علم و دانش

زن چینی به دلیل ابتلا به عارضه نادر گوش، فقط صدای زنان را می شنود

یک عارضه نادر گوش، باعث شده یک زن چینی ساکن Xiamen در شرق چین، ناگهان توانایی شنیدن صدای دوست پسرش را از دست بدهد. او شب قبل از آن، صدای زنگ در گوش خود شنید و دچار حالت تهوع شدید شد.

متخصص گوش و حلق و بینی در بیمارستان Qianpu پس از معاینه خانم چن، تشخیص داد که او به <کم شنوایی فرکانس پایین> یا low-frequency hearing loss دچار شده است و قادر به شنیدن صداهای با فرکانس پایین از جمله صدای مردانه  نیست. دکتر لین ژیائوکینگ، که خانم چن را معاینه کرد می گوید که بیمار قادر به شنیدن صدای او بود، ولی نمی توانست صدای دوست پسرش را بشنود.

پزشکان معتقدند که عامل این عارضه استرس می باشد. خانم چن، ساعت های طولانی کار می کرد و از خواب کافی محروم بود. خوشبختانه عارضه دائمی نیست و انتظار می رود که با استراحت کامل برطرف شود.

لازم به ذکر است که تنها 3 هزار نفر در آمریکای شمالی به این عارضه دچار شده اند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، حدود 466 میلیون نفر در سراسر جهان از نوع کم شنوایی یا ناشنوایی رنج می برند. این رقم تا سال 2050، به بیش از 900 میلیون نفر افزایش خواهد یافت. عوامل مختلف، از جمله بیماری های ارثی، عفونت، مصرف برخی داروها، افزایش سن و قرار گرفتن در معرض اصوات بلند به مدت طولانی، سبب کم شنوایی یا ناشنوایی می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان