علم و دانش

سامسونگ تلویزیون قابل کنترل با ذهن می سازد

تلویزیون های سامسونگ هم اکنون نیز جزو پرفروش تلویزیون های پیشرفته می باشند. اما شرکت کره ای هم اکنون قصد دارد استفاده از تلویزیون را برای افراد معلول و ناتوان جسمی آسان تر کند. پروژه جدید سامسونگ که توسط مهندسین آن در سوئیس در حال تکمیل می باشد به دنبال ساخت تلویزیونی است که با قدرت ذهن کنترل می شود. سامسونگ برای ساخت این تلویزیون با گروهی از دانشمندان و مهندسین سوئیسی همکاری می کند. همانطور که گفته شد، هدف گروه ساخت نرم افزار قابل کنترل با مغز است که به افراد معلول حرکتی امکان روشن و خاموش کردن تلویزیون و تغییر کانال و بلند و کم کردن صدا را می دهد. ابزارهای قابل کنترل با مغز، تازگی ندارند، اما پروژه سامسونگ که Project Point نامگذاری شده، به مراتب پیچیده تر و کارآمدتر خواهد بود.

در حال حاضر این سیستم، حسگرهای مانیتوری مغز را با سخت افزار ردیابی چشم  برای شناسایی انتخاب هایی که فرد در نظر دارد، ترکیب می کند. تیم کارشناسان امیدوار است که بتواند این سیستم را به اندازه کافی هوشمند بسازد تا دستورات خود را تنها از طریق مغز دریافت کند. به این معنی که برای تغییر کانال یا بلند و کم کردن صدا فقط به فکر کردن به آن نیاز باشد.

اما خبر بد: قبل از اینکه ذوق زده بشوید که دیگر مجبور نخواهید شد زحمت دست دراز کردن یا پیدا کردن کنترل تلویزیون را متحمل بشوید، بدانید که سامسونگ قصد عرضه تجاری این تلویزیون را ندارد و در واقع تنها هدف شرکت کمک به معلولان است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان