلمبرداری خودداری می کرد.
همین کار موجب اختلالاتی در اندامش شد. به عنوان مثال دندان هایش شادابی خود را از دست دادند که اصلا برای فیلمبرداری مناسب نبود. به همین دلیل او 5000 دلار خرج کرد تا دندان هایش را بار دیگر سفید و براق کند. در واقع برای این که خنده به لبان این ستاره سینما باز گردد، کارگردان هزینه زیادی را متحمل شد.

 

 

متیو مک کانهی در فیلم باشگاه خریداران دالاس- 2013

 

متیو مک کانهی برای بازی در این نقش 23 کیلو وزن کم کرد، اما در عوض جایزه اسکار را از آن خود کرد.
او در مورد کاهش وزن اش می گوید: من این کار را به بهترین و سالم ترین شکل ممکن انجام دادم. به این صورت که اول با یک مشاور تغذیه مشورت کردم، پس از آن به خودم 4 ماه زمان دادم تا به وزن دلخواهم برسم. تنها چیزی که در این دوران مرا سورپرایز کرد، انرژی وافری بود که از دست دادم و هیچ گاه هم جبران نشد.

 

 

مت دیمون در فیلم شجاعت در زیر آتش – 1997

 

شاید مت دیمون در آن زمان می خواست خودش را ثابت کند که حاضر شد تمام سختی های فیلم را به جان بخرد.
تنها برای 2 روز بازی به عنوان یک سرباز، مت دیمون 18 کیلو وزن خود را در طول 3 ماه کم کرد که تاثیرات منفی خود را برای همیشه بر بدنش باقی گذاشت. او می گوید: این سخت ترین کار ممکن برای من بود. من صبح ها و شب ها حدود 6 مایل می دویدم و برای آن 6 فنجان قهوه در روز می خوردم تا بتوانم انرژی ام را بالا نگه دارم. اگر چه من از لاغری خودم وحشت کرده بودم، اما واقعا بازی در آن فیلم تجربه ای بود که هیچ وقت نداشتم. پس از اتمام فیلمبرداری نزد دکتر رفتم و او گفت که خوشبختانه قلب تو آسیبی ندیده، اما قند خون من دچار مشکل شد و من هنوز هم تحت درمان هستم.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *