اخباراخبار کانادا

رکود بازار جهانی مسکن

تورنتو- اگر خبرهای مربوط به بازار مسکن تورنتو و ونکوور را دنبال می کنید، حتما از رکود بازار خرید و فروش و تاثیر مقررات سختگیرانه برای اعطای وام بر سرد شدن آن مطلع می باشید. اما شاید ندانید که رکود تنها به دو کلانشهر مورد اشاره محدود نمی شود. بلکه بسیاری از شهرهای عمده و طراز اول جهان، به دلایلی مانند افزایش نرخ بهره، تصویب مقررات و قوانین جدید، بی ثباتی بازار سهام و در برخی از موارد منصرف شدن خریداران چینی، با معضل مشابه روبرو می باشند. این در حالیست که بازار مسکن بسیاری از شهرهای جهان، از جمله دنور در آمریکا و وینی پگ، رونق گرفته است. در اروپا، بازار مسکن لندن سرد و در عوض بازار ادینبورگ و مادرید  داغ و پر رونق است. وضعیت بازار مونترال و اتاوا نیز مطلوب به نظر می رسد.

بازار مسکن شهرهای سیدنی و ملبورن در استرالیا، همچون تورنتو و ونکوور دوران رکود را سپری می کنند. قیمت مسکن در سیدنی از اوج خود در سال 2017، حدود 11 درصد کاهش یافته است. این کاهش در ملبورن، 7 درصد بود.

نیویورک که یکی از گران ترین شهرهای جهان می باشد نیز با کاهش تقاضا برای خرید مسکن روبرو شده است. برای اولین بار طی 3 سال گذشته، قیمت آپارتمان در منهتن به زیر 1 میلیون دلار کاهش یافته است. تعداد خانه های لیست شده ولی به فروش نرسیده همچنان در حال افزایش می باشد. مشاوران املاک، افزایش نرخ وام مسکن، اصلاحات مالیاتی و وضعیت بازار بورس را در کند شدن بازار موثر می دانند.

لندن، سال ها به عنوان یکی از شهرهای ایده آل برای سرمایه داران محسوب می شد. اما رفراندوم خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، همه چیز را خراب کرد. هرچند قیمت ها در کلانشهر لندن، اندکی کاهش یافته است اما این شهر همچنان به عنوان یکی از گران ترین شهرهای جهان محسوب می شود.

هنگ کنگ یا گران ترین بازار مسکن جهان، به دلیل کند شدن رشد اقتصادی در چین با رکود مواجه شده است. طی ماه نوامبر قیمت مسکن در این شهر 3.5 درصد کاهش داشت. جنگ تجاری بین چین و آمریکا، در کند شدن رشد اقتصادی بی تاثیر نبوده است. این وضعیت در پکن و شانگهای نیز مشاهده شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0