صفحه اصلی / اخبار / زمستان 2018، سردتر از سال گذشته!

زمستان 2018، سردتر از سال گذشته!

Leeza

تورنتو- اینطور که به نظر می رسد، کارشناسان هواشناسی هر چند وقت یکبار پیش بینی خود در مورد سرد یا گرم بودن زمستان امسال را تغییر می دهند. بر اساس آخرین اظهارنظرهای کارشناسی، زمستان 2018 سردتر از سال قبل خواهد بود، اما کارشناسان در مورد شدت سرما با یکدیگر اتفاق نظر ندارند.

کریس اسکات، از کارشناسان ارشد Weather Network می گوید که کانادایی ها به دلیل سیستم La Nina امسال بایستی انتظار زمستانی کلاسیک، پر برف و توفانی را داشته باشند.

از سوی دیگر دیو فیلیپس، اقلیم شناس ارشد سازمان محیط زیست کانادا با اسکات مخالف است و می گوید که  سیستم La Nina امسال ضعیف است و در نتیجه شاهد بارش های سنگین مانند سال های قبل نخواهیم بود. گرمایش جهان و تغییرات اقلیمی باعث تضعیف La Nina  شده تا دیگر شاهد زمستان های کشنده سال های 50، 60 و 70 نباشیم.

به گفته فیلیپس، سازمان محیط زیست کانادا همچنان در حال کار بر روی پیش بینی وضعیت هوا در زمستان می باشد، اما پیش بینی های اولیه حاکی از زمستان گرمتر از معمول در مناطق Great Lakes و شرق کانادا و زمستان سردتر در غرب کانادا می باشد.

کریس اسکات بارش مقدار زیادی برف در ماه دسامبر در نیمه شرقی کشور را پیش بینی کرده و معتقد است که شرایط جوی زمستانی در نیمه غربی از ژانویه آغاز خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *